Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε ο Internet Explorer 9 RC


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

fail troll post much?

καμμία σχέση

 

το καμμια σχεση σου το απανταει στην επομενη σελιδα ο φιλος JohnXarxas

 

δεν τον δοκιμασε ΠΟΤΕ δεν ειχε ΠΟΤΕ ΙΕ αλλα δεν θα παρει ευχαριστει ..... αρα λοιπον δεν ειναι troll post . Εχει κοσμο που δεν θα βαλει ΠΟΤΕ ΙΕ και ας μην ξερει ουτε καν τι ειναι μονο και μονο επειδη γραφει Microsoft .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καμμια σχεση σου το απανταει στην επομενη σελιδα ο φιλος JohnXarxas

 

δεν τον δοκιμασε ΠΟΤΕ δεν ειχε ΠΟΤΕ ΙΕ αλλα δεν θα παρει ευχαριστει ..... αρα λοιπον δεν ειναι troll post . Εχει κοσμο που δεν θα βαλει ΠΟΤΕ ΙΕ και ας μην ξερει ουτε καν τι ειναι μονο και μονο επειδη γραφει Microsoft .....

δεν είναι το ότι γράφει πάνω microsoft

ότι κάνω στον υπολογιστή είναι γύρω από την microsoft & την google (λειτουργικό, Gmail, Hotmail, office, αναζήτηση, ακόμα και το πληκτρολόγιο μου γράφει επάνω microsoft)

απο τι στιγμή που είμαι όμως ικανοποιημένος και που δεν ακούω και καλά λόγια για τον ΙΕ, γιατί να φύγω από firefox και opera?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε JohnXarxas, αυτό λέγεται προκατάληψη... Δεν σε αναγκάζει κανένας να τον βάλεις, απλά χωρίς να έχεις δικιμάσει κάτι όπως άλλοι, δε νομίζω ότι είσαι σε θέση να κράζεις τον ΙΕ... φιλικά πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, είναι κάπως προκατάληψη

μα δεν είπα ότι είναι χάλια, δεν τον κράζω όπως λες

απλα είπα ότι δεν θα είμαι πελάτης του

φιλικά επίσης :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορεί το hardware να επηρεάσει την απόδοση ενός browser σε σχέση με έναν άλλο ?

 

 

hardware GPU acceleration---->OS/Drivers---->αποδοση αναλογα με την ποιοτητα/υποστηριξη-υλοποιηση προγραμματος.

 

 

Αν θελεις το αναλυω παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hardware GPU acceleration---->OS/Drivers---->αποδοση αναλογα με την ποιοτητα/υποστηριξη-υλοποιηση προγραμματος.

Αν θελεις το αναλυω παραπανω.

 

 

Εννοείται ότι θέλω φίλε tritona , έχω pc με λειτουργικό microsoft , γιατί να μην τρέχει σωστά ένα προϊόν τους σε σχέση με κάποιο εκτός ομίλου τους .

 

Υπάρχει δηλαδή περίπτωση αν έχω ένα δυνατό μηχάνημα να έχω καλύτερες επιδόσεις με ΙΕ από ότι με τον firefox ?

 

 

 

 

Φιλικά Κώστας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το Download Link ψάξτε το λίγο καλύτερα. Στην Microsoft παραπέμπει. Το copy-paste αυτών των άρθρων είναι φανερό(ε,Ινσομνια;).

Και όσον αφορά τον Explorer άμα δεν δοκιμάσατε benchmarks πως κρίνετε τι είναι;

 

Για του λόγου το αληθές:

http://ie.microsoft.com/testdrive/

 

Speed Reading:

Firefox 4.0b11: 52 seconds

IE 9RC: 7 seconds

 

Αφού τα πήρε λέμε ο Βασιλάκης. Γι'αυτό μη κρίνετε χωρίς ψάξιμο... Ξεχάστε ότι ξέρατε για τον Explorer. Windows 7 με Explorer 9 και δύσκολα να βρεις ψεγάδι.

 

Βέβαια, για λόγους ανοιχτού κώδικα και WebGL μένω Firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δείχνει αρκετά βελτιωμένος σε σχέση με το παρελθόν. Από περιέργεια έτρεξα ένα benchmark στο netbook να δω τι λέει σε σχέση κυρίως με τον IE8.

 

IE8: 24648.0ms +/- 5.0%

IE9 (RC): 1391.2ms +/- 1.9%

Chrome 10 (beta): 1908.1 +/- 4.6%

FF 3.6.13: 4518.4ms +/- 3.8%

 

Όλοι οι browsers είναι «καθαροί» από addons και οτιδήποτε εκτός του FF, μιας και είναι ο μόνος που ουσιαστικά χρησιμοποιώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...