Προς το περιεχόμενο

Αρτοπαρασκευαστή έχει κανείς;


Haldol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε προηγουμενες απαντησεις εχει αναφερθει οτι ο αρτοπαρασκευαστης του λιντλ ειναι πολυ καλος αλλα σχετικα πολλα watt. καπου 800. εγω δε τον εχω βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι σχεδόν βέβαιο ότι το ψωμί που θα παρασκευαστεί στο σπίτι είναι κατά πολύ φθηνότερο από το ψωμί αγοράς από τον φούρνο της γειτονιάς.

Εκεί πληρώνεις μισθούς, καύσιμα μεταφοράς, πάγια ρεύματα του φούρνου, κέρδος του επιχειρηματία κτλ.

Το πιο βασικό για μένα όμως είναι ότι τα υλικά που θα βάλεις εσύ στο ψωμί σου θα είναι της προτίμησης σου, ούτε συντηρητικά, σκόνες, κακής ποιότητας λάδια, αλεύρι κτλ

 

Το μόνο μειονέκτημα από τη χρήση παρασκευαστή ψωμιού είναι το ότι θέλει μια Α ενασχόληση και ίσως η γεύση να μην είναι τόσο εντυπωσιακή όσο από τον φούρνο.

Από άποψη κόστους και υγιεινών υλικών σίγουρα συμφέρει και ανάλογα με τις προταιρεότητες του καθενός πράττει όπως νομίζει. Εγώ πάντως θα επέλεγα τη συσκευή.

 

Όσο για κάποιον μέσα στο thread που προσπαθεί να βγάλει ξύγκι από τη μύγα...η μέθοδος του λογαριασμού της ΔΕΗ είναι ότι πιο άκυρο υπάρχει, λες και μπορεί η ΔΕΗ να απομονώσει το κόστος ρεύματος για μια συγκεκριμένη συσκευή.omg Όταν η συσκευή γράφει πχ 500W και γνωρίζοντας την τιμή κιλοβατώρας είναι πανεύκολο να βρεις πόσο κοστίζει η χρήση της για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα (έστω 2 ώρες για το ψωμί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφορά: Αρτοπαρασκευαστής Taurus 450 watt από Media Markt, μόνο 38 euro. Σε δύο άλλα καταστήματα που κοίταξα τον είχαν 84 και 85. Αυτόν αγόρασα εγώ. Αυτος του lidl που είναι 850 watt λογικά θα καταναλώνει τα διπλάσια σε ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του lidl εχει 2 αναδευτηρια να ξερετε. βγαζει το ψωμι πιο στενομακρο σχετικα ενω αυτα με ενα το βγαζουν πιο ψηλο και σχετικα μαζεμενο. αλλα ειπαμε, καιει το διπλασιο ρευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε την ηλεκτροτεχνια.ο λογαριασμος της ΔΕΗ θελω να δω τι δειχνει.

τα νουμερα που δειχνει ο λογαρισασμος πληρωνω,οχι τα τεχνικα χαρακτηριστικα που αναγραφει η συσκευη.

οχι οτι αμφισβητω αυτα που λες,απλως προτιμω την πραξη απο την θεωρια.

ξερεις τη λες?

αυτοι στη δεη πως υπολογιζουν νομιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επαναφερω το νημα, γιατι ψηθηκα και εγω να παρω εναν..

 

Απ'οτι διαβασα, δεν ειναι ολοι το ιδιο..δεν εχουν το ιδιο καλο αποτελεσμα..

Πιθανως θα επαιρνα ενα απο αυτους τους 2:
Kenwood BM350

Kenwood BM450

τι λετε; τι διαφορα θα δω στον ακριβοτερο; αξιζει;

Οποιος εχει καποιον απο τους 2 να μου πει εντυπωσεις..

 

απ'οτι βλεπω εδω:
Kenwood BM350   118ε

Kenwood BM450   147ε

ο πιο ακριβος εχει 20 προγραμματα εναντι 14, καιει περισσοτερα βατ (780W εναντι 645, ειναι καλυτερος στη ζυμωση μηπως; ), λειτουργία θερμού αέρα λενε οτι εχουν και οι 2..  Εσωτερικός φωτισμός,  Κάδος ψωμιού με εύκολη τοποθέτηση, Δημιουργήστε τα δικά σας προγράμματα..

Επεξ/σία από MasterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επαναφερω το νημα, γιατι ψηθηκα και εγω να παρω εναν..

 

Απ'οτι διαβασα, δεν ειναι ολοι το ιδιο..δεν εχουν το ιδιο καλο αποτελεσμα..

Πιθανως θα επαιρνα ενα απο αυτους τους 2:

Kenwood BM350

Kenwood BM450

τι λετε; τι διαφορα θα δω στον ακριβοτερο; αξιζει;

Οποιος εχει καποιον απο τους 2 να μου πει εντυπωσεις..

 

απ'οτι βλεπω εδω:

Kenwood BM350   118ε  -15% με κουπονι

Kenwood BM450   147ε -10% με κουπονι

ο πιο ακριβος εχει 20 προγραμματα εναντι 14, καιει περισσοτερα βατ (780W εναντι 645, ειναι καλυτερος στη ζυμωση μηπως; ), λειτουργία θερμού αέρα λενε οτι εχουν και οι 2..  Εσωτερικός φωτισμός,  Κάδος ψωμιού με εύκολη τοποθέτηση, Δημιουργήστε τα δικά σας προγράμματα..

 για να παρουμε το κουπονι εκπτωσης απο Κωτσοβολο πρεπει να εχουμε κανει και αλλη αγορα πριν;;

Επεξ/σία από MasterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήμη για πίτσες κάνει κανένα;

 

Οχι απλά γράψου, και θα σου έρθει στο μαιλ. Kάνε account. 

 

Toυ eshop MIDEA EHS-15AP  τι λέει το έχει κανείς;

 

λενε οτι κανουν ζυμη για πιτσες..

 

στο newsletter του Κωτσοβολου ειμαι γραμμενος..και λογαρισμο εχω καθως εχω ξαναγορασει ηλεκτρονικα απο αυτους..

αλλα στο τελευταιο newsletter δεν βλεπω κωδικο κουπονιου οπως καναν παλιοτερα.

Κατι λεει στο σαιτ τους οτι με αγορα προιοντων θερμανσης παιρνεις κουπονι για την επομενη ηλεκτρονικη αγορα..βλακεια αν ειναι ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήμη για πίτσες κάνει κανένα;

 

Οχι απλά γράψου, και θα σου έρθει στο μαιλ. Kάνε account. 

 

Toυ eshop MIDEA EHS-15AP  τι λέει το έχει κανείς;

 

Αν το ειχε αγορασει κανεις να μας πει αν αξιζει...

Στη σελιδα του eshop λεει ενας χρηστης οτι το εντυπο με τις συνταγες ειναι στα 'ρωσικα'!!!

Αραγε το φυλλαδιο οδηγιων ειναι στα ελληνικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...