Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε ο Internet Explorer 9 RC


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρκετό; Νομίζω ότι βγήκε σε σχετικά σύντομο διάστημα μετά το release του MS Office 2007.

 

Γενικά πάντως, προφανώς συμφωνώ στο ότι θέλουν να «σκοτώσουν» σιγά-σιγά (ή και πιο γρήγορα) τις παλιότερες εκδόσεις.

 

 

βασικά βγήκε πριν καν επίσημα βγει το 2007.

ανάμεσα σε κάποιες RC του 2007 βγήκε

 

 

και δυστυχώς ή ευτυχώς δεν γίνετε να συνεχίζει να έχει full ομάδα developer σε ένα λειτουργικό 10 χρόνον.

 

όσο ήταν τα vista δέχομαι τη γκρίνια...αλλα με τα 7 δεν υπάρχει καμία δικαιολογία...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και είναι κατακριτέα δεν αφορούσε το ποστ μου την τακτική τους, αλλά το γιατί πολλοί επιμένουν (και κακώς κάποιοι τους θεωρούν προκατειλημμένους) να χρησιμοποιούν mozilla χωρίς καν να δοκιμάσουν τον ΙΕ9 .

Γιατί να προσπαθήσει να συνηθίσει κάποιος τον ΙΕ9 , όταν σε δυο πχ χρόνια λόγω μη διάθεσης χρημάτων για νέο λειτουργικό θα πρέπει να παραμείνει σε αυτόν χωρίς να τον βλέπει να εξελίσσεται σαν browser , ενώ με τον mozzila θα γίνεται αυτόματα το update σε κάθε νέα έκδοση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είναι κατακριτέα δεν αφορούσε το ποστ μου την τακτική τους, αλλά το γιατί πολλοί επιμένουν (και κακώς κάποιοι τους θεωρούν προκατειλημμένους) να χρησιμοποιούν mozilla χωρίς καν να δοκιμάσουν τον ΙΕ9 .

Γιατί να προσπαθήσει να συνηθίσει κάποιος τον ΙΕ9 , όταν σε δυο πχ χρόνια λόγω μη διάθεσης χρημάτων για νέο λειτουργικό θα πρέπει να παραμείνει σε αυτόν χωρίς να τον βλέπει να εξελίσσεται σαν browser , ενώ με τον mozzila θα γίνεται αυτόματα το update σε κάθε νέα έκδοση .

Λογικό αλλά δεν «παντρεύεται» κανείς έναν μοναδικό web-browser. Όταν δεν τον ικανοποιεί ή ξέρω γω πλέον δεν ανανεώνεται, τον εγκαταλείπει για κάτι καλύτερο που τον καλύπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό μάλλον και τόσοι εδώ μέσα μίλησαν αρνητικά για τον ΙΕ .

Δηλαδή με αναγκάζουν να χρησιμοποιώ mozilla γιατί ο ΙΕ8 ούτε το τεστ που αναφέρθηκε πιο πάνω ολοκλήρωσε , οπότε για να μην αλλάζω συνήθεια θα χρησιμοποιήσω τον mozilla και στο laptop με τα 7 που έχω σπίτι .

 

Oπότε οι έχων xp αναγκαστικά μένουν σε άλλες λύσεις εκτός microsoft .

Για πόσα ακόμα χρόνια θα έχουν XP; :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πόσα ακόμα χρόνια θα έχουν XP; :-(

 

 

 

Φίλε μου δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα για όλους , άντε βγήκε νέο λειτουργικό ας δώσω 130 ευρώ να κάνω αναβάθμιση .

 

Τον περασμένο μήνα έδωσα 330 ευρώ για αναβάθμιση software γραφείου διότι η έκδοση που είχα δεν υποστηρίζονταν από τα 7 (ετοιμάζομαι βλέπεις για αναβάθμιση) . Πιθανόν και ο εκτυπωτής dot matrix να χρειαστεί αλλαγή , πρόσθεσε και τα ευτελή για πολλούς 130 ευρώ των 7 και θα δεις πως η 600αρα δεν φτάνει σε καμία περίπτωση .

 

Βάλε πόσοι είναι στη θέση μου , άλλοι πόσοι δεν έχουν σύστημα ικανό για τα 7 και θα δεις πως είναι πολύ πιο σοβαρά τα πράγματα όσο αφορά την αλλαγή των xp σε 7αρια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα τα θετικά σας σχόλια και είπα να τον δοκιμάσω τον νεο ΙΕ 9 μήπως και έγινε κανένα θαύμα!

Πάω λοιπόν στη σελίδα της microsoft ( http://www.microsoft.com/en/us/default.aspx ) και μολλις παταω στον ΙΕ 9 με πηγαίνει στην εξης σελίδα: http://pixel.quantserve.com ( ολοκληρο το λινκ αν το θελεται ειναι αυτο: Link

Το οποίο το μπλόκαρε και το γνωστο προσθετο της αλεπους wot, αλλα και απο τον ΙΕ 8 πάλι την μπλόκαρε την ιστοσελίδα το φίλτρο προστασίας του spybot-search & destroy!

Είναι δυνατόν να σημβαίνει αυτό? Στο επίσημο σαιτ της microsoft να σε παραπέμπει σε μα άλλη αγνωστη και κακοβουλη ιστοσελιδα για να κατεβασεις το προιον τους?

Σημείωση: στην Ελληνική σελίδα της microsoft ( http://www.microsoft.com/el/gr/default.aspx ) δεν σημβαίνει το ιδιο και κατεβαίνει απο εκει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@^: Σίγουρα όλα είναι οκ με το pc σου; Σε μένα μια χαρά πήγε η διαδικασία απ το αρχικό link που δίνεις.

Το έψαξα αρκετά και με το άλλο το πισι μου και τελικά η microsoft πάλι έκανε την μλκια της!!!

Απο το αλλο το πισι που το δοκιμασα αν και εχω xp και δεν μου εμφανίζει τον ΙΕ9 αλλα τον ΙΕ8 αλλά το αποτελεσμα είναι το ίδιο.

Βεβαια αυτη τη φορα ανοιγει κανονικα η σελίδα δείτε την: Link αλλά κάτω στη γραμμή κατάστασης για πολύ λίγο σχεδόν ακαριαια συνδεεται με την κακοβουλη σελίδα που ανεφερα στο προιγούμενο ποστ. Οριστε και η αποδειξη στο scrrenshot:

92602375.jpg

Αρα τι δουλεια εχει η microsoft να σε συνδέσει με αυτη τη ιστοσελίδα?

Δοκίμασέ το ξανα να πατήσεις στο ΙΕ9 απο το site ths microsoft και κοιτα προσεκτικά κατω αριστερά στη γραμμή κατάστασης και θα δεις οτι το πισι μου τελικά μια χαρά είναι... η microsoft δεν μας τα λεει καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπόρεσα να το τσεκάρω αλλά ακόμα κι αν συνδέεται μ αυτή τη σελίδα ποιο είναι το πρόβλημα;

Από μια ματιά που ριξα είναι κάτι παρόμοιο με το google analytics. link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπόρεσα να το τσεκάρω αλλά ακόμα κι αν συνδέεται μ αυτή τη σελίδα ποιο είναι το πρόβλημα;

Από μια ματιά που ριξα είναι κάτι παρόμοιο με το google analytics. link

Μακάρι αλλά δες και εδω Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον δοκίμασα και μπορώ να πω μου άφισε πολύ καλές εντυπώσεις.

Έτρεξα και το benchmark στους browsers που έχω εγκατεστημένους.

Firefox: 532.6ms +/- 2.1%

Chrome: 169.0ms +/- 0.4%

IE 9 64bit: 713.6ms +/- 0.1%

IE 9 32bit: 146.5ms +/- 0.4%

Opera: 177.6ms +/- 0.6%

Σε σχέση με τον chrome μου φάνηκε πιο γρήγορος ο IE, χρησιμποποιώ μέχρι στιγμής τον firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το benchmark, ιδού τα αποτελέσματα από Dell Studio 1555:

 

  • FF 3.6.13 (τίγκα στα addons): 1184.4ms +/- 8.2% (το καλύτερο από τα 5-6 test που έτρεξα, συνήθως έβγαινε γύρω στα 1200-1400 με απόκλιση 7%)

  • IE9 RC 64bit: 308.6ms +/- 0.5%

  • Chrome 9.0.597: 351.0ms +/- 1.2%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις beta δεν είχα πρόβλημα.Που τις χρησιμοποιούσα σαν 2ο browser πολύ καιρό τώρα γιατί ήταν με διαφορά ο πιο γρήγορος από τους εναλλακτικούς.(ff user :-D)Με την RC μου έβγαλε ένα πρόβλημα με την sidebar.Είχα τρελό memory leak.Όσοι δείτε να σας τρώει τρελή ram το sidebar.exe ξηλώστε την RC.Αυτό φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις beta δεν είχα πρόβλημα.Που τις χρησιμοποιούσα σαν 2ο browser πολύ καιρό τώρα γιατί ήταν με διαφορά ο πιο γρήγορος από τους εναλλακτικούς.(ff user :-D)Με την RC μου έβγαλε ένα πρόβλημα με την sidebar.Είχα τρελό memory leak.Όσοι δείτε να σας τρώει τρελή ram το sidebar.exe ξηλώστε την RC.Αυτό φταίει.

Thanks for the tip! Θα το τσεκάρω με την πρώτη ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...