Προς το περιεχόμενο

ALEX PAK ολα στη μιση τιμη


xaniamike

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναλογος τι θεωρεις αξιολογο. Υποψιαζομαι οτι εχεις στο μυαλο καποιο σουπερ γαματο γκατζετακι στυλ ipad. Τετοια οχι δεν εχει. Εχει ομως εργαλεια κλπ

Εγω πηρα 3 φωτιστικα φθοριου με 7,5€ το ενα. Η τιμη των 15€ ηταν κανονικη, περασα και απο Praktiker και απο Leroy merlin. Βασικα με την βενζινη που εκαψα για να κανω αυτην την διαδρομη δεν εκανα και καποια ουσιαστικη οικονομια για το πορτοφολι μου. :)

Φθωρισμού φίλε μου, δεν έχουν φθόριο μέσα, οι περισσότεροι φθηνοί έχουν υδράργυρο και το φαινόμενο είναι ο φθορισμός (εξ' ου και το όνομα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Φθωρισμού φίλε μου, δεν έχουν φθόριο μέσα, οι περισσότεροι φθηνοί έχουν υδράργυρο και το φαινόμενο είναι ο φθορισμός (εξ' ου και το όνομα)

 

Δίκιο έχεις φίλε μου για τις λάμπες Φθορισμού ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω ξαναπηγα χθες(στα χανια).ΚΑι παλι ειχε ελαχιστα κομματια και σχεδον ολα το brand τους.Το ωραιο ειναι οτι ειχαν περισσοτερα κομματαια απο την προηγουμενη πεμπτη που πηγα.Δεν αξιζε τιποτα.Οσο για ενισχυτη για φιλο που ρωτησε ειχε εναν του δικου τους brand στα 180 ευρω(δηλαδη 90).Η κλεινουν η για ψυχολογικους λογους αδειασαν τα μαγαζια και αφησαν τη σαβουρα για να πεσουμε και να τουσ βοηθησουμε να ξεστοκαρουν.Παντως και εγω οτι ηλεκτρικο ειχα παρει απο αυτους μου χαλασα και μου εβγαλαν και την πιστη στο θεμα της εγγυησης.ΚΑι πιστευω οτι σε αυτη τη φαση κανεις δεν πηρε κατι αξιολογο-επωνυμο απο το αλεξ πακ.Αν κανω λαθος ας με διαψευσει καποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωι πήγα Λεωφόρο Αθηνών, ελάχιστες σαβούρες έχουν μείνει, οι τιμές υπέρδιπλάσιες από ότι είχαν πριν το -50% , ξεπούλησαν ότι παλιό-μεταχειρισμένο-άχρηστο είχαν, δεν υπάρχει περίπτωση να μην κλείσει σε λίγες μέρες, αυτή την εντύπωση μου έδωσε. Για άλλη μία φορά πετάνε ένα "ολα στη μισή τιμή" το οποίο δεν ισχύει σε καμμία περίπτωση, και τα πρόβατα ψωνίζουν χωρίς να τα χρειάζονται αυτά που παίρνουν και μάλιστα ακριβότερα απ'ότι έχουν κανονικά. Που είναι το κράτος να τον ελένξει και να τον κλείσει;;; Οεο;;; .

Κράτος; Τι λέω τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αν ο άλλος αγοράζει κατι χωρίς να κανει έρευνα αγοράς μην μας φταει μονο το κράτος!

 

Σε προηγούμενα ποστς μερικοί συμφορουμιτες αγόρασαν μερικά πραγματα (κυριως ασχετα με τεχνολογία) σε καλες τιμές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ακόμα η μισή τιμή;

 

Είχα πάει, αλλά θέλω κάτι πράγματα και λέω να ξαναπάω...

 

[edit] άκυρο τώρα πρόσεξα πως μάλλον τέλος.

 

 

Πάντως για τις τιμές που λέτε κτλ, υπήρχαν κάποια πραγματάκια που πραγματικά ήταν μισή τιμή. Κάτι ψιλολόγια (αναλώσιμα, εργαλειάκια κτλ) που χρειαζόμουν ήταν πραγματικά τσάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή παραπάνω γράφτηκε αυτό

οι τιμές υπέρδιπλάσιες από ότι είχαν πριν το -50%

...αλλά μάλλον κατάλαβα λάθος, αν συνεχίζει εννοεί άλλο πράγμα (πως οι αναγραφόμενες ως κανονικές είναι μεγαλύτερες, εγώ νόμισα πως σταμάτησε το έργο και τώρα έχουν τις προηγούμενες τιμές).

 

 

Μακάρι τότε, γιατί θέλω να ξαναπάω, κάποια μικροπραγματάκια που χρειάζομαι αξίζουν. Ευχαριστώ για την απάντηση. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντωες οτι και να εγινε κανα τρελο τζιρο αυτες τις μερες και ξεπουλησαν πολύ πράμα

Αλα για να λέμε του στραβού το δίκιο, σημερα που πηγα και αφιερωσα πολύ χρονο στα ταμπελακια ( προιοντα γιοκ) σε αρκετα προι΄΄οντα η φυσιολογικη τιμη θα ήταν αυτη με την 50% εκπτωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys τελος ενισχυτης δε λεει. 45 τον εχουν, 48 κανει αυτος

http://www.artsound.gr/catalog/product_info.php?products_id=5550

 

Eδω απεναντι απ το praktiker Πουλαγαν do-it & αλλα ηλεκτρικα εργαλεια δικα τους τουλαχιστον 30% πανω απ τα Βudget του praktiker .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καθε περιπτωση ΠΡΕΠΕΙ να κανουμε σοβαρο ελεγχο στις τιμες. Η εμπειρια μου εχει δειξει οτι δεν υπαρχει ενα καταστημα που ειναι πιο φτηνο απο ολα τα αλλα. Κοινος θελει να περνας απο 2-3 μαγαζια και μαζι με τα μεγαλα ας κοιταμε και τα μικρα της γειτονιας.

Ειδα και εγω ταμπελακια που η κανονικη τιμη θα επρεπε να ειναι το 50%, οποιος δεν ψαχνει καλα να παθει.

Ειδα επισης προιοντα που και με την εκπτωση 50% η τιμη ειναι ακριβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Τι εγινε τελικα με τα Alex Pak; Περασε κανεις προσφατα να μπει μεσα ωστε να δει τι παιζει; Εκλεισαν; Το γυρισαν σε κατι αλλο, πχ εγιναν σουβλατζιδικα ή κατι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω εδω

http://www.alexpak.gr/gr/Kentriki.htm

εβγαλαν κανονικα φυλαδιο.

Απο την αλλη φιλος που συνεργαζεται μαζι τους επαγγελματικα μου ειπε οτι ειναι ενα κλικ πριν το κλεισιμο αν δεν εχουν κλεισει ηδη.....

Αυριο ευελπιστω να περασω απο το κοντινο μου καταστημα και θα σας πω εντυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Χανιά πάντως δεν έκλεισαν και μάλιστα έβγαλαν πάλι μισή τιμή. Τώρα κατά πόσο είναι μισή τιμή δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά, γιατί πράγματα που είχα αγοράσει πριν καιρό στο φυλλάδια έχουν παρόμοια τιμή. Γλυκάθηκαν φαίνεται και αποφάσισαν να αποκτήσουν γρήγορα ρευστό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...