Προς το περιεχόμενο

Αρτοπαρασκευαστή έχει κανείς;


Haldol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάφορες συνταγές για τον αρτοπαρασκευαστή σας (για ψωμι, τσουρέκι, πίτσα, φύλλο για πίτα κ.α.) μπρείτε να βρείτε και εδώ: http://www.sintagespareas.gr/sintages/category/artoparaskeiastis.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διάφορες συνταγές για τον αρτοπαρασκευαστή σας (για ψωμι, τσουρέκι, πίτσα, φύλλο για πίτα κ.α.) μπρείτε να βρείτε και εδώ: http://www.sintagespareas.gr/sintages/category/artoparaskeiastis.html

 

και οσον αφορα τις αναλογιες των υλικως βγαινουν σωστες για ολα τα διαφορετικα μηχανηματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο αρνητικό είναι η κόρα βγαίνει τζούφια λόγο φόρμας.

Θα ήταν ενδιαφέρον αν έχει βγει κανένα μοντέλο με αντιστάσεις από πάνω για να το ξεροψήνει.

Είχα δεί στην Ιταλία έναν αρτοπαρασκευαστή της moulinex ο οποίος, στο κλασσικό σχήμα ποθ έχουν οι αρτοπαρασκευαστές, έπαιρνε μια δυόροφη σχάρα για να ψήνεις 4 μικρές μπαγκέτες και είχε 2 αντιστάσεις (πάνω κάτω).

και οσον αφορα τις αναλογιες των υλικως βγαινουν σωστες για ολα τα διαφορετικα μηχανηματα;

θεωρώ πως ναι (με την έννοια οτι σχεδόν όλοι έχουν επιλογή για βάρος ψωμίου τα ίδια, δηλ. 500gr, 1kg, 1.3kg (αν τα θυμάμαι σωστά). Το καλύτερο όμως είναι να πειραματιστέις λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες όλες οι θεωρίες, σε 5.5ώρες λήγει του eshop που είναι midea και φτιάχνει 750gr. Τον έχει κανείς;

Δεν τον έχω αλλα τον παρήγγειλα. Μου είπαν ότι εάν δεν έχει ελληνικές οδηγίες θα μου τισ στείλουν με μειλ.

 

Τι να πω. Ελπίζω να είναι καλός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον έχω αλλα τον παρήγγειλα. Μου είπαν ότι εάν δεν έχει ελληνικές οδηγίες θα μου τισ στείλουν με μειλ.

 

Τι να πω. Ελπίζω να είναι καλός...

 

Οταν παραλαβεις και τον δεις, ενημερωσε εδω για να ξερουμε. Αν εχει ελληνικες οδηγιες, αν κανει καλο ψωμι, αν ειναι ευχρηστος κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παραλαβεις και τον δεις, ενημερωσε εδω για να ξερουμε. Αν εχει ελληνικες οδηγιες, αν κανει καλο ψωμι, αν ειναι ευχρηστος κλπ

 

οκ απλα θα αργησω λιγακι (υπολογιζε προς τα χριστούγεννα) μιας κ προοριζεται για δωρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lidl τον φερνει κατα καιρους. Ειναι καλος;

Αν καποιος δει οτι θα τον ξαναφερει, αν μπορει ας το πει κι εδω. Ισως παρω την αποφαση, ή απο lidl ή απο eshop (οι φτηνοτεροι δηλαδη!), να αγορασω εναν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'οτι βλεπω εδω:

Kenwood BM350   118ε

Kenwood BM450   147ε

ο πιο ακριβος εχει 20 προγραμματα εναντι 14, καιει περισσοτερα βατ (780W εναντι 645, ειναι καλυτερος στη ζυμωση μηπως; ), λειτουργία θερμού αέρα λενε οτι εχουν και οι 2..  Εσωτερικός φωτισμός,  Κάδος ψωμιού με εύκολη τοποθέτηση, Δημιουργήστε τα δικά σας προγράμματα..

 

o Κωτσοβολος εβαλε Παζαρεψέ το στους 2 παραπανω..

οποτε εχουμε:

Kenwood BM350   118ε --> 98ε

Kenwood BM450   147ε --> 125ε

 

λογικα θα χτυπησω το δευτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστούμε.  Είσαι εσύ που δεν τρως το ψωμί του φούρνου σε θυμάμαι :P

 

γιατί δεν παίρνεις του lidl; Εγώ αυτόν σκεύτομαι. Γιατί όχι;

 

Και γιατί διαλέγεις τον δεύτερο kenwood καλύτερο το αλουμίνιο απο το πλαστικό; 

 

Εδώ ο αρτοπαρασκευαστής του lidl, που δεν ξέρω αν είναι καλύτερο απο των kenwood

 

Επεξ/σία από Demon13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα.. ισως ημουν λιγο υπερβολικος... :-)

κατα καιρους τρωω, οπως αυτες τις μερες, αλλες περιοδους οχι (οπως τον προηγουμενο μηνα)..

 

Βασικα για Kenwood ξερω οτι εχει κορυφαιες συσκευες κουζινας. Στον ακριβο λεω να παω και καλα νηπως ειναι καλυτερος..σε τι δεν ξερω στη πραξη (μια ιδεα ειναι).

Του Lidl μου φαινεται φθηνος σε σχεση με αυτους τους 2, αρα δεν μπορει, θα εχει καποια διαφορα στην ποιοτητα. Και φανταζομαι δεν τον εχει παντα διαθεσιμο (ισως τον ξαναφερει σε 2-3 μηνες υποθετω)

της Kenwood εχουν λειτουργία θερμού αέρα που λενε οτι δεν εχει αλλος.. επισης εχει Ειδική θήκη για αυτόματη πρόσθεση υλικών που δεν εχει του Lidl και πρεπει να πας μονος σου και να τα προσθεσεις στη μεση τη διαδικασιας οπως βλεπω στο βιντεο που εβαλες, οποτε αυτο ακυρωνει τον αυτοματισμο ( δεν μπορω να το αφησω να το κανει μονο του το βραδυ..

 

Του Lidl παντως εχει 3 χρονια αγγυηση εναντι των αλλων που εχουν 2 χρονια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ απλα θα αργησω λιγακι (υπολογιζε προς τα χριστούγεννα) μιας κ προοριζεται για δωρο...

Ναι πλαστικος. Με έναν αναδευτηρα και χωρίς ελληνικές οδηγίες. Αφου τους έκανα σαματα νου τις έστειλαν με μειλ... Τι να πω ελπίζω να αξίζει τα λεφτα του αν κ του lidl για 50 μου φαίνεται καλύτερος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εδώ και λίγο καιρό μου έχει προκύψει στο άσχετο υπερουριχαιμία, ο γιατρός μου είπε να αποφεύγω τα προιόντα ζύμωσης, και όταν λέω ζύμωσης εννοώ αυτά που φουσκώνουν με ζύμωση με την χρήση μαγιάς ή με προζύμι.

 

Φυσικά τέτοιου είδους ψωμί δεν μπορώ να βρω πουθενά έτοιμο.

Στις μηχανές αυτές βάζετε μαγιά για το φούσκωμα? Αν δεν βάλω θα τρώγεται ή θα γίνει πέτρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...