Προς το περιεχόμενο

Μας πήραν τους Μεσογειακούς!


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Manuel, ασχετο με το θέμα αλλα και ο πιο έξυπνος άνθρωπος στον κόσμο να είσαι, ποτε δεν βγαίνεις να το δηλώσεις. Δηλώνει έιτε ψωνισμό είτε το αντίθετο απο την εξυπναδα. Για την εξυπνάδα μας συνήθως άλλοι καλούνται να την κρίνουν και κατα δεύτερον είναι υποκειμενική. Δεν εχω κάτι μάζι σου, μην με παραξηγήσεις...γενικά σαν κανόνα το λέω.

 

Sense the tone της κουβέντας ρε συ. Λες να το εννοούσα; Αλλά όταν απευθύνεσαι σε κάποιον και σε αντιμετωπίζει σαν χαζό, μιλάς και εσύ αντίστοιχα επιθετικά.

 

Άλλωστε οι περισσότεροι εδώ με ξέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Sense the tone της κουβέντας ρε συ. Λες να το εννοούσα; Αλλά όταν απευθύνεσαι σε κάποιον και σε αντιμετωπίζει σαν χαζό, μιλάς και εσύ αντίστοιχα επιθετικά.

 

Άλλωστε οι περισσότεροι εδώ με ξέρουν.

 

Καταλαβαινεις τι λες φιλε μου?Μπηκες κ πηρες θεση για το πως χρησιμοποιω το μας/σας υποστηριζοντας τον μοντ στα δικα του θεματακια κ στις γενικευσεις εναντι μου κ περιμενεις απο μενα μια αντιδραση ποια ακριβως οταν μου πεταγεσαι απο το πουθενα κ μου την λες για κατι τοσο ασχετο οσο η ''κουραση'' των αλλων?Ελα τωρα,κανε μου την χαρη.Το οτι εισαι πανεξυπνος το πιασαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Τοξοβολος δεν ειναι Ελληνας , μονο οταν τον συμφερει :rolleyes:

 

Ειμαι ΤοξοΒρετανοΕλληνοπουστ@ς βασικα B) ετσι με αυτοπροσδιοριζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον τελικα το σκηνικο εχει παρει αλλη διασταση.

1.<<η οποία εξορθολόγιζε τις υπέρογκες δαπάνες που προέβλεπε το σχέδιο της Νέας Δημοκρατίας και περιόριζε το συνολικό κόστος των Μεσογειακών Αγώνων από 358.000.000 ευρώ σε 126.000.000 ευρώ, συμπεριλαμβάνοντας και το κόστος της φιλοξενίας.>> http://www.newsbeast.gr/politiki/arthro/115088/i-apofasi-gia-tous-mesogeiakous-itan-eilimmeni/

http://www.gazzetta.gr/sport/sport-rest-sports/item/133471-%C2%AB%CE%94%CE%B5%CE%BD-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CF%83%CF%8C%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%B5-%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%86%CE%B1%CF%83%CE%B7%C2%BB

τα κλασσικα πια υπερκοστολογημενα της Ελλαδας για οποιοδηποτε εργο.

2. http://www.fimes.gr/2011/01/mesogeiakoi-agones-2013/

ισως να χασουμε και 800.000ε.(οκ γλυτωσαμε τα 126 και τα 358μυρια) αν και μαλλον θα τα βρουν με τα τσαμπε δωρο εξοχικα στους μεγαλους της ΔΕΠΑ:P http://www.neakriti.gr/?page=newsdetailsports&DocID=797178&srv=146

3.παμε τωρα στο καλα...

η εκκλησια πουλησε+μισθωσε κρατικα εδαφη σε ιδιωτη συγγενη αυτου που προτεινε τους μεσογειακους:P

http://www.antinews.gr/2011/01/31/82868/

http://www.antinews.gr/2009/10/24/20005/

4.ποσα μυρια εχουν χαλαστει μεχρι σημερα και που για τους μεσογειακους?

 

εννοειται ολα τα παραπανω δεν εχουν εμφανιστει σε tv,εφημεριδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δουμε αν θα ακυρωθει και η Παρολυμπιαδα το καλοκαιρι. Και αν θα αφησουν τετοια ευκαιρια για φαγοποτι τα συμφεροντα που κατοικοεδρευουν στην ΑΤΤΙΚΗ. Εκτος βεβαια αν μας ενοχλουν επιλεκτικα τα φαγοποτια, και περισσοτερο αυτα της επαρχιας.

 

Κριμα, χαθηκε μια ευκαιρια για την κεντρικη Ελλαδα θα δει αναπτυξη, και να μην παραμεινει ο φτωχος συγγενης της Αθηνας και της Θεσσαλονικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κριμα, χαθηκε μια ευκαιρια για την κεντρικη Ελλαδα θα δει αναπτυξη, και να μην παραμεινει ο φτωχος συγγενης της Αθηνας και της Θεσσαλονικης.

 

Προφανώς ειρωνεύεσε, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, ειναι πολυ λυπηρο αυτο που συμβαινει στην Ελλαδα. Ολες οι περιφερειες να περιμενουν την αναπτυξη απο Ολυμπιακους/Μεσογειακους/Βαλκανικους/Παρολυμπιακους και παει λεγοντας. Ο παραλογισμος σε ολο του το μεγαλειο. Ακομα δεν εχετε καταλαβει οτι αυτες οι αναθεσεις κανουν πλουσιους λιγους πολιτικους και εργολαβους και καταχρεωνουν ολη την υπολοιπη χωρα? Ακομα να καταλαβετε οτι η αναπτυξη σε καθε περιφερεια επρεπε να ξεκινα απο την ΙΔΙΑ την περιφερεια και οχι απο Αθηνες/Θεσσαλονικες/εργολαβιες/διοργανωσεις κλπ?

 

Ο Αθηναιος γκρινιαζει γιατι (δικαιως) δεν αντεχεται η πολη που ζει.

Ο Θεσσαλονικιος γκρινιαζει γιατι θεωρει την πολη του παραμελημενη μπροστα στην Αθηνα.

Ο Λαρισαιος γκρινιαζει γιατι θεωρει την πολη του παραμελημενη απεναντι στις 2 ανωτερω.

Ο Βολιωτης γκρινιαζει γιατι θεωρει την πολη του παραμελημενη απεναντι στη Λαρισα.

Ο αλλος απτην Πορταρια γκρινιαζει γιατι το χωριο του ειναι παραμελημενο μπρος στο Βολο.

 

Ε νυσαφι με αυτη την ιστορια. Ουτε η Πορταρια θα εχει τα εργα που γινονται στην Αθηνα, ουτε η Αθηνα των 5-6εκ θα μεινει στο 1950 για να μη γκρινιαζουν οι υπολοιποι. Η αναπτυξη ξεκινα εκ των εσω και οχι με αναθεσεις, καταλαβετε το και παψτε να μασατε το κουτοχορτο του καθε λαικιστη και αχρηστου υπερνομαρχη/δημαρχου που λεει "Η Αθηνα παιρνει τα κονδυλια μπλαμπλαμπλα" για να καλυψει την ανυπαρξια και την ανικατοτητα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και παραμελημένος ο Βόλος απέναντι στη Λάρισα. Έχεις δει τη γηπεδάρα είναι το Πανθεσσαλικό και τι αίθουσες για θέατρα, συναυλίες έχουν εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Αθηναιος γκρινιαζει γιατι (δικαιως) δεν αντεχεται η πολη που ζει.

Ο Θεσσαλονικιος γκρινιαζει γιατι θεωρει την πολη του παραμελημενη μπροστα στην Αθηνα.

Ο Λαρισαιος γκρινιαζει γιατι θεωρει την πολη του παραμελημενη απεναντι στις 2 ανωτερω.

Ο Βολιωτης γκρινιαζει γιατι θεωρει την πολη του παραμελημενη απεναντι στη Λαρισα.

Ο αλλος απτην Πορταρια γκρινιαζει γιατι το χωριο του ειναι παραμελημενο μπρος στο Βολο.

υποθετω οτι μπορουν να γραφτουν διαφορετικα αυτα...

π.χ. ο αθηναιος γκρινιαζει γιατι σχεδον το 1 μυριο λαθρομεταναστων ειναι στο κεντρο της πολης τους.

ο θεσ/κιος γκρινιαζει γιατι εχει μια θαλασσα που βρομαει και γιατι το μετρό που ηθελαν εγινε σε ακυρα σημεια.

για λαρισσα βολο δεν εχω ιδεα..

ο πορταριωτης ο μονος λογος για να γκρινιαζει ειναι που δεν χιονιζει οπως και ολα τα παρεμφερη χωρια που στηριζονται στο χιονι:P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...