Προς το περιεχόμενο

Την γνώμη σας για το site


NiKoS WSN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Επειδή εσύ μου πρότεινες το χρωματάκι (βέβαια σε πιο σκούρο) τι δεν σου αρέσει από το v2.0.0 να το αλλάξω

 

δε μου αρέσει έτσι ανοικτό όπως είναι το background

και το μενού είναι πολύ σκούρο ..

 

μου άρεσε πιο πολύ σαν ιδέα λίγο πιο σκούρο background και πιο ανοικτό μενού και γράμματα..

 

στο φινάλε κρατάς το αρχικό σου background και βάζεις σε ένα div το περιεχόμενο σου με ένα άλλο χρώμα για να μπορεί να είναι ευανάγνωστο το κείμενο το κάνεις και λίγο transparent για να μην χάσεις το background σου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μου αρέσει έτσι ανοικτό όπως είναι το background

και το μενού είναι πολύ σκούρο ..

 

μου άρεσε πιο πολύ σαν ιδέα λίγο πιο σκούρο background και πιο ανοικτό μενού και γράμματα..

στο φινάλε κρατάς το αρχικό σου background και βάζεις σε ένα div το περιεχόμενο σου με ένα άλλο χρώμα για να μπορεί να είναι ευανάγνωστο το κείμενο το κάνεις και λίγο transparent για να μην χάσεις το background σου ..

 

Αυτό με το πιο σκούρο θα το δοκιμάσω αυτό με το div δεν έχω καταλάβει πως γίνετε (καθόλουυυυ)

 

Πήγαινα κι εγώ εκει..

 

μμμ 28 χρονών και η ξαδέρφη μου κάπου εκεί είναι στην ηλικία μπορεί να βγείτε και συμμαθητές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το πιο σκούρο θα το δοκιμάσω αυτό με το div δεν έχω καταλάβει πως γίνετε (καθόλουυυυ)

 

http://www.w3schools.com/tags/tag_div.asp

 

ρίξε εδώ μια ματιά και γενικά διάβασε όλο το html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.w3schools.com/tags/tag_div.asp

 

ρίξε εδώ μια ματιά και γενικά διάβασε όλο το html

 

Ξέρω σε σχέση με το div και το ξέρω σχεδόν όλο το html ... όμως πως γίνεται δεν ξέρω και ο βασικός λόγος είναι επειδή δεν το πολύ κατάλαβα θέλεις να βάλω ένα άσπρο background; και αν ναι να περιέχει και το μενού η μόνο τα κείμενα;

 

Να κάνω δηλαδή αυτό;

><div style="background-color:white">κείμενο</div>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω σε σχέση με το div και το ξέρω σχεδόν όλο το html ... όμως πως γίνεται δεν ξέρω και ο βασικός λόγος είναι επειδή δεν το πολύ κατάλαβα θέλεις να βάλω ένα άσπρο background; και αν ναι να περιέχει και το μενού η μόνο τα κείμενα;

 

Να κάνω δηλαδή αυτό;

><div style="background-color:white">κείμενο</div>

 

εφόσον ξέρεις όλο το html τότε προχώρησε και στο CSS για να καταφέρεις και αυτό που σου λέω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφόσον ξέρεις όλο το html τότε προχώρησε και στο CSS για να καταφέρεις και αυτό που σου λέω

 

ξέρω κάτι λίγα και θα συνεχίσω να διαβάζω όμως αυτό εννοείς ή κάτι άλλο θες να κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σχεδόν όλοι διάλεξαν το v1.2.2 και μιας που ο διαγωνισμός απευθύνετε σε παιδιά θα βάλω αυτό. Θα προσθέσω κείμενα (με σωστή γραμματοσειρά) εικόνες κλπ...

 

Αυτό που λέγαμε πιο πάνω με το div δεν τους αρέσει ούτε για αστείο και μεταξύ μας είναι χάλια δηλαδή είναι ένα άσπρο στο πουθενά και δεν είναι ωραίο λόγο του μενού κτλ, αν είναι θα το αφήσω έτσι και θα παίξω με την γραμματοσειρά...

 

Έχετε να μου προτείνετε κανένα gagdetaki παιχνιδιάρικο για να προσθέσω ή κάποια ωραία εικόνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...