Προς το περιεχόμενο

ALEX PAK ολα στη μιση τιμη


xaniamike

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ιναι γνωστο οτι οτιδηποτε ηλεκτρικο απο τα alexpak ηταν για τα μπαζα.Ασε που αν σου χαλουσε σου εβγαζαν την πιστη για αντικατασταση(ειμαι παθων).Απο την αλλη ομως το μαγαζι (ετσι οπως το ειδα εγω) παραηταν αδειο.Ελειπαν τα παντα(ακομη και τα ειδη υγιεινης...).Οποτε η οντως δεν κλεινει αφησαν μεσα καμια 10ρια σαβουρες και ολοι ετρεξαν(κατα την προσφιλη συνηθεια του καταναλωτη να τρεχει μολις βλεπει διαλυση) η(πιο πιθανο) κλεινει απεσυραν τα καλα,ρευστοποιησαν τις μαπες και τελος.Πηγε καποιιος τις πρωτες μερες και τα ειδε γεματα, με τα επωνυμα εργαλεια(πχ B+D,bosch κτλ)η απο την πρωτη ημερα ηταν σε κατασταση διαλυσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πάντως να αναφέρω, σαν άσχετος κατά τ' άλλα με το θέμα, ότι θυμήθηκα να μου λέει ο πατέρας μου πριν μερικές εβδομάδες, ότι ένα κράνος φτηνιάρικο που είχε αγοράσει πέρσι 60€ από εκεί, πριν λίγο καιρό που είχε περάσει από το κατάστημα και έτυχε να το ξαναδει να το έχουν, το είχαν πάει στα 120€!Και μου το ανέφερε σε άσχετη φάση που μιλάγαμε για την ακρίβεια γενικότερα.

 

Θυμήθηκα τη φράση του τώρα που είδα το τόπικ και κάποιος αναφέρει και αυτό το σενάριο σαν πιθανό, ότι ίσως ανέβαζαν τελευταία τις τιμές γιατί ετοίμαζαν το σενάριο των εκπτώσεων 50%.

 

Αυτά τα λέω χωρίς ούτε να έχω τσεκάρει τιμές, ούτε τίποτα βέβαια.Δεν ξέρω κατά πόσο εικονικές ήταν κάποιες τιμές ή όχι.Πληροφοριακά το γράφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως οτι πηρα απο εκει το πηρα ως εξης:

 

Κρανος απο ~60 ευρο το ειχανε 30% εκπτωση , και σε αυτη την τιμη μετα 50 % --> 17 ευρο εδωσα pall mall .

Γυαλινη τραπεζαρια απο ~400 ευρο -> 30 % εκπτωση και σε αυτην παλι 50% --> 150 ευρο

ομοιως ξυλινη καρεκλα 14 ευρο , χαλακια 5 ευρο κτλπ επισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αφηστε τα φτηνοκαρανη κ παρτε επωνυμα ενα κεφαλι εχετε.ετσι εκανα κ γω.ενταξει κριση αλλα η υγεια πανω απ ολα.500 εσκασα.σιγουρα παει για κλεισιμο?ενας φιλος που δουλευει εκει ειπε πανε για ανακαινιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αισθηση που ειχα, οχι φευγοντας, αλλα με το που μπηκα την Πεμπτη στο υπερκαταστημα της Λ. Αθηνων ηταν οτι ρευστοποιουν γιατι κλεινουν. Βλεποντας τα ραφια σε αυτη την κατασταση πηγε το μυαλο μου στους υπαλληλους που κατα πασα πιθανοτητα θα μεινουν χωρις δουλεια. Μου εκανε μαλιστα εντυπωση το οτι ηταν ολοι οι υπαλληλοι πολυ εξυπηρετικοι και ευγενικοι (πρωτοφανες), πιθανον να ειναι και απληρωτοι και εχουν λαβει υποσχεσεις οτι με αυτη τη ρευστοποιηση θα πληρωθουν και αυτοι... Πραγματικα ηταν λιγο "ανατριχιαστικη" η κατασταση...

αυτο ακριβος ενοιωσα και γω αν και στην αρχη νομισα πως κανουν ανακαινηση σε ενα τμημα, αυτο που προτοειδα και που ήταν με αδεια ραφια!!! Ενα καλαθι χρεισιμοποιησα εγω και αυτο χαλασμενο :P Ασε που και να ηθελα κατι να παρω, δεν υπηρχε κατι στα ενδιαφεροντα μου. Αραγε ο κοσμοςμε τι σκεφτηκο πήγε και ψώνισε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις που πηγατε ... ειδατε κανενα ενισχυτη ηλ.κιθαρας?

& οντως κρανη παρτε κανενα απο praktiker nova αν 8ελετε φτηνο...

τι ενισχυτη lol ουτε πινεζα δεν εχει μεινει.στην πειραιως εχει μεινει ηλ.κιθαρα χωρις χορδες lol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

Δεν κλείνει ούτε έχει απλήρωτο προσωπικό

δουλεύει ένας φίλος στο λογιστήριο

Και εγώ πήγα στην Παλλήνη και ρώτησα ένα παληκάρι πότε θα ξαναγεμίσουν τα ράφια

και μου είπε οτι έχουν παραλάβει 4-5 φορτηγά και δεν προλαβαίνουν απο το κόσμο να

τα βάλουν στα ράφια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη τι κανουν?

Ξεκαθαρισμα του στοκ και ταυτόχρονα γέμισμα του ταμείου τους??

Δεν μου φαινεται και πόλυ σοι...τα ραφια δεν αδειασαν σε μια μερα αρα πιστευω θα μπορούσαν να επαναγεμιζουν πάλι, τουλάχιστον καποια προιόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις που πηγατε ... ειδατε κανενα ενισχυτη ηλ.κιθαρας?

& οντως κρανη παρτε κανενα απο praktiker nova αν 8ελετε φτηνο...

υπαρχουν 4 ενισχυτες στο περιστερι στο 2ο οροφο.τιμες 45-80 evro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ενισχυτη lol ουτε πινεζα δεν εχει μεινει.στην πειραιως εχει μεινει ηλ.κιθαρα χωρις χορδες lol

 

εχει επιγραφη "οι χορδες ειναι στο ταμειο" !

 

thanx kantaras Θα περασω απο περιστερι αν μπορεσω, δεν ειναι κ για μενα , με εγγυηση δε ξερω τι θα παιξει.

3 ηλεκτρικα εχω παρει απο ALEX PAK, τα 2 χαλασαν φυσικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια προλάβατε να πάρετε κάτι αξιόλογο απο το ALEXPAK ;;;

 

Αναλογος τι θεωρεις αξιολογο. Υποψιαζομαι οτι εχεις στο μυαλο καποιο σουπερ γαματο γκατζετακι στυλ ipad. Τετοια οχι δεν εχει. Εχει ομως εργαλεια κλπ

Εγω πηρα 3 φωτιστικα φθοριου με 7,5€ το ενα. Η τιμη των 15€ ηταν κανονικη, περασα και απο Praktiker και απο Leroy merlin. Βασικα με την βενζινη που εκαψα για να κανω αυτην την διαδρομη δεν εκανα και καποια ουσιαστικη οικονομια για το πορτοφολι μου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εγω εχω πάει 2 φορές σε 2 ALEXPAK και πράγματα που ήθελα πολύ δεν τα βρήκα... Δεν βρήκα/πρόλαβα επαναφορτιζόμενο κατσαβίδι, δεν βρήκα εργαλειοθήκες, δεν βρήκα φωριαμούς εργαλείων, επίσης δεν βρήκα εργαλεία όπως μέγγενη... Τα είχαν εξαντλήσει ολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...