Προς το περιεχόμενο

Motorola Xoom : Υποψήφιο για best seller tablet (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν διάβασα για τα 1200$ :shock: δηλαδή γύρω στα 1000 euro στην ελλάδα απλά ξενέρωσα.Μήπως λεω μήπως τα πουλάνε οσο θέλουν μήπως και τσιμπήσει κανείς και τα πάρει σε αυτην την τιμή και αργότερα ρίξουν τις τιμές? .

Τώρα να δώσει ο άλλος 1000 euro για tablet ε μου κάθεται κάπως.... δεν ξέρω αν τα αξίζει κιόλας.

 

Ένα περίεργο πράγμα. Όταν κάτι πωλείται προς 1000$ εξωτερικό, στην Ελλάδα για κάποιους λόγους πωλείται 1200€ ή στη χειρότερη 1000€ (ακόμα και όταν το δολάριο είναι πιο χαμηλά από το ευρώ). Παίζει κάτι άλλο ή μήπως μα κοροϊδεύουν;....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ένα περίεργο πράγμα. Όταν κάτι πωλείται προς 1000$ εξωτερικό, στην Ελλάδα για κάποιους λόγους πωλείται 1200€ ή στη χειρότερη 1000€ (ακόμα και όταν το δολάριο είναι πιο χαμηλά από το ευρώ). Παίζει κάτι άλλο ή μήπως μα κοροϊδεύουν;....

 

 

Μήν Ξέχνας οτι πληρώνουμε κερατιάτικα στο ΦΠΑ :mad: και δεν ξέρω που θα σταματήσει η ανηφόρα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα περίεργο πράγμα. Όταν κάτι πωλείται προς 1000$ εξωτερικό, στην Ελλάδα για κάποιους λόγους πωλείται 1200€ ή στη χειρότερη 1000€ (ακόμα και όταν το δολάριο είναι πιο χαμηλά από το ευρώ). Παίζει κάτι άλλο ή μήπως μα κοροϊδεύουν;....

Καθόλου περίεργο.Στην Ελλάδα πως θα ζήσουμε δηλαδή; Κλέφτες θα γίνουμε; :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε κι εγω θα εδινα τοσα λεφτα για tablet. Αν δεν βρεθει tablet με αντιστοιχα χαρακτηριστικα και τιμες κοντα στα 350€, δυσκολα θα προσελκυσουν κοσμο!

 

Μη φας, θα φάμε γλάρο. Δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε tablets με ΑΥΤΑ τα χαρακτηριστικά σε τιμές κάτω απο 500 ευρώ. Τα μόνα tablets που παίζουν στα 350 ευρώ είναι αυτά της Archos, τα οποία σε καμία περίπτωση δεν διαθέτουν τα χαρακτηριστικά του Xoom και των λοιπών tablets που αναμένεται να κυκλοφορήσουν στους επόμενους μήνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχάνημα είναι πολύ καλό και αντάξιο του 1000αρικου που θα ζητάει, όσοι δεν συμφωνούν ας πάρουν την πατάτα (ο χαρακτηρισμός αποτελεί προσωπική άποψη και έχει να κάνει με το λειτουργικό περισσότερο παρά με το hardware) που ακούει στο όνομα ipad με κάτι λιγότερο σε χρήματα. Τα ίδια λέγανε και πέρσι για τα 700 που κόστιζε το galaxy tab αλλά όλοι αυτοί που το λέγανε ακριβό κατάλαβαν γιατί κάνει τόσο όταν έπιασαν στα χέρια τους τις φτηνότερες εναλλακτικές προτάσεις.

Η σύγκριση με τους φορητούς υπολογιστές και τα netbooks είναι πέρα για πέρα άστοχη. Αν μπορεί ας βγάλει το netbook όποιος θελει για να παίξει pocket legends όρθιος στο λεωφορείο η ας πάρει το netbook μαζί του στην σκοπιά (σκοπιά = η πάσης φύσεως στατική εργασία πχ. γραφείο, ταμείο, περίπτερο που απαιτεί διακριτικότητα στην χρήση συσκευών ψυχαγωγίας) η ας πάρει το netbook μαζί του στο παιδότοπο να ασχολείται όσο το βλαστάρι του χοροπηδάει στα ενδότερα. Μετά ας βγάλει το netbook και με ένα κουμπί σε 2 δευτερα να έχει χάρτες και gps στο αυτοκίνητο χωρίς να χρειάζεται να το πάρει αγκαλιά όταν θέλει λίγο skype και ας κάνει και λίγο web banking στο μποτιλιάρισμα η να παίξει texas holdem kai betfair στο φανάρι.

Εδώ μιλάμε για δυνατότητες που είναι διαθέσιμες σε κανονικούς υπολογιστές και φορητά με την ευκολία και φορητότητα ενός κινητού τηλεφώνου, πως τα συγκρίνετε? Φυσικά και σωστά κατα την γνώμη μου όσο καλύτερα προσφέρονται από την κάθε εταιρία τόσο πρέπει και να τα πληρώνουμε. Αλλιώς ας πάρουμε με 150 euro ένα τουβλο atom να ψάχνουμε το ποντίκι και να κουβαλάμε τσάντα για τον φορτιστή και να ασχολούμαστε με windows και τις αμέτρητες καθυστερήσεις και κολήματα που κουβαλάνε. Άσε που HD υλικό δεν θα τρέξει ποτέ στο netbook αλλά και αν τρέξει αντε να το συνδέσεις με καμιά μεγαλύτερη τηλεόραση, σαν κακόγουστο αστείο θα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχάνημα είναι πολύ καλό και αντάξιο του 1000αρικου που θα ζητάει, όσοι δεν συμφωνούν ας πάρουν την πατάτα (ο χαρακτηρισμός αποτελεί προσωπική άποψη και έχει να κάνει με το λειτουργικό περισσότερο παρά με το hardware) που ακούει στο όνομα ipad με κάτι λιγότερο σε χρήματα. Τα ίδια λέγανε και πέρσι για τα 700 που κόστιζε το galaxy tab αλλά όλοι αυτοί που το λέγανε ακριβό κατάλαβαν γιατί κάνει τόσο όταν έπιασαν στα χέρια τους τις φτηνότερες εναλλακτικές προτάσεις.

Η σύγκριση με τους φορητούς υπολογιστές και τα netbooks είναι πέρα για πέρα άστοχη. Αν μπορεί ας βγάλει το netbook όποιος θελει για να παίξει pocket legends όρθιος στο λεωφορείο η ας πάρει το netbook μαζί του στην σκοπιά (σκοπιά = η πάσης φύσεως στατική εργασία πχ. γραφείο, ταμείο, περίπτερο που απαιτεί διακριτικότητα στην χρήση συσκευών ψυχαγωγίας) η ας πάρει το netbook μαζί του στο παιδότοπο να ασχολείται όσο το βλαστάρι του χοροπηδάει στα ενδότερα. Μετά ας βγάλει το netbook και με ένα κουμπί σε 2 δευτερα να έχει χάρτες και gps στο αυτοκίνητο χωρίς να χρειάζεται να το πάρει αγκαλιά όταν θέλει λίγο skype και ας κάνει και λίγο web banking στο μποτιλιάρισμα η να παίξει texas holdem kai betfair στο φανάρι.

Εδώ μιλάμε για δυνατότητες που είναι διαθέσιμες σε κανονικούς υπολογιστές και φορητά με την ευκολία και φορητότητα ενός κινητού τηλεφώνου, πως τα συγκρίνετε? Φυσικά και σωστά κατα την γνώμη μου όσο καλύτερα προσφέρονται από την κάθε εταιρία τόσο πρέπει και να τα πληρώνουμε. Αλλιώς ας πάρουμε με 150 euro ένα τουβλο atom να ψάχνουμε το ποντίκι και να κουβαλάμε τσάντα για τον φορτιστή και να ασχολούμαστε με windows και τις αμέτρητες καθυστερήσεις και κολήματα που κουβαλάνε. Άσε που HD υλικό δεν θα τρέξει ποτέ στο netbook αλλά και αν τρέξει αντε να το συνδέσεις με καμιά μεγαλύτερη τηλεόραση, σαν κακόγουστο αστείο θα είναι...

 

Πρέπει να γίνουμε σωτήρες των κακομοίρηδων εταιριών που πεινάνε και για αυτό πρέπει να δώσουμε 1000 και πάνω ... τι ακούμε μεσημεριάτικα .... Έλεος δεν κάνουν και καμιά καινοτομία έτοιμη τεχνολογία περνούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Motorola Xoom : Υποψήφιο για best seller tablet

Αλλαξε τον τιτλο σε "Motorola Xoom : Υποψήφιο για best seller android tablet" και θα εισαι σωστος.

Γιατι τον τιτλο του "best seller tablet" τον εχει ηδη καπαρωσει η apple με το ipad2, που θα κυκλωφωρησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ζήτησα να σώσουμε καμιά εταιρια ούτε να γίνουμε σωτηρες. Το αν πρεπει η όχι να δώσεις 10, 100 , η 100000 ευρώ είναι καθαρά υποκειμενικό ούτε νομίζω προτρέπω κανέναν ούτε ιερέας είμαι σε καμιά παραθρησκευτική οργάνωση για να κάνω προσυλητισμό, απλά την γνώμη μου είπα και σας ευχαριστώ που δεν έχεται την διάθεση κείμενο μιας σελίδας να το ισοπεδώσεται με μια πρόταση σχετική με αωτηρίες και άλλα που δεν ανάφερα, προς τι η παράθεση? Από ποιον ζητάται έλεος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια λέγανε και πέρσι για τα 700 που κόστιζε το galaxy tab αλλά όλοι αυτοί που το λέγανε ακριβό κατάλαβαν γιατί κάνει τόσο όταν έπιασαν στα χέρια τους τις φτηνότερες εναλλακτικές προτάσεις.

Αποκλειεται να εχεις πιασει στα χερια σου το galaxy tab...

 

Συμφωνω οτι η συγκριση τους με netbooks, laptops κλπ ειναι αστοχη.

Τα tablets ειναι αλλες συσκευες με διαφορετικο σκοπο και οι τιμες τους προσωπικα πιστευω πρεπει να ειναι στα 500-800Ε αναλογα το μοντελο. Ιδιως απο την στιγμη που δεν εχουμε προβλημα να δινουμε 500-700Ε για κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μονο wi-fi και μονο 3g ? Κατι με τα 2 μαζι δε βγαζουν ?????

 

Ε για αυτο η apple ειναι πρωτη.....

 

 

Εννοείται ότι το 3G έχει WiFI

 

Αλλαξε τον τιτλο σε "Motorola Xoom : Υποψήφιο για best seller android tablet" και θα εισαι σωστος.

Γιατι τον τιτλο του "best seller tablet" τον εχει ηδη καπαρωσει η apple με το ipad2, που θα κυκλωφωρησει

 

Η έννοια του best seller δεν περιορίζεται σε ένα μόνο, πχ δες τα βιβλία, καλλιτέχνες κ.ο.κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έννοια του best seller δεν περιορίζεται σε ένα μόνο, πχ δες τα βιβλία, καλλιτέχνες κ.ο.κ

Οταν λενε best seller εγω καταλαβαινω οτι εχει πουλησει τα ποιο πολλα κομματια.

 

Γιαυτο ειπα οτι τον τιτλο best seller για φετος τον εχει καπαρωσει η Apple με το iPad2, επειδη δε πιστευω να την ξεπερασε η motorola.

 

Φυσικα και ο τιτλος ειναι σωστος αφου περιεχει την λεξη "υποψηφιο".

Υποψηφια για την πρωτια ειναι ολα τα νεα μοντελα, ασχετα αν στο τελος πατωνουν στις πωλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ρε Radiatedsoul , υποψηφιο bestseller οντως ειναι , βασει specs.

Και εγω πιστευω οτι δεν θα πλησιασει καν σε πωλησεις το ipad-2 , αλλα ο τιτλος του thread ειναι σωστος.

 

Σε ποια συσκευη τελικα θα απονεμηθει θα φανει στο τελος της χρονιας ομως.

 

ΥΓ: εγω δεν καταλαβα γιατι ανοιχτηκε 2ο thread , αφου υπηρχε ΑΥΤΟ

edit: λογικα επειδη ειναι review του ινσομνια και οχι απλα μονο ειδηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...