Προς το περιεχόμενο

Μας πήραν τους Μεσογειακούς!


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το "σας τους πήραν", "μας το δίνουν" σχολιάζω. Αν αποφασίσεις με ποιους είσαι (εκτός κι αν παίρνεις μεριά ανάλογα με το πώς βολεύει, παίζει κι αυτό) το ξανασυζητάμε. Εγώ λέω, απλά, πως αν "μας το δίνουν το oscar", τότε "μας τους πήραν τους Μεσογειακούς". Αν "σας τους πήραν τους Μεσογειακούς" τότε "σας το δίνουν το oscar".

 

Καλά έκαναν και μας τους πήραν τους Μεσογειακούς. Έπρεπε να τους είχαμε δώσει, προ πολλού. Για την ακρίβεια, δεν έπρεπε καν να τους είχαμε διεκδικήσει.

 

Α,δλδ για να κανεις διαλογο στο Ινσομνια πρεπει να αποφασισεις με ποιους εισαι ε??

 

Σας κ μας κατα το δοκουν κ χωρις πολλα πολλα λεω εγω.Δεν ηξερα να γραφω υπομνημα υποστιριξης καποιας πλευρας καθε φορα που θα σχολιαζω κατι.Ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

Με τον εαυτό σου είσαι, αυτό είναι σαφές. Βρετανός εκεί που βολεύει, Έλληνας εκεί που είναι εύκολο. Το καταλάβαμε, κανένα υπόμνημα δε χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας κ μας κατα το δοκουν κ χωρις πολλα πολλα λεω εγω.

 

Πως λέγεται αυτό? Από π αρχίζει. Oh wait :rolleyes:

 

Ον τόπικ, πολυτέλεια για την χώρα ήταν. Και χωρίς πολλά οικονομικά οφέλη αν κρίνουμε από προηγούμενες διοργανώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον εαυτό σου είσαι, αυτό είναι σαφές. Βρετανός εκεί που βολεύει, Έλληνας εκεί που είναι εύκολο. Το καταλάβαμε, κανένα υπόμνημα δε χρειάζεται.

 

Ναι φανταζομαι το ''καταλαβες'' απο την απιστευτη γνωση που μου εχεις προσωπικα.Με ηξερες απο χθες κ σε βαθυ προσωπικο επιπεδο.Οτι να ναι.Εγω λεω οτι εισαι μπλε.Επεσα μεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καμία γνώση δε χρειάζεται, φαίνεται από αυτά που γράφεις. Το oscar δικό μας, τα προβλήματα δικά σας. Πολύ ωραία, συνέχισε.

 

edit: και για να ξεκαθαρίσω πλήρως τη θέση μου για να τελειώνω: το oscar, αν το πάρει, του Λάνθιμου είναι, ούτε της Ελλάδας, ούτε "δικό μας". Κι ας λένε ό,τι θέλουν οι κανόνες ενός θεσμού-συμβόλου του πολιτιστικού ιμπεριαλισμού των ΗΠΑ (που τις κατακεραυνώνουν κάτι ψυχές για τα τείχη, αλλά δεν έχουν κανένα πρόβλημα μαζί τους άμα είναι να "μας" δώσουν κανένα αγαλματάκι για να χαρούμε, οι τζόρες που θυμήθηκαν τον Σκορτσέζε στα γεράματα, γιατί στα νιάτα του τους έπεφτε βαρύς).

 

Αντίστοιχα, οι Μεσογειακοί των τυπάδων που θα καλότρωγαν ήταν, κάτι πολιτευτών και εργολάβων, αλλά εκεί το λογαριασμό τον φορτωνάμασταν εμείς. Μπράβο τους που τους πήραν πίσω, αν και τα μεγάλα έξοδα είχαν ήδη γίνει. Τα έγραψε θαυμάσια ο FilipposMD στο νήμα "Καφενείο των Φιλάθλων", συμφωνώ απόλυτα μαζί του.

 

Αλλά αυτό το "στα καλά μαζί, στα άσχημα κριτική με υφάκι" δε χωνεύεται με τίποτε. Ελπίζω να ήμουν σαφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία γνώση δε χρειάζεται, φαίνεται από αυτά που γράφεις. Το oscar δικό μας, τα προβλήματα δικά σας. Πολύ ωραία, συνέχισε.

 

Πολυ ενδιαφερον παντως!!Να παρω κ ποπ κορν να μου κανεις ενα ψυχογραφημα σε παρακαλω!Πες μου εαν γινει επαναστηση στην Ελλαδα κατα του ΔΝΤ με ποιους θα ειμαι?Χμμμ...Αποφασισα,μιας κ καλουμε να ''παιρνω θεση'' εφοσον ειναι ΤΟΣΟ απαραιτητο για να γινεται διαλογος στο Ινσομνια,θα ειμαι με τους Αιγυπτιους!Βολευει την εικονα που εχεις για εμενα η μολις στην χαλασα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Γιουροβιζιον, Γιουροβίζιον πάντως έτσι;

 

Οσο για τις εθνικές υπερηφάνειες με τα οσκαρ και τον αθλητισμό, απλα δηλώνει το πόσο πνευματικα αλλοιωμένη είναι η ελληνική κοινωνία. Έχουμε καταντήσει τη χώρα μπουρδέλο πατόκορφα σε όλους τους σοβαρούς τομείς και η μόνη περηφάνια που μας έχει μείνει είναι οι εθνικές ομάδες, το ch.l και τα όσκαρ. Αξιολύπητο all the way. Αντι να προσπαθήσουμε να είμαστε περήφανοι ώς οι "ιδρυτες του πολιτισμού", ασχολούμαστε με τον πρωταθλητισμό της Ντόπας και το σινεμά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλλά αυτό το "στα καλά μαζί, στα άσχημα κριτική με υφάκι" δε χωνεύεται με τίποτε. Ελπίζω να ήμουν σαφής.

 

 

Μιλαμε για το πιο διασκεδαστικο ακυημα (η οπως το λενε-μην ξεχασεις να μου διορθωσεις τα Ελληνικα μου)φαντασιας απο εναν ανθρωπο που με ξερει προσωπικα τοσο καλα οσο ο αγνωστος στο δρομο!Μιλαμε η δυναμη του διαδυκτιου!!Τελικα να σου δωσω το πτυχιο Ψυχολογιας να κανεις εξασκηση στο ψυχογραφημα κ τυπικα καλυμενος?

 

Ειλικρινα (χωρις πλακα) εχω λιωσει στο γελιο με τις εντελως γενικευμενες,επαναλαμβανομενες κ εντελως κουραστικες τοποθετησεις σου για μενα.Αλλα γουσταρω συνεχισε! :-D

 

Κ για να τελειωνουμε.Σας κ μας κατα το δοκουν .Δεν θα φιμωθουμε κιολας επειδη ''δεν χωνευεται με τπτ το υφακι''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοξοβόλε, άμα δεν τα πιστεύεις, μην τα γράφεις. Μη μας λες μετά, όμως, ότι σε "παρεξηγήσαμε" ή δεν καταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε. Είναι σαφή αυτά που γράφεις. Αν έχεις άλλες απόψεις, να γράψεις άλλα πράγματα.

 

Και να έχεις τα κότσια να δέχεσαι την κριτική για αυτά που γράφεις και (ενδεχομένως) είσαι.

 

Στο θέμα μας, πάλι καλά. Τουλάχιστον γλιτώσαμε μια αρπαχτή. Πόσο μάλλον που θα γινόταν στην πόλη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοξοβόλε, άμα δεν τα πιστεύεις, μην τα γράφεις. Μη μας λες μετά, όμως, ότι σε "παρεξηγήσαμε" ή δεν καταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε. Είναι σαφή αυτά που γράφεις. Αν έχεις άλλες απόψεις, να γράψεις άλλα πράγματα.

 

Και να έχεις τα κότσια να δέχεσαι την κριτική για αυτά που γράφεις και (ενδεχομένως) είσαι.

 

.

 

 

 

Μου αρεσει που προσπαθεις να ''καταλαβεις'' τι εννοω η οχι,δινοντας μου πασα για να 'τσιμπησω'' μηπως κ απαντησω κ να σε διαφωτισω για το τι εννοω η οχι!Ειλικρινα ο καθενας εδω μπορει να βγαζει οτι συμπερασμα θελει.Αυτο που τονιζω εγω ειναι οτι ειδικα οταν δεν γνωριζουμε τον αλλο εκτος του οτι ειναι γραφικο να τον ''τσουβαλιαζουμε'' σε κατηγοριες με ακυρες γενικευσεις συνηθως δεν θα ειναι κ ακριβεις οι ''προβλεψεις'' μας.

 

Επισης η ''κριτικη'' του Σνουμπ οπως εχω πει περισσοτερο κυρηγμα ειναι απεναντι μου παρα κριτικη.Για να γινω λιγο Σνουμπ κ εγω θα πω οτι απλα δεν μπορει να διαχειριστει τα συναισθηματα του για τις αποψεις μου κ αρχιζει το κουραστικο κατεβατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προσπαθώ να καταλάβω τίποτα. Καταλαβαίνω πολύ καλά τι γράφεις, είμαι πολύ έξυπνος άνθρωπος. Κατάλαβε κι εσύ, ότι αυτά που γράφεις χαρακτηρίζονται και σε χαρακτηρίζουν και σταμάτα να μας πρήζεις. Έχεις καταντήσει φοβερά κουραστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι πολύ έξυπνος άνθρωπος

 

Manuel, ασχετο με το θέμα αλλα και ο πιο έξυπνος άνθρωπος στον κόσμο να είσαι, ποτε δεν βγαίνεις να το δηλώσεις. Δηλώνει έιτε ψωνισμό είτε το αντίθετο απο την εξυπναδα. Για την εξυπνάδα μας συνήθως άλλοι καλούνται να την κρίνουν και κατα δεύτερον είναι υποκειμενική. Δεν εχω κάτι μάζι σου, μην με παραξηγήσεις...γενικά σαν κανόνα το λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προσπαθώ να καταλάβω τίποτα. Καταλαβαίνω πολύ καλά τι γράφεις, είμαι πολύ έξυπνος άνθρωπος. Κατάλαβε κι εσύ, ότι αυτά που γράφεις χαρακτηρίζονται και σε χαρακτηρίζουν και σταμάτα να μας πρήζεις. Έχεις καταντήσει φοβερά κουραστικός.

 

 

Συγνωμη αλλα εχω εγω καταντησει κουραστικος οταν μοντερατορας μου κανει κυρηγμα για το ποτε κ πως χρησιμοποιω το μας/σας?Η περιορισμενη εξυπναδα μου εν αντιθεση με την δικη σου μεγαλειοτητα μου λεει οτι μιλαμε για κουραστικες επανναληψεις που απασχολουν ηδη μια σελιδα σε ενα ασχετο θεμα.

 

Κ εν παση περιπτωση δεν θα φιμωθω κιολας επειδη καποιος εχει αδυναμια να διαχειριζεται τα συναισθηματα του μπροστα στον τροπο που εκφραζω τις αποψεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...