Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε στο Internet ο κώδικας του Kaspersky antivirus


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νταξ,υπερβολικος εισαι! Ενα "φιλος" (LOL) που εχει εγκατεστημενα πειρατικα τα 7 μια χαρα Updates κατεβαζει!

 

Παντως ειναι αξιοθαυμαστο.Kαι γω εχω το γνωστο καλο παλιο crack και εχω κατεβασει τα παντα απο update , μεχρι και χειροκινητα απο την σελιδα του update που σου ζηταει να κατεβασεις ενα exe για validation και περναει κανονικοτατα τον ελεγχο!

 

Επικο crack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν εξαιρέσεις τους κωλο-ιούς που κολλάνε με τα usb sticks, κατά τ'άλλα 2 χρόνια τώρα μια χαρά τη βγάζω χωρίς Antivirus. Κάνω ένα full scan μια φορά το δίμηνο με κάποιο από τα Free Antivirus τύπου Avast, Avira και σπάνια μου βρίσκει κάτι μέσα. Κακά τα ψέμματα, τα Windows7 είναι πολύ μπροστά σε θέμα ασφάλειας σε σχέση με τα XP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον πρωτο μηνα λειτουργίας pc με γνήσια win και antiv 6 φορματ............ είχα μεσα το norton. μετά από 2 μηνες και συνεχόμενα φορματ κα8ε 10 μερες τα ξήλωσα όλα, άφησα μονο τα win και χωρις antiv. σε συνεχόμενη λειτουργία για τα 2 επιμενα χρονια δεν χρειαστικε να ξανακανω φορματ.

ΤΥΧΑΙΟ????? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩΩΩΩΩΩΩΩ :-D :-D :-D

 

χαχαχα καλα .οι κωδικοι σου, οι φωτογραφιες σου απ το facebook ,οι συνομιλιες σου στο μσν, τα αρχεια σου που κυκλοφορουν σε τορεντ, οι διαφημιστικες π χουν μαθει τι εφαγες χθες κ το pc σου που εχει γινει ζομπυ σε 10 botnets το ξερουν αν χρειαζεσαι antivirus η οχι.

 

τυχαιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν όμως έχεις antivirus & anti malware και έχουν περάσει χρόνια από τότε που "βάρεσαν" τι συμπέρασμα βγάζεις? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν όμως έχεις antivirus & anti malware και έχουν περάσει χρόνια από τότε που "βάρεσαν" τι συμπέρασμα βγάζεις? :rolleyes:

Οτι δεν κανεις updates? :P :-D

Καλα συμφωνω,καποιο διαστημα πριν που αναγκαστικα δουλευα μ ενα

AthlonXP και Win7 μια χαρα την εβγαζα χωρις AV.

Aλλα καταλαβαινεις οτι δεν ενδιαφερομουν για game cracks κτλ.

To MS SE με καλυπτε.Τουλαχιστον οτι βρισκει αυτο το βρισκει και το NOD32 τωρα.

N.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και γω τα εχω ακουσει αυτα τα "που πας χωρις antivirus, που ξερεις αν το pc σου εχει γινει μελος σε botnet/εχεις κολλησει spyware χωρις να το ξερεις;" και αλλα τετοια.

 

Αλλα ενα πραγμα εχω να πω: Το μεγαλυτερο καρκινωμα που εχει κολλησει ποτε το pc μου, ειναι τα διαφορα προγραμματα antivirus (ανεξαρτητως μαρκας). Και στο κινητο μου (N70) που ειχε προεγκατεστημενο το norton antivirus (crapware σε κινητα, που φτασαμε..), που παντα ειχε προβληματα στην αποκριση και δεν ηξερα γιατι, μολις το εβγαλα ειδα την υγεια μου.

 

Επισης να σας υπενθυμισω οτι εκτος των windows υπαρχουν κατι λειτουργικα ονοματι macos x και ubuntu, αλλα και ενα σωρο mobile λειτουργικα (symbian, android), που ενω θεωρητικα εχουν αναγκη για antivirus, δεν υπαρχει η τεραστια προσφορα antivirus που υπαρχει για τα windows. Γιατι; Γιατι ο κοσμος πολυ απλά δεν τα χρειαζεται (ασχετα αν το macos x, symbian και android εχουν μεγαλη βαση χρηστων, οποτε δεν ισχυει η δικαιολογια οτι δεν τα στοχευουν λογω του οτι δεν τα χρησιμοποιει κανεις). Κατι προσπαθησαν να κανουν στο symbian, αλλα δεν τους εκατσε.

 

Οποτε, λεω γω, μηπως τα windows εχουν πλεον ξεπερασει τα προβληματα που ειχαν σε εποχες xp, και πλεον ειναι καιρος να ξεπερασουμε τους φοβους μας, και να μην εχουμε το antivirus να μας τρωει την CPU και την μπαταρια στο λαπτοπ;

 

ΥΓ: Τα cracks τα κατεβαζω απο net cafe και τα στελνω στο virustotal για ενδελεχη ελεγχο. Αμα χτυπησει το παραμικρο check, μακρια.

 

ΥΓ: Για το android δεν παιρνω ορκο οτι δεν χρειαζεται antivirus, απ οτι διαβαζω τελευταια

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μήνες έχω κλειστό το kaspersky(συνεχώς κάνει να δυσλειτουργεί το jdownloader,utorrent),και είπα να κάνω έναν έλεγχο.

Βρήκε 3 "απειλές"..και αυτές οι 3 απειλές ήταν για linux,δηλαδή 3 προγράμματα για να κάνω root το android κινητό μου, που τα κατέβασα εγώ.Και να πω,πως δεν μπαίνω μόνο in.gr,gmail,youtube...και ούτε χρησιμοποιώ μόνο freeware προγράμματα.

Συμφωνώ με τον κούρκο,Αφήστε τα antivirus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ίδια η microsoft όχι απλά προτείνει να έχεις antivirus άλλα έχει βγάλει κ ένα από τα καλύτερα και τα πιο ελαφριά που κυκλοφορούν (και μάλιστα δωρεάν).

Και η nokia προτεινει antivirus για το symbian S60 (και βαζει το norton προεγκατεστημενο), αλλα ξερεις κανεναν που να το χρειαστηκε; Αμα προσεχεις τι sis κατεβασεις (και να μην δεχεσαι sis μεσω bluetooth και υπερυθρων) οχι.

 

Απλα, το μεγαλο προβλημα των xp ηταν οτι πολλοι χρηστες δεν εκαναν windows update, επειδη το εβαζαν στο off, αλλα ουτε και το flash και το acrobat (επρεπε να το κανεις manual), συν το ακυρο προβλημα οπου ενα USB flash μπορουσε να τρεξει οτι προγραμμα ηθελε στο pc σου, οποτε εκει πατησε ολη η βιομηχανια antivirus. Αλλιως οι μονοι που θα κολλαγαν ηταν αυτοι που κατεβαζουν οτι exe βρουν μπροστα τους. Αυτοι ναι, χρειαζονται antivirus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...