Προς το περιεχόμενο

Mεγάλο πρόβλημα στα chipsets των Sandy Bridge, 300 εκατομμυριάκια χασούρα για την Intel.


grimpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το e-shop εχει αποσυρει ηδη τις μητρικες 1155...

πηρα τηλ και δεν ξερει για αλλαγη κατι ουτε οτι υπαρχει προβλημα ουτε οτι αποσυρθηκαν ουτε ουτε ουτε.

σε λιγο θα πουν οτι δεν φερανε ποτε μητρικες 1155

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 260
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

πρακτικα ειναι αυτο. παντως ολοι μη χασουν καταστροφολογια, πανικος. κατασταση εκτακτης αναγκης και κρυφη επιθυμια βεβαια να αρμεξουν την ευκαιρια και να παρουν Z68 ωστε να νιωσουν εξιλεωμενοι

 

α ρε λαμογια καταναλωτες :devil:

 

ελα μη κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας. ολοι παρτακιδες ειμαστε στην τελικη.

 

Καθώς με έκανες quote. Δε ξέρω που είδες να προτείνω την οποιαδήποτε λαμογιά. Προσωπικά δε θα περίμενα αντικατάσταση με καλύτερη mobo εάν είχα πάρει. Δεν έχω πάρει. Αλλά εάν είχα θα ξεκινούσα άμεσα τη διαδικασία επιστροφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς με έκανες quote. Δε ξέρω που είδες να προτείνω την οποιαδήποτε λαμογιά. Προσωπικά δε θα περίμενα αντικατάσταση με καλύτερη mobo εάν είχα πάρει. Δεν έχω πάρει. Αλλά εάν είχα θα ξεκινούσα άμεσα τη διαδικασία επιστροφής.

 

δεν ηταν αναφορα σε σενα. γενικο ηταν απλα πηγε συνεχεια απο το quote σου :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς με έκανες quote. Δε ξέρω που είδες να προτείνω την οποιαδήποτε λαμογιά. Προσωπικά δε θα περίμενα αντικατάσταση με καλύτερη mobo εάν είχα πάρει. Δεν έχω πάρει. Αλλά εάν είχα θα ξεκινούσα άμεσα τη διαδικασία επιστροφής.

 

εγω εχω παρει μομπο αλλα δεν μπορω να κανω αμεσα αντικατασταση μιας και η εταιρια δεν γνωριζει κατι αλλα παραλληλα δεν υπαρχει και κατι αυτη τη στιγμη.

αρα οταν ερθει η νεα παρτιδα αν και ... γιατι να μην κανεις αλλαγη με ενα ζ68 ας πουμε λαμογια θα ηταν να πας μονος σου χωρις προβλημα και να πεις μια ιστορια για να στο αλλαξουν.

για μενα αφου αποσυρονται επισημα ειναι σαν να μην αγωρασες κατι παμε απο την αρχη παλι.δεν νομιζω να ειναι λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

farCry, συγνώμη εγώ παρεξήγησα. Πλάκα πλάκα εντύπωση μου είναι ότι σε έχουμε χάσει τώρα τελευταία :-)

 

kinitos εαν αποφασίσεις ότι θα την κρατήσεις ως τότε, σου εύχομαι όντος απροβλημάτιστη λειτουργιά, και απροβλημάτιστη επιστροφή για αναβάθμιση (με όποιο τίμημα) σε z68 εφόσον αυτό επιθυμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα οταν ερθει η νεα παρτιδα αν και ... γιατι να μην κανεις αλλαγη με ενα ζ68 ας πουμε λαμογια θα ηταν να πας μονος σου χωρις προβλημα και να πεις μια ιστορια για να στο αλλαξουν.

 

αν σου δωσουν πιστωτικο βαλεις και κατι απο την τσεπη σου και παρεις z68 ναι αλλα οχι ντε και καλα να διαβαζω απαιτηση για αντικατασταση με z68. αν ειναι αντικατασταση θα ειναι με το ιδιο προιον που αγοραστηκε :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

farCry, συγνώμη εγώ παρεξήγησα. Πλάκα πλάκα εντύπωση μου είναι ότι σε έχουμε χάσει τώρα τελευταία :-)

 

kinitos εαν αποφασίσεις ότι θα την κρατήσεις ως τότε, σου εύχομαι όντος απροβλημάτιστη λειτουργιά, και απροβλημάτιστη επιστροφή για αναβάθμιση (με όποιο τίμημα) σε z68 εφόσον αυτό επιθυμείς.

ρε συ αν το παω σημερα εχω 2 προβληματα.

1.δεν εχω μηχανημα

2.δεν ξερει τιποτα το eshop αυτοι ζουν αλλου.μονο πουλανε δεν εχουν υποστηριξει.για αλλη μια φορα (δεν ειμαι πελατης 3-4 εχω παει εκει περα)

 

αρα πρεπει να περιμενω να δουμε τι θα γινει και δεν με ενδιαφερι το ζ68 ας εχω και το π68 δεν με χαλαει.εγω ρωτησα αν ειναι λαθος η σκεψη μου περει αντικαταστασης.

 

αν σου δωσουν πιστωτικο βαλεις και κατι απο την τσεπη σου και παρεις z68 ναι αλλα οχι ντε και καλα να διαβαζω απαιτηση για αντικατασταση με z68. αν ειναι αντικατασταση θα ειναι με το ιδιο προιον που αγοραστηκε :shifty:

[/quote

 

αυτο ελειπε τζαμπα κατι καλυτερο.

παντα με λογικη να δωσεις κατι οχι ετσι μη τρελαθουμε κιολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω παιδιά… ούτε ειδικός στα νομικά είμαι ούτε μπορεί άλλος να αποφασίσει για εσάς.

Δε ξέρω λ.χ. ποια θα είναι η απάντηση ένα θελήσετε να επιστρέψετε και το cpu και να πάρετε άλλη πλατφόρμα (intel or amd)

Μπλέξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σου δωσουν πιστωτικο βαλεις και κατι απο την τσεπη σου και παρεις z68 ναι αλλα οχι ντε και καλα να διαβαζω απαιτηση για αντικατασταση με z68. αν ειναι αντικατασταση θα ειναι με το ιδιο προιον που αγοραστηκε :shifty:

 

Μην μπερδεύεστε. Δεν πρόκειται για χρήση εγγύησης, αλλά για πραγματικό ελάττωμα και απόσυρση.

Πως θα αντικατασταθεί με το ίδιο προϊόν όταν αυτό το προϊόν αποσύρεται?

Ο αγοραστής δικαιούται σε αυτή την περίπτωση πλήρη επιστροφή των χρημάτων του.

Είναι ευθύνη της εταιρίας να αποφασίσει αν θα επισκευάσει το ελάττωμα ή αν θα αντικαταστήσει το αντικείμενο με ίδιων χαρακτηριστικών ή ανωτέρων, σε περίπτωση που ο καταναλωτής το επιθυμεί. Κάτι τέτοιο θα πάρει μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδεύεστε. Δεν πρόκειται για χρήση εγγύησης, αλλά για πραγματικό ελάττωμα και απόσυρση.

Πως θα αντικατασταθεί με το ίδιο προϊόν όταν αυτό το προϊόν αποσύρεται?

Ο αγοραστής δικαιούται σε αυτή την περίπτωση πλήρη επιστροφή των χρημάτων του.

Είναι ευθύνη της εταιρίας να αποφασίσει αν θα επισκευάσει το ελάττωμα ή αν θα αντικαταστήσει το αντικείμενο με ίδιων χαρακτηριστικών ή ανωτέρων, σε περίπτωση που ο καταναλωτής το επιθυμεί. Κάτι τέτοιο θα πάρει μήνες.

ότι θα πάρει θα πάρει.. αλλά όπως είδαμε από gigabyte που θα τις αντικαταστήσει,αυτό θα γίνει και με τις άλλες εταιρίες κατά 99.99%.

 

Btw αν πουλά κανείς 2500k ας μου στείλει ένα pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδεύεστε. Δεν πρόκειται για χρήση εγγύησης, αλλά για πραγματικό ελάττωμα και απόσυρση.

Πως θα αντικατασταθεί με το ίδιο προϊόν όταν αυτό το προϊόν αποσύρεται?

Ο αγοραστής δικαιούται σε αυτή την περίπτωση πλήρη επιστροφή των χρημάτων του.

Είναι ευθύνη της εταιρίας να αποφασίσει αν θα επισκευάσει το ελάττωμα ή αν θα αντικαταστήσει το αντικείμενο με ίδιων χαρακτηριστικών ή ανωτέρων, σε περίπτωση που ο καταναλωτής το επιθυμεί. Κάτι τέτοιο θα πάρει μήνες.

 

θα δωσουν μετρητα πισω τα ελληνικα καταστηματα? αυτο θα ειναι πρωτακουστο :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το eshop δεν ξερει τιποτα

το plaisio λεει οτι δεν ειναι αποσυρση αλλα ισως καπου καποτε μπορει να παρουσιασει προβλημα σε σατα 2 εως 6 οποτε βαλτε τους δισκους στο 0 και 1 και εισαι οκ.

αν τωρα απο απριλιο δουν οτι υπαρξη προβλημα μιλαμε παλι αλλα μετα απο απριλιο και αν εχει παρουσιασει προβλημα.μιας και ειναι σχεδιαστικο και οχι πρακτικο το προβλημα.αρα και δεν ειναι σιγουρο οτι θα φανει.

και τελος δεν υπαρχει αποσυρση η κατι αλλο επισημο απο καμια εταιρια απλως ενημερωση οτι ισως κατι δεν παει και τοσο καλα (απο θεμα ταχυτητας λιγο πεσμενες επιδοσεις.)

δηλαδη βλακειες αλλα κατι ειπαν οχι σαν τους αλλους που δεν ξερουμ τι ειναι σοκετ 1155......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το plaisio λεει οτι δεν ειναι αποσυρση αλλα ισως καπου καποτε μπορει να παρουσιασει προβλημα σε σατα 2 εως 6 οποτε βαλτε τους δισκους στο 0 και 1 και εισαι οκ.

αν τωρα απο απριλιο δουν οτι υπαρξη προβλημα μιλαμε παλι αλλα μετα απο απριλιο και αν εχει παρουσιασει προβλημα.μιας και ειναι σχεδιαστικο και οχι πρακτικο το προβλημα.αρα και δεν ειναι σιγουρο οτι θα φανει.

και τελος δεν υπαρχει αποσυρση η κατι αλλο επισημο απο καμια εταιρια απλως ενημερωση οτι ισως κατι δεν παει και τοσο καλα (απο θεμα ταχυτητας λιγο πεσμενες επιδοσεις.)

δηλαδη βλακειες αλλα κατι ειπαν οχι σαν τους αλλους που δεν ξερουμ τι ειναι σοκετ 1155......

 

παμε μια επαναληψη.....

 

vasi, στις 01 Φεβρουάριος 2011 - 12:59 μμ, έγραψε:

απορώ γιατί το κάθε μαγαζί συνεχίζει και πουλαει την ελαττωματική σειρά intel Sockel 1155 ?

 

γιατι πολυ απλα μεχρι τον απριλιο δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα, ουτε θα παρουσιαστει κατι οποτε δε χρειαζεται ενα καταστημα να χαλασει τις πωλησεις του αφου ουτως η αλλως τον απριλιο θα γινει η αντικατασταση.

 

το αποτελεσμα ειναι το ιδιο αλλα προς τα εξω φαινεται οτι δεν υπαρχει κανενα θεμα. οι αλλαγες γινονται εσωτερικα. πρεπει να ξερεις οτι το πιο δυσκολο πραγμα ειναι το PR και οχι το υλικο αυτο καθεαυτο. βλεπε apple και iphone 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερε γλεντια ...

εγω παλι που τα εχω ολα ετοιμα, απο επεξεργαστες μεχρι μητρικες (asus p67) αλλα εχω λαλησει για νεο pc γιατι το παλιο pentium4 πεθανε τι να κανω γμτ ?

Δεν πολυτιθετε θεμα εγγυησης αφου τελικα μου ειπαν οτι αλλαζετε. Να περιμενω με το ... pc στο χερι μεχρι το καλοκαιρι και το z67 η να τα βαλω ολα σε sata3 και ο θεος βοηθος ?

Εμ βεβαια και εγω τι περιμενα ... κινησε ο εβραιος και ηταν μερα σαββατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...