Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο Videos.app, και στο VLC.app κανένα κόλλημα-σπάσιμο.

 

Από online πηγές, περιμένω κανένα 30" για αξιοπρεπές streaming.

 

ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΟ??!?!?! :confused: Never.

 

[Παίζει να είναι και μούφα ο server όμως. Moυ έχει τύχει να επιτρέπει 120kb/s ένα κ@λοsite. Οπότε ίσα που προλάβαινε να κάνει buffer, και το έχανε πάλι :-(]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ μολις μου ηρθε.

 

εντυπωσεις απο την προηγουμενη μου εμπειρια πριν ενα χρονο με το ipad1.

 

το λειτουργικο πλεον ειναι πιο ωριμο για να στηριξει το μηχανημα το κανει πολυ πιο λειτουργικο

 

εχει περισσοτερες native εφαρμογες αλλα πολλες κοστιζουν υπερβολικα ακριβα δυστηχως.

 

χρειαζομαι οπωσδηποτε av player (μαλακια που πρεπει να τον ξανααγωρασω αφου τον εχω στον iphone) pages μπορει και numbers

 

η καινουργια μαγκια με το πληκτρολογιο με ξετρελανε.

 

η ταχυτητα στον επεξεργαστη ειναι καλη αλλα οχι σημαντικες βελτιωσεις.

 

βασικα πιτευω η συμβιωση μου αυτη τη φορα θα ειναι πιο ομαλη και ελπιζω να καταφερει να αντικαταστηει το μακμπουκ για τις δουλειες που θελω εκτος σπιτιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση... Υπάρχει κάποιο τόπικ για θήκες iPad 2 και δεν το βλέπω;

Αν όχι, έχετε κάποια καλή να μου προτείνετε; Έχω βάλει μια δερμάτινη της Belkin, αλλά είναι λίγο χαλαρή μέσα και χάνονται τα κουτιά...

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια στο ibooks δεν μπορω να λανω hilight εφαρμογες;;; καμια εναλλακτικη;;;

 

μπορεις, απλως προφανως θα εχεις βαλει καποιο .pdf αρχειο και οχι μορφης .epub... Σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανεις κατι, το .pdf ειναι εικονα, οποτε θελει καποιου ειδους οπτικης αναγνωρισεις για να καταλαβαιενι text και να το υπογραμιζει. Στο PC γινεται αλλα στο Iphone Και εφαρμογες κινητων γενικοτερα δεν νομιζω να μπορεις να υπογραμιζεις μεσα σε κειμενα PDF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα PDF ειναι εικονες, απλως αμα οι χαρακτηρες ειναι καθαροι αναγνωριζονται σαν κειμενο (Σε υπολογιστες)...

 

Τωρα σε κινητα πρεπει να ψαξεις κατι συγκεκριμενο. Το iBooks σε αυτην την μορφη δεν το κανει. Εψαξα παντως και σου βρηκα τα παρακατω, αν θες να δοκιμασεις περαιτερω (ολα επι πληρωμη).

 

http://itunes.apple.com/us/app/iwillhighlight/id447737093?mt=8

http://itunes.apple.com/us/app/iannotate-pdf/id363998953?mt=8

http://itunes.apple.com/us/app/pdf-expert-professional-pdf/id323133888?mt=8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα pdfs ΔΕΝ ειναι εικονες, αντιθετα ειναι κανονικο κειμενο.

 

Αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι τα pdfs δεν μπορουν να συμπεριλαμβανουν εικονες κλπ.

 

+1

Αν το κείμενο έχει σκαναριστει σε εικόνα και μετα έγινε PDF τότε δεν γίνεται χειριστεις το κείμενο ( copy , paste κτλ)

Αν το κείμενο είναι σε κάποιον επεξεργάστηκε κειμένου και μετατραπεί σε PDF τότε μπορείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δοκιμάσω το βράδυ να τα κανω ePub με Calibre και θα ενημέρωσω. πάντως το ρημαδι με έχει απομακρύνει αρκετά από το main desktop απλά εύχομαι η πληκτρολογηση να ήταν πιο εύκολη ( δεν βολεύει πολύ η στάση που κάθεται πάνω στο σώμα σου :))) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...