Προς το περιεχόμενο

Την γνώμη σας για το site


NiKoS WSN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το background σου είναι κουραστικό για τα μάτια δοκίμασε αυτό που σου επισυνάπτω και βάλε στο CSS

 

>body {
font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif;
font-size:15px;
background:url(bg.jpg) repeat-x;
	
}

post-75968-0-23902600-1299855582_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

το background σου είναι κουραστικό για τα μάτια δοκίμασε αυτό που σου επισυνάπτω και βάλε στο CSS

 

>body {
font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif;
font-size:15px;
background:url(bg.jpg) repeat-x;
	
}

 

Πάρα πολύ ωραίο πάω να το δοκιμάσω και να έρθω να σου πω πιο θα κρατήσω όμως γράφωντας font-family (δεν ξέρω καλά css) δεν θα μου ακυρώσει όλες τις γραμματοσειρές που έχω τώρα ή είναι ομάδες όπου επιτρέπουν όλες τους τις γραμματοσειρές να μπουν από την html;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου είχαν προτείνει και στην αρχή αν θυμάμαι να μην χρησιμοποιείς times new roman και επειδή δεν είδα αν έχεις αλλάξει γι αυτό στο έβαλα αυτό για να είναι πιο ευανάγνωστο το κείμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου είχαν προτείνει και στην αρχή αν θυμάμαι να μην χρησιμοποιείς times new roman και επειδή δεν είδα αν έχεις αλλάξει γι αυτό στο έβαλα αυτό για να είναι πιο ευανάγνωστο το κείμενο.

 

Ok, το δοκίμασα και μπορώ να πω δεν έχει καμία σχέση με την εικόνα που φαίνεται στο insomnia μόλις το ανοίγω στον firefox δείχνει πάρα πολύ σκούρο με ελάχιστη εναλλαγή και δεύτερον άμα το κρατήσω επειδή κάνει τεράστια αντίθεση με το μενού θα πρέπει να αλλάξω και μενού και δύσκολα ταιριάζει κάτι με αυτό του background...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δε στο έκανα για να είναι ίδιο με το insomnia .. μπορείς αν θες να βάλεις το σκούρο αυτό που λες και να φτιάξεις ένα div με πιο ανοικτό χρώμα που θα έχεις το περιεχόμενο με τα κείμενα σου .. επίτηδες το έκανα πιο σκοτεινό για να ξεχωρίζει με τα υπόλοιπα καθώς λόγω των έντονων χρωμάτων που έχεις στο μενού και όπου αλλού βάλεις είναι κουραστικό για το μάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δε στο έκανα για να είναι ίδιο με το insomnia .. μπορείς αν θες να βάλεις το σκούρο αυτό που λες και να φτιάξεις ένα div με πιο ανοικτό χρώμα που θα έχεις το περιεχόμενο με τα κείμενα σου .. επίτηδες το έκανα πιο σκοτεινό για να ξεχωρίζει με τα υπόλοιπα καθώς λόγω των έντονων χρωμάτων που έχεις στο μενού και όπου αλλού βάλεις είναι κουραστικό για το μάτι..

 

όχιιι όταν είπα στο ινσομνια εννοούσα ότι στο ποστ σου φαίνεται ανοιχτό και πολύ ωραίο και ενώ στην πράξη είναι πολύ σκούρο.. Θα δοκιμάσω να σκουρίνω λίγο το μενού ή πιστεύεις να ότι θα ήταν ωραίο να μείνει έτσι με τόση μεγάλη αντίθεση (αν μπορείς να το καταλάβεις);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε αυτό είναι λίγο πιο ανοικτό

Πάω (τώρα τα φτιάχνεις;)

 

Λοιπόν σίγουρα προς τα κάτω είναι πιο ανοιχτό και ταιριάζει καλύτερα πάω να δω αν αλλάξω λίγο το μενου πως θα είναι... btw για μπες μία στο σιτε και πες μου πιο μενού από τα δύο προτιμάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα κάποιες αλλαγές πλέον το v1.2.1 έχει αντίπαλο το v1.2.2 με αλλαγές στο μενού (σχετικά το ίδιο) και οι δύο version έχουν αντίπαλο την v2.0.1 όπου είναι σχεδόν όλα αλλαγμένα (menu,background) αρχικά άλλαξε το bg και είναι σχετικό με αυτό που μου έδωσε ο varemarious (επεξεργάστηκε στο ps και πλέον είναι πιο πολύ ανοιχτό) όμως επειδή δεν ταίριαζε το μενού το άλλαξα και αυτό (χρώματα μόνο style το ίδιο).

 

Δευτέρα θα ανεβάσω και τις 3 version για να κάνουμε μία δημοσκόπηση και στο σχολείο και εδώ από τους γνώστες για το πια να κρατήσουμε ώστε να αλλάξουμε πλέον τις γραμματοσειρές και τα χρώματα τους και να αρχίσουν να μπαίνουν τα κείμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασα και τις 3 version V1.2.1 , V1.2.2 , V2.0.0 . Γράψτε πια από όλες σας αρέσει περισσότερο και τι θα θέλατε να προσθέσω... (είμαι ανάμεσα V1.2.2 και V2.0.0 - το V2.0.0 θα το ήθελα ελάχιστο πιο σκούρο και να μείνει έτσι, ενώ το άλλο να έβαζα ένα διαφορετικό πάτημα και να μην χτυπάει πάνω στο background αλλά σε κάποιο πλαίσιο όμως δεν ξέρω πως να το κάνω αυτό...)

 

ΥΓ. σε όλα τα μενού θα αλλάξω το χρωματάκι της γραμματοσειράς για να είναι πιο ευανάγνωστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το v2.0.0 το απορρίπτω το 1.2.2 η μόνη διαφορά με το 1 είναι το μενού..

 

οπότε επιλέγω το πρώτο από τα 3 αλλά και πάλι στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το v2.0.0 το απορρίπτω το 1.2.2 η μόνη διαφορά με το 1 είναι το μενού..

 

οπότε επιλέγω το πρώτο από τα 3 αλλά και πάλι στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος..

 

Επειδή εσύ μου πρότεινες το χρωματάκι (βέβαια σε πιο σκούρο) τι δεν σου αρέσει από το v2.0.0 να το αλλάξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...