Προς το περιεχόμενο

Την γνώμη σας για το site


NiKoS WSN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει ένας πανελλήνιος σχολικός διαγωνισμός και εγώ φτιάχνω την σελίδα είναι κάτι πολύ πρόχειρο ακόμα και πρόκειται να έχει πολλές αλλαγές θέλω όσοι μπείτε στον κόπο και το δείτε να γράψετε μία βαθμολογία από το 0-10 και να γράψετε ιδέες για το τι θα θέλατε να προσθέσετε κλπ

 

 

http://3gym-kifis.att.sch.gr/

 

edit: γράψτε και τι δεν σας αρέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Απλο και λιτό..

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται κατι διαφορετικό για αυτο που προορίζεται. ( βέβαια παίζει ρόλο και πως θα στοιχίσεις μετα τις εργασίες και τα υπόλοιπα κείμενα. )

 

Καλο και απλο.

Ενα 8 απο μένα γιατι δεν μου πολυ άρεσε το αριστερό μενου.

Πιστεύω οτι τα γράμματα θα επρεπε να ήταν λιγο πιο έντονα - ευανάγνωστα.

 

Κατα τα άλλα όμορφο template! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλο και λιτό..

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται κατι διαφορετικό για αυτο που προορίζεται. ( βέβαια παίζει ρόλο και πως θα στοιχίσεις μετα τις εργασίες και τα υπόλοιπα κείμενα. )

 

Καλο και απλο.

Ενα 8 απο μένα γιατι δεν μου πολυ άρεσε το αριστερό μενου.

Πιστεύω οτι τα γράμματα θα επρεπε να ήταν λιγο πιο έντονα - ευανάγνωστα.

 

Κατα τα άλλα όμορφο template! :)

 

Το template δεν είναι τίποτα είναι μια απλή εικόνα σε παράθεση... όντως είναι απλό θα τσεκάρω αυτά που λες και θα το καλυτερέψω τα κουμπάκια σε χαλάει μήπως η αρχική ή όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι η παρατήρηση μου εχει να κάνει μόνο με το πόσο εύκολα διαβάζονται τα γράμματα στα link ( κουμπάκια - H εργασία μας- Περιβαλλοντική)..

 

Το site θεωρω οτι πρέπει να μείνει ετσι απλό και ευανάγνωστο!

 

Απλα διερωτώμαι πώς θα είναι το μενού οταν πατάω να δώ τις εργασίες κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναρωτιέμαι

 

Άμα μάθω και εγώ και ενημερώσω την σελίδα θα το δείτε και εσείς λογικά θα τις περάσουμε ή με κάποιο πρόγραμμα σαν scribd ή απλά copy paste από το word. Τώρα αν δεν εννοείς από τεχνικής πλευράς, μόλις μου δοθούν τα αρχεία και τα περάσω θα δεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρωτάρης που είσαι είναι μια αρχή! Η επιλογή των χρωμάτων είναι ΟΚ, είναι ξεκούραστα και θα μπορούσε να είναι κάτι σχετικό με ποδόσφαιρο/στοίχημα, κάτι σχετικό με περιβάλλον κτλ. Αρκετά ταιριαστό και το μενού. Ο κώδικας είναι απλούστατος και όμως φτιάχνει ένα στοιχειώδες template, πράγμα που για εμένα είναι θετικό. Από την άλλη ίσως χρειάζεται και κάτι παραπάνω.

 

Κοίτα, για πρόχειρο πρωτάρη είναι ΟΚ, τώρα ιδέες σίγουρα μπορούν να βρεθούν πολλές για να ξεχωρίσεις, αλλά δε ξέρουμε κιόλας τί ακριβώς είναι το ζητούμενο (δηλαδή τους όρους), αν ζητήθηκε κάποια πιστότητα σε πρότυπα HTML/CSS και γενικώς τί γλώσσες επιτρέπονται, αν το site πρέπει να έχει συγκεκριμένο θέμα/σκοπό κτλ, οπότε δε νομίζω πως έχει νόημα να αρχίσουμε να πετάμε πολλά σχόλια και να σε μπερδέψουμε. Αν γίνεις πιο συγκεκριμένος πιστεύω θα πάρεις πιο εύστοχα σχόλια από το forum.

 

Καλή επιτυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρωτάρης που είσαι είναι μια αρχή! Η επιλογή των χρωμάτων είναι ΟΚ, είναι ξεκούραστα και θα μπορούσε να είναι κάτι σχετικό με ποδόσφαιρο/στοίχημα, κάτι σχετικό με περιβάλλον κτλ. Αρκετά ταιριαστό και το μενού. Ο κώδικας είναι απλούστατος και όμως φτιάχνει ένα στοιχειώδες template, πράγμα που για εμένα είναι θετικό. Από την άλλη ίσως χρειάζεται και κάτι παραπάνω.

 

Κοίτα, για πρόχειρο πρωτάρη είναι ΟΚ, τώρα ιδέες σίγουρα μπορούν να βρεθούν πολλές για να ξεχωρίσεις, αλλά δε ξέρουμε κιόλας τί ακριβώς είναι το ζητούμενο (δηλαδή τους όρους), αν ζητήθηκε κάποια πιστότητα σε πρότυπα HTML/CSS και γενικώς τί γλώσσες επιτρέπονται, αν το site πρέπει να έχει συγκεκριμένο θέμα/σκοπό κτλ, οπότε δε νομίζω πως έχει νόημα να αρχίσουμε να πετάμε πολλά σχόλια και να σε μπερδέψουμε. Αν γίνεις πιο συγκεκριμένος πιστεύω θα πάρεις πιο εύστοχα σχόλια από το forum.

 

Καλή επιτυχία.

 

Άμα βάλω στο site του σχολείου οπαπ θα με αποβάλουν διαπαντός, χεχε, είναι σχολικός διαγωνισμός και πρέπει να αναδίξουμε κάποια πράγματα για την περιοχή μας... Χρησιμοποιώ τα πάντα (μέχρι στιγμής έχω css,html Και από όσα θυμάμαι μάλλον στην επικοινωνία js) Για php Κλπ server δεν ξέρω τι φρούτο είναι αφού τα ανεβάζω με ftp και ο τρόπος είναι ΄μάλλον από τα πρώτα site...Για το menu το είπαν και άλλοι αλλά τόσα θέλει τι να της πω της καθηγήτριας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μενού δε μου πολυαρέσει το καρουδάκι.. Και στις κεφαλίδες που έχεις comic γραμματοσειρές.. Κατα τ αλλα μια χαρά και τα χρώματα, αφού απ οτι κατάλαβα θα είναι περιβαλλοντικού χαρακτήρα οι εργασίες..

 

 

--Μετά το είδα.. στην επικοινωνία αυτός ο τεράστιος φάκελος δε μου αρέσει και στο μενού ενω πας σε άλλη κατηγορία συνεχίζει να έχει επιλεγμένη την αρχική.

Στο "Ποιοι είμαστε" καλό είναι να υπάρχουν και τα επώνυμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μενού δε μου πολυαρέσει το καρουδάκι.. Και στις κεφαλίδες που έχεις comic γραμματοσειρές.. Κατα τ αλλα μια χαρά και τα χρώματα, αφού απ οτι κατάλαβα θα είναι περιβαλλοντικού χαρακτήρα οι εργασίες..

 

 

--Μετά το είδα.. στην επικοινωνία αυτός ο τεράστιος φάκελος δε μου αρέσει και στο μενού ενω πας σε άλλη κατηγορία συνεχίζει να έχει επιλεγμένη την αρχική.

Στο "Ποιοι είμαστε" καλό είναι να υπάρχουν και τα επώνυμα..

 

Το καρουδάκι στο μενού είναι λόγο μόδας, οι κεφαλίδες επειδή απευθύνεται σε παιδιά ευχαριστώ για όλα τα άλλα.Ο τεράστιος φάκελος θα κάνω ΄μία έρευνα και θα δω το πολύ πολύ να τον μικρίνω...Αυτό με την αρχική θα διαβάσω λίγο καλήτερα την css και θα το φτιάξω..., στο ποιοί είμαστε έχουμε κανόνες ;)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μενού είναι πολύ ωραίο εκεί που στέκεται και γενικότερα τα χρώματα είναι πολύ καλά. Το στυλ της σελίδας θα μπορούσε να ανταποκριθεί και για κάτι μεγαλύτερο από σχολική εργασία αλλά θέλει εμπλουτισμό κυρίως στο main section που εμφανίζονται τα αποτελέσματα του μενού. Δηλαδή θα πρέπει να βάλεις στο κεντρικό κομμάτι ένα ξεχωριστό "κουτί" και όχι όπως είναι τώρα που εμφανίζονται τα αποτελέσματα κατευθείαν στο background. Για να σου δώσω να καταλάβεις εδώ στο insomnia τα ποστ δεν εμφανίζονται στην εικόνα του υποβάθρου αλλά σε αυτό το λευκό-γαλάζιο πλαίσιο μπροστά του...

Ουσιαστικά πρέπει να αφήσεις στο μενού το στυλ που έχει και να προσθέσεις ένα ανάλογο στυλ στο κεντρικό κομμάτι.

 

Ελπίζω να κατάλαβες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

--Μετά το είδα.. στην επικοινωνία αυτός ο τεράστιος φάκελος δε μου αρέσει και στο μενού ενω πας σε άλλη κατηγορία συνεχίζει να έχει επιλεγμένη την αρχική.

Στο "Ποιοι είμαστε" καλό είναι να υπάρχουν και τα επώνυμα..

 

συμφωνώ με τον orotoi

 

ο φάκελος έτσι όπως είναι

είναι από "άλλο γραφιστικό περιβάλλον"

 

δώστον σούτ :mrgreen:

και σχεδιάστε ένα απλό άσπρο φάκελο

 

bravo

και για το άλλο site !

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μενού είναι πολύ ωραίο εκεί που στέκεται και γενικότερα τα χρώματα είναι πολύ καλά. Το στυλ της σελίδας θα μπορούσε να ανταποκριθεί και για κάτι μεγαλύτερο από σχολική εργασία αλλά θέλει εμπλουτισμό κυρίως στο main section που εμφανίζονται τα αποτελέσματα του μενού. Δηλαδή θα πρέπει να βάλεις στο κεντρικό κομμάτι ένα ξεχωριστό "κουτί" και όχι όπως είναι τώρα που εμφανίζονται τα αποτελέσματα κατευθείαν στο background. Για να σου δώσω να καταλάβεις εδώ στο insomnia τα ποστ δεν εμφανίζονται στην εικόνα του υποβάθρου αλλά σε αυτό το λευκό-γαλάζιο πλαίσιο μπροστά του...

Ουσιαστικά πρέπει να αφήσεις στο μενού το στυλ που έχει και να προσθέσεις ένα ανάλογο στυλ στο κεντρικό κομμάτι.

 

Ελπίζω να κατάλαβες

 

Κάτι κατάλαβα αλλά γενικότερα όχι και δεν ξέρω και πως γίνετε... θα το ξαναδιαβάσω μπας και βγάλω άκρη

 

συμφωνώ με τον orotoi

 

ο φάκελος έτσι όπως είναι

είναι από "άλλο γραφιστικό περιβάλλον"

 

δώστον σούτ :mrgreen:

και σχεδιάστε ένα απλό άσπρο φάκελο

 

bravo

και για το άλλο site !

 

.

Επειδή απευθύνετε σε παιδιά αν είναι θα βάλω κάτι πιο φιλικό, ωραίο και ταιριαστό...

 

email_cartoon.gif

 

Αυτή η εικόνα σας αρέσει για το contact αντί για τον μεγάλο φάκελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...