Προς το περιεχόμενο

Μετανάστευση ΠΟΥ?


koszyg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα σχόλιο μόνο. Βοστώνη λες ότι έχει κρύο και μουντό καιρό. Το Λονδίνο πόσο καλύτερο είναι δηλαδή; Στη wikipedia λέει ότι η Βοστώνη έχει 126 μέρες βροχής και 2638 ώρες ηλιοφάνειας τον χρόνο, ενώ το Λονδίνο 106 και 1460 αντίστοιχα. Στη Βοστώνη έχει και χιόνια βέβαια.

Να πας στο Σύδνευ για τον καιρό, το καταλαβαίνω, αλλά Βοστώνη-Λονδίνο δε νομίζω ότι έχουν και καμιά χαώδη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα σχόλιο μόνο. Βοστώνη λες ότι έχει κρύο και μουντό καιρό. Το Λονδίνο πόσο καλύτερο είναι δηλαδή; Στη wikipedia λέει ότι η Βοστώνη έχει 126 μέρες βροχής και 2638 ώρες ηλιοφάνειας τον χρόνο, ενώ το Λονδίνο 106 και 1460 αντίστοιχα. Στη Βοστώνη έχει και χιόνια βέβαια.

Να πας στο Σύδνευ για τον καιρό, το καταλαβαίνω, αλλά Βοστώνη-Λονδίνο δε νομίζω ότι έχουν και καμιά χαώδη διαφορά.

 

 

Το ίδιο πράγμα σκέφθηκα κι εγώ αλλά είπα να μη το γράψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έχεις θείο στην Αμερική με δύο πετυχημένα εστιατόρια και το σκέφτεσαι;Πήγαινε και πάρε με μαζί σου!!!Ψάχνω τρόπο να πάω Αμερική και δεν μπορώ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έχεις θείο στην Αμερική με δύο πετυχημένα εστιατόρια και το σκέφτεσαι;Πήγαινε και πάρε με μαζί σου!!!Ψάχνω τρόπο να πάω Αμερική και δεν μπορώ!

 

Εσυ πληρωσε το ρευμα πρωτα. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ πληρωσε το ρευμα πρωτα. :lol:

 

Την/τον τρομάξαμε και σκέφτηκε να φύγει να γλιτώσει! αχαχαχ ρε παιδιά τι να πω και εγώ το σκέφτομαι .. μάλλον θα φύγω εδώ δεν υπάρχει φως. Αρκεί να κάτσει καμια καλή φάση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νόμιμη μετανάστευση στις ΗΠΑ είναι εξαιρετικά δύσκολη υπόθεση. Γίνεται αν έχεις συγγενή πρώτου βαθμού που να είναι πολίτης ΗΠΑ ή αν έχεις έτοιμη προσφορά εργασίας σε δουλειά που απαιτεί εξειδικευμένες μεταπτυχιακές σπουδές, για την οποία δεν υπάρχει κανένας αμερικανός διαθέσιμος.

 

Για το εστιατόριο του θείου όμως οι πιθανότητες είναι ελάχιστες. Μπορείς να δεις το site που διατηρώ στο http://www.diavatirio.com/usa.php για περισσότερα σχετικά.

 

Βασικα απο τη στιγμη που εχεις μπαρμπα στην Αμερικη και μπορει να σε προσλαβει τοτε νομιζω λυνεις και το θεμα της βιζας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ πληρωσε το ρευμα πρωτα. :lol:

Χαχαχαχαχα!Πολύ καλό!!!

 

Την/τον τρομάξαμε και σκέφτηκε να φύγει να γλιτώσει! αχαχαχ ρε παιδιά τι να πω και εγώ το σκέφτομαι .. μάλλον θα φύγω εδώ δεν υπάρχει φως. Αρκεί να κάτσει καμια καλή φάση..

 

Δεν τρομάζω τόσο εύκολα...τους επόμενους μήνες είναι κανονισμένο να φύγω για Καναδά..αφού βέβαια πληρώσω το ρεύμα..LOL!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχα!Πολύ καλό!!!

 

 

 

Δεν τρομάζω τόσο εύκολα...τους επόμενους μήνες είναι κανονισμένο να φύγω για Καναδά..αφού βέβαια πληρώσω το ρεύμα..LOL!

 

Και καλά θα κανεις , φύγε να σωθείς να δούμε οι υπόλοιποι ποτέ θα βρούμε την ευκαιρία να αναζητήσουμε κάτι καλύτερο. Εδώ πλέον θα χρειαζόμαστε δύο δουλειές και πάλι δεν θα μπορούμε να ζήσουμε αυτόνομα. Και μετά μας κράζουν ότι ζούμε με τους δικούς μας πολύ οι έλληνες .. είμαι 21 χρονων και θα ήθελα να έχω την δυνατότητα να φύγω από το σπίτι μου από τα 18 αλλα ...

 

ΦΕΥΓΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙΣ!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλά θα κανεις , φύγε να σωθείς να δούμε οι υπόλοιποι ποτέ θα βρούμε την ευκαιρία να αναζητήσουμε κάτι καλύτερο. Εδώ πλέον θα χρειαζόμαστε δύο δουλειές και πάλι δεν θα μπορούμε να ζήσουμε αυτόνομα. Και μετά μας κράζουν ότι ζούμε με τους δικούς μας πολύ οι έλληνες .. είμαι 21 χρονων και θα ήθελα να έχω την δυνατότητα να φύγω από το σπίτι μου από τα 18 αλλα ...

 

ΦΕΥΓΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙΣ!!!!!! :lol: :lol: :lol:

 

Όσο είσαι μικρός ακόμη σκέψου καλά το μέλλον σου,μην φτάσεις 35 χρονών όπως εγώ και σκεφτείς να ξανά αρχίσεις άπο το μηδέν!

Εγώ άπο τα 17 μένω μόνη,τέτοιο παλούκι όπως το φετινό δεν ξανά έζησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...