Προς το περιεχόμενο

Αποκλεισμός από το PlayStation Network σε όσους ξεκλειδώνουν το PlayStation 3


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το washcloud τι είναι βρε Thresh; Για το walls of text έχεις δίκηο, αν είχα τέτοιο οίστρο όταν έδινα πανελλαδικές θα είχα περάσει σε κάποια από τις καλύτερες σχολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ένας φίλτατος συμforumίτης που είναι γνωστός για τα τεράστια posts του, μέχρι και videάκι στο youtube υπάρχει :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Δανειστεί ή "δανειστεί"; Πως δεν ζημιώνεται η εταιρεία όταν αντί να τον αγοράζεις τον κατεβάζεις δεν μπορώ να καταλάβω. Για το να δανείσεις το παιχνίδι σου ή την ταινία που αγόρασες σε φίλο σου ή συγγενή σου ή και να την χαρίσεις πιστεύω και εγώ ότι είναι δικαίωμα σου και φωτιά να του βάλεις αν θες. Να το αντιγράψεις και να το μοιράσεις και μετά να λες ότι υπεύθυνοι είναι οι φίλοι μου και οι συγγενείς μου που είπε ο digekas είναι άλλο καπέλο και παράνομο.

 

Δεν μίλήσα για downloading. Προφανώς και για δανεισμό μίλησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry που μπαίνω έτσι σαν σφίνα στην κουβέντα σας που την βρίσκω πολύ επικοδομητική

θα παραθέσω μερικά λόγια του Jean-Luc Godard περί πνευματικών δικαιωμάτων,ξέρω είναι λίγο άσχετο με το θέμα που συζητάτε γιατί μιλάει για το cinema.αλλά ας του δώσουμε μια ευκαιρία να ακουστει και ο Godard.που προσωπικά πιστευω αυτό που θεωρούμε σήμερα σινεμά βασίστηκε σε αυτών και την παρέα του

ειναι απο ενα αρθρο του ΤVXS

και παλι σορρυ εαν ειμαι λιγο off topic

 

Είμαι κατά του νόμου Hadopi, ασφαλώς. Δεν υπάρχει πνευματική ιδιοκτησία. Είμαι, για παράδειγμα, κατά της έννοιας της κληρονομιάς.

 

Δεν διατίθεμαι να προβάλλω κάποια αντίρρηση αν κάποιος άλλος καλλιτέχνης πάρει εικόνες από τις ταινίες μου. Εξάλλου οι άνθρωποι το κάνουν αυτό, τις ανεβάζουν στο διαδίκτυο, κι αυτό δεν είναι πάρα πολύ καλό. Αλλά δεν νιώθω ότι παίρνουν κάτι από μένα. Εγώ, προσωπικά, δεν έχω σύνδεση στο διαδίκτυο. Αλλά στην ταινία μου υπάρχουν εικόνες που έρχονται από το διαδίκτυο.

 

...το δικαίωμα του να παραπέμπεις σε κάτι δεν υπάρχει στον κινηματογράφο, όπως υπάρχει στη λογοτεχνία. Στην επιστήμη κανείς δεν πληρώνει για να χρησιμοποιήσει μια φόρμουλα την οποία έχει αναπτύξει κάποιος συνάδελφός του.

Ο κινηματογράφος, όμως, δεν το επιτρέπει αυτό. Το δικαίωμα του δημιουργού, πρόκειται για κάτι πραγματικά αδύνατο. Ο δημιουργός δεν έχει κανένα δικαίωμα, εγώ δεν έχω κανένα δικαίωμα. Έχω μόνο υποχρεώσεις. Επιπλέον, στην ταινία μου δεν υπάρχουν παραπομπές, έχω δανειστεί απλά κάποια κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μίλήσα για downloading. Προφανώς και για δανεισμό μίλησα.

 

Αν μιλάς για δανεισμό του νόμιμα αγορασμένου δίσκου του παιχνιδιού/ταινίας/τραγουδιού η δική μου άποψη είναι ότι μπορεί ο κάτοχος του δίσκου να τον διαθέσει σε όποιον θέλει και όπως θέλει και το αντιλαμβάνομαι ως μία απόλυτα νόμιμη διαδικασία. Δεν ξέρω νομικά πως θα το ερμήνευε η SONY αν ένα δισκάκι το χρησιμοποιούσαν εκ περιτροπής 10 οικογένειες αλλά αυτό δεν είναι ούτε εύκολο να το ανακαλύψει ούτε βολικό για αυτούς που το χρησιμοποιούν οπότε δεν νομίζω ότι θα την πολυενδιέφερε κιόλας.

 

Να προσθέσω όμως ότι την παραπάνω διαδικασία δεν νομίζω ότι θα την χαρακτηρίσουν πειρατεία ούτε οι εταιρείες.

 

Gusbabis τι εννοεί ο Jean-Luc Godard με αυτό; Γιατί για να είμαι ειλικρινής δεν το πολυκαταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος θελει να παιζει χωρις online τοτε αγοραζει ενα ps3 με χαλασμενο db και περναει με μια διαδικασια αυτα που θελει και ειναι οκ στο κατω κατω ας φτιαξει την εγγυηση της πρωτα ας φτιαξει τα υλικα που βαζει και χαλανε μεσα σε ενα χρονο η 2 ας φτιαξει και το service τους και ας σταματισει να μας δινει με αντικατασταση ξανα επισκευασμενες κονσολες δλδ με αντιτιμο 150+ ευρω και να περνει της δικες μας και να μας δινει ανακατασκευασμενες που ειναι οτι χειροτερο υπαρχει κατα την δικια μου γνωμη ετσι. και να φθηνινουν τα games δεν μπορει ενα game 2 ετων να το δινουν 30 ευρω ελεος ας βαλουν τιμες οπως εχουμε στα pc 30 ευρω τα καινουργια και τα παλια απο 20 μεχρι 15 αντε μην τους πω τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος δανειστεί έναν νόμιμο τίτλο, όχι δεν παρανομεί. Απο την στιγμή που δεν τον χρησιμοποιεί για εμπορικό σκοπό, άρα ΔΕΝ ζημιώνει την εταιρία, είναι 100% νόμιμος.

 

Υπάρχει μεγάλη διαφορά όταν δανείσεις το νόμιμο τίτλο σε 5-10 άτομα και να το "δανείσεις" μέσο ενός torrent. Και η Sony δεν μπορεί να δει τι διαφορά όταν βλέπει την κονσόλα online.

 

Τα Blu-ray δεν είναι ακόμα φθηνά επειδή δεν έχει ακόμα ανθίσει η πειρατεία στο PS3 και γενικότερα ο κόσμος δεν χρησιμοποιεί Blu-ray players αλλά media players που παίζουν mkv και ts. Θυμάσαι πότε έπεσαν οι τιμές στα άγραφα double layer dvd δισκάκια; Μήπως με την άνθιση της πειρατείας στο xbox360; :-)

 

Το Blu-ray δεν είναι φθηνά επειδή τα πάντα μεταφέρονται ψηφιακά. Οι broadband συνδέσεις και οι μεγάλης χωρητικότητας σκληροί δίσκοι είναι πλέον διαδεδομένοι.

Τα blu-ray δεν είναι ανταγωνιστικά όπως τα DVD 5-10 χρόνια πριν. Οι τιμές στα double-layer ποτέ δεν έπεσαν δραματικά.

 

Και επειδή έχασα τη μπάλα με τα επαναστατικά, digekas δεν συμφωνείς ότι η Sony έχει δικαίωμα να κάνει ban όσους βρίσκει με πειραγμένες κονσόλες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

Digeka επιφυλλάσομαι να σου απαντήσω αργότερα γιατί δεν προλαβαίνω τώρα. Έχω όμως μία απορία και αυτή απευθύνεται και σε εσένα και στον Tilemaxx. Όταν λέτε ότι κάτι είναι νόμιμο ή δεν είναι παράνομο το λέτε βάσει της ερμηνείας των νόμων όπως θα γινόταν στο δικαστήριο ή βάσει των προσωπικών πιστεύω σας για το τι είναι νόμιμο και παράνομο και απλά νομιμοποιείται το σκεπτικό σας με επιλεγμένα αποσμάτα των νόμων που απλά εξυπηρετούν αυτά που λέτε; Θα ήθελα σε αυτό μία απάντηση που να μην υπερβαίνει τις 2-3 γραμμές.

 

Αν θεωρείται ότι οι νόμοι δεν συμβαδίζουν με τις ανάγκες της κοινωνίας και το περί δικαίου αίσθημα είναι άλλη υπόθεση και μαζί σας και εγώ. Αλλά ο σωστός δρόμος είναι να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε για να αλλάξουμε αυτά που θεωρούμε άδικα και όχι να βαφτίζουμε το (τυπικά αν προτιμάτε)μαύρο άσπρο.

 

2-3 γραμμών απάντηση;;; Εφικτό αλλά το όριο του font size θα τείνει στο μηδέν... :lol: :-)

 

Προσπαθώ φίλε μου να βλέπω σφαιρικά τα πράγματα και με αυτό εννοώ ότι ξεκινάω από την νομοθεσία, κατανοώ και ερμηνεύω αυτά που αντιλαμβάνομαι, κάνω συζητήσεις και βλέπω πως και άλλοι προσεγγίζουν το θέμα δίνοντας ιδιαίτερη προσοχή σε αυτούς που διαφωνούν και τελικά αναζητώ δεδικασμένα και από εκεί και πέρα η ερμηνεία της απόφασης του δικαστή είναι αυτή στην οποία δίνω μεγαλύτερη βαρύτητα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κάποιος άλλος δικαστής θα έπαιρνε την ίδια απόφαση ή αν αυτή στηρίζεται στο γράμμα του νόμου και όχι στο πνεύμα του ή στο περί δικαίου αίσθημα που έχει να κάνει με τις αρχές και τις αξίες της κοινωνίας μας και το πως αυτές εξελίσσονται στο πέρας του χρόνου. :-)

 

Θα σου έλεγα πιο συγκεκριμένα να ξεκινήσεις με το blog του e-lawyer όπου εκεί υπάρχουν αρκετές συζητήσεις αλλά και η δική του ανάλυση του νόμου που αφορά το copyright, ψάξε να δεις τι έγινε με τα παιδιά του gamato και τι γίνεται τώρα με τα παιδιά του thegreekz και κάπου στο blog που προανέφερα θα δεις ότι πριν από χρόνια υπήρξε αθωωτική απόφαση δικαστή σε μήνυση που είχε υποβάλει έντυπος τύπος σε site που αναρτούσε άρθρα χωρίς έγκριση με το σκεπτικό ότι το site λειτουργούσε επί πολλά χρόνια χωρίς να τους δημιουργεί πρόβλημα, άρα και τώρα δεν μπορεί να τους δημιουργεί πρόβλημα.

 

Δεν διαφέρει λοιπόν πολύ από αυτό που υποστηρίζω ότι οι εταιρίες έχουν και το μαχαίρι και το πεπόνι και το αν ο κόσμος στραφεί σε άλλες τακτικές, λογικές και αντιλήψεις, πρωτίστως, ευθύνη φέρουν οι ίδιες αφού οι δικές τους τακτικές απομάκρυναν τον κόσμο.

 

Θα μπορούσαν λοιπόν οι εταιρίες να σου δίνουν ένα κλειδί με κάθε δισκάκι και η συσκευή να αποστέλλει τόσο το κλειδί όσο και τον σειριακό της αριθμό στην εταιρία οπότε και αυτό το κλειδί να μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε μία συσκευή η οποία βέβαια συσχετίζεται με ένα φυσικό πρόσωπο. Δλδ να σου παραχωρεί εκ των υστέρων την άδεια χρήσης αφού πρώτα σε έχει ελέγξει και αντίστοιχα τα video club να την ενημερώνουν για το ποιος πελάτης τους έχει το συγκεκριμένο αντίγραφο (συγκεκριμένο κλειδί σωστότερα) και να το ξεχρεώνουν με την επιστροφή του στο μαγαζί ώστε να μπορούν να το χρεώσουν σε κάποιον άλλο.

 

Φαντάσου τώρα εμείς φίλε μου, να μαζευτούμε 10-15-20 φίλοι και συγγενείς και να αποφασίσουμε να αγοράσουμε από 1 CD, 1 DVD, 1 Blu-ray o καθένας μας και αυτά να τα μοιραζόμαστε μεταξύ μας. Εξάλλου πόσες φορές θα δούμε την ίδια ταινία μέσα σε 1 χρόνο;

 

Σαν τακτική δεν είναι παράνομη αφού θίγονται τα έννομα δικαιώματα των εταιριών;;; :-)

 

Ή το κάθε τι σε αυτό τον κόσμο έχει μία διάρκεια ζωής, γιατί ένα έργο τους να περνάει μέσω της κληρονομιάς σε άλλο κάτοχο και η χρήση του να γίνεται μόνο από αυτόν που το αγόρασε (πχ τον σύζυγο αλλά όχι την σύζυγο) ή γιατί να μην έχει ημερομηνία λήξης, δλδ σε 12 μήνες να λήγει το κλειδί και ο κάτοχος να πρέπει να το ξαναπληρώσει αν θέλει να μπορεί να κάνει χρήση του περιεχομένου;

 

Το κάθε τι κοινόχρηστο λοιπόν δεν περιορίζει τις πωλήσεις των εταιριών; Και αυτά παράνομα δεν είναι; :-)

 

Αντιλαμβάνεσαι λοιπόν ότι το όλο πράγμα είναι ένας παραλογισμός όταν η άδεια χρήσης δεν παραχωρείται μαζί με το αγαθό και όταν το αγαθό εντάσσεται στην κατηγορία της παροχής υπηρεσιών όπως το PSN καταλήγουμε σε τέτοιες κινήσεις, να καταπατούνται οι στοιχειώδεις ελευθερίες των πολιτών, να ελέγχονται από τις εταιρίες για το τι χρήση κάνουν στα αγαθά που νόμιμα βρίσκονται στην κατοχή τους και όλα αυτά όχι για λόγους ηθικής αλλά γιατί εφεύραν μία έννοια όπως αυτή των διαφυγόντων κερδών όπως ο μύθος του Αισώπου με κάποιον που μήνυσε ένα συμπολίτη του που κατά λάθος σκότωσε την κότα του και απαιτούσε αποζημίωση για όλα τα αυγά που αυτή θα έκανε, που θα γινόντουσαν κότες που και αυτές θα έκαναν αυγά και πάει λέγοντας. Του αγόρασαν λοιπόν μία νέα κότα και τον έστειλαν στο καλό. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιλαμβάνεσαι λοιπόν ότι το όλο πράγμα είναι ένας παραλογισμός όταν η άδεια χρήσης δεν παραχωρείται μαζί με το αγαθό και όταν το αγαθό εντάσσεται στην κατηγορία της παροχής υπηρεσιών όπως το PSN καταλήγουμε σε τέτοιες κινήσεις, να καταπατούνται οι στοιχειώδεις ελευθερίες των πολιτών, να ελέγχονται από τις εταιρίες για το τι χρήση κάνουν στα αγαθά που νόμιμα βρίσκονται στην κατοχή τους και όλα αυτά όχι για λόγους ηθικής αλλά γιατί εφεύραν μία έννοια όπως αυτή των διαφυγόντων κερδών όπως ο μύθος του Αισώπου...

 

και να προσπαθούσες δεν θα μπορούσες να γίνεις λιγότερο σαφής

 

τι εννοείς άδεια χρήσης δεν παραχωρείται με το αγαθό ? ποιες ελευθερίες καταπατούνται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά όλο αυτό που έγινε πολύ απλά για να πουλήσει η sony κονσόλες το ότι καταλάθος έδωσε το κλειδί όλα τα αλλα που λέει περί προστασίας και πειρατείας είναι βλακείες απλά η sony προσπαθεί να βγάλει τα σπασμένα από τι χασούρα και το τεράστιο έλλειμμα που έχει σαν εταιρία ( Κάποιοι καλοθελητές τα μάσησαν για τα καλά ξέρετε τώρα τι εννοώ ). ας μην ξεχνάμε το ps2 μιλιούνια από πειρατικά και παρόλα αυτά ακόμα πουλάει σαν τρελό , το psp άλλο αυτό από εκεί. Το σπάσανε σχεδόν άμεσα και ακόμα πουλα οποτε μια κονσόλα δεν πεθαίνει από την πειρατεία αλλα πεθαίνει από την ίδια τις την εταιρία, πάρτε ένα απλό παράδειγμα για όσους θυμούνται την amiga μεσουρανούσε τότε και θα συνέχιζε ακόμα εάν δεν την έθαβε η ίδια τις η εταιρία για κάποια συμφέροντα, το θέμα είναι ότι πρέπει όλη εμείς η καταναλωτές να δείξουμε στις εταιρίες ότι δεν κάνουν αυτές ότι θέλουν αλλα εμείς και εάν τους αρέσει μια σοφή παροιμία λέει με τα λεφτά μου ....... και την κυρα μου οποτε τα περί ηθικολογίας και το εάν είναι σωστό η όχι είναι τρίχες κατσαρές. Ας κατεβάσουν τα παιχνίδια σε ένα normal ποσο ώστε να μπορεί ο κόσμος να τα αγοράσει άνετα να δεις που δεν θα ύπαρξη πειρατεία ξανά αλλα όπως ξέρουμε έιναι δυνατόν να έχεις στο δάχτυλο το μέλι και να μην το γλείψεις ? Για να μην θυμηθώ το OtherOs που το αφαιρέσανε η απατεώνες λέγοντας ότι το βγάζουν και καλά για προστασία τις κονσόλας ενώ μας έλεγε πάρτε την κονσόλα αυτή κάνει τα πάντα και τα λοιπά. Γιατί δεν ξαναφέρνει πίσω το Ως αφού δεν είναι υπεύθυνο αυτό για το σπάσιμο τις κονσόλας πλέον ? παρτετο χαμπάρι μας κοροϊδεύουν και μας παίζουν κανονικά ,Εγώ από την άλλη την έχω hackari την δικη μου internet δεν έχω ανάγκη έχω το pc μου για αυτό. Οποτε από την δικη μου πλευρά ένα μεγάλο μείον για τι sony από εμενα, α και κάτι άλλο πιστεύω ότι η περισσότερη δουλεύετε αν δεν κάνω λάθος τα χρήματα δεν φτάνουν για περιττά έξοδα ώστε να δώσεις 70 euro και να τελειώσεις κάτι μέσα σε 5 ώρες όπως είπε κάποιος φίλος ποιο επάνω (δεν τα τρώω σουβλάκια καλλίτερα) σκεφτείτε να το πάρετε το game και να σας βγει φόλα όπως συμβαίνει τις περισσότερς φορες η να μην είναι όπως το περιμένετε παραδείγματα πολλά υπάρχουν για πείτε μου τι κάνετε τότε ? πάνε η δεν πάνε τα 70 euro ? η μήπως θα το ανταλλάξετε ? πάλι λεφτά θα χάσετε. Για αυτό το λόγο πρέπει να πάρει ένα καλο μάθημα από εμάς τους καταναλωτές η sony ώστε να μάθει να μην παίζει μαζί μας, Όσο για μερικούς που λένε ότι μπορεί να κινδυνέψει η εταιρία και κάτι τέτοια να μην φοβούνται γιατί αυτές έχουν τόσα λεφτά ώστε να τρώνε με χρυσά κουταλια και τα τρισέγγονα τους, η ριγμένοι είμαστε εμείς και όχι αυτή.Ξέρω ότι σε μερικούς μπορεί να μην τους αρέσει ο τρόπος σκέψης μου αλλα δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα και η αλήθεια πολλές φορες πονάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να προσπαθούσες δεν θα μπορούσες να γίνεις λιγότερο σαφής

 

Η ασάφεια εξορισμού δεν είναι πεπερασμένη, όπως και η ικανότητα κατανόησης άλλωστε. :-)

 

τι εννοείς άδεια χρήσης δεν παραχωρείται με το αγαθό ?

 

Το πως θα χρησιμοποιήσεις κάτι που έχεις νόμιμα στην κατοχή σου.

 

ποιες ελευθερίες καταπατούνται ?

 

πχ http://elawyer.blogspot.com/2008/07/blog-post_7735.html

 

...

Το Blu-ray δεν είναι φθηνά επειδή τα πάντα μεταφέρονται ψηφιακά. Οι broadband συνδέσεις και οι μεγάλης χωρητικότητας σκληροί δίσκοι είναι πλέον διαδεδομένοι.

Τα blu-ray δεν είναι ανταγωνιστικά όπως τα DVD 5-10 χρόνια πριν. Οι τιμές στα double-layer ποτέ δεν έπεσαν δραματικά.

Τώρα ένα double layer έχει 1 ευρώ. Θυμάσαι πόσο είχε όταν πρωτοκυκλοφόρησαν; :-)

 

Λογικό είναι λοιπόν τα άγραφα blu-ray να παραμένουν ακριβά και δεν είναι η τιμή ανάλογη της χωρητικότητας αφού δεν ισχύει το ίδιο προς τα κάτω και με τα άγραφα cd. Επίσης οι σκληροί δίσκοι με 40άρια rip γεμίζουν γρήγορα οπότε ανεξάρτητα του αν η τιμή τους (ανά GB) είναι φθηνότερη, οι περισσότεροι ή έστω πολλοί, θα ήθελαν (αν μπορούσαν φυσικά) να τα έχουν γραμμένα σε δισκάκια επειδή είναι ευκολότερος ο δανεισμός τους σε φίλους και γνωστούς τους.

 

Και επειδή έχασα τη μπάλα με τα επαναστατικά, digekas δεν συμφωνείς ότι η Sony έχει δικαίωμα να κάνει ban όσους βρίσκει με πειραγμένες κονσόλες ?

 

Πιστεύω ότι σε κάλυψα στο προηγούμενο ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...θα συνέχιζε ακόμα εάν δεν την έθαβε η ίδια τις η εταιρία για κάποια συμφέροντα, το θέμα είναι ότι πρέπει όλη εμείς η καταναλωτές να δείξουμε στις εταιρίες ότι δεν κάνουν αυτές ότι θέλουν αλλα εμείς...

 

μελλοντικός CEO της Sony. end of story

 

Το πως θα χρησιμοποιήσεις κάτι που έχεις νόμιμα στην κατοχή σου.

 

Μα αγοράζοντας ένα παιχνίδι, η άδεια χρήσης όπως λες σου καταχωρείτε με το αγαθό. Το τι δικαίωμα έχεις πάνω σε αυτό που αγοράζεις είναι σαφές. Usage Terms

Δεν καταλαβαίνω αν εννοείς κάτι άλλο

 

 

συγνώμη αλλά διαδίκτυο και playstation network δεν είναι το ίδιο

εκτός αυτού τι σχέση έχει η ασφάλεια στο διαδίκτυο και τα προσωπικά δεδομένα που γράφει στο link σου με το topic ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τα σχολια στο λινκ ολα τα λεφτα. :-D

 

Βάλε και τα ρέστα, βάλε και τα ρέστα... :lol:

 

...

Μα αγοράζοντας ένα παιχνίδι, η άδεια χρήσης όπως λες σου καταχωρείτε με το αγαθό. Το τι δικαίωμα έχεις πάνω σε αυτό που αγοράζεις είναι σαφές. Usage Terms

Δεν καταλαβαίνω αν εννοείς κάτι άλλο

 

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος. Δεν μπορεί μία εταιρία με ένα ιδιωτικό συμφωνητικό όπως είναι οι όροι χρήσης να καταστρατηγεί τους νόμους του κράτους. :-)

 

συγνώμη αλλά διαδίκτυο και playstation network δεν είναι το ίδιο

εκτός αυτού τι σχέση έχει η ασφάλεια στο διαδίκτυο και τα προσωπικά δεδομένα που γράφει στο link σου με το topic ?

 

Έχασες επεισόδια μου φαίνεται. Το αναφέρω σε προηγούμενο ποστ μου ότι η κίνησή της sony να εγκαταστήσει rootkit (όπως είχε κάνει και στο παρελθόν) είναι παράνομη και δεν έχει το δικαίωμα να ελέγχει τις συσκευές των πολιτών. Έχει να κάνει δλδ με την σφαίρα της ιδιωτικότητας και δεν έχει σχέση με το μέσο, είτε είναι διαδίκτυο, είτε ιδιωτικό δίκτυο που πατάει στο προηγούμενο, είτε κινητή τηλεφωνία και πάει λέγοντας.

 

Plain and simple. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...