Προς το περιεχόμενο

ASUS Eee Pad Transformer : Δύο σε ένα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο βίντεο λέει 599 ευρώ για το φθηνότερο μοντέλο αν ακούω καλά δηλαδή. Επειδή δύο φίλοι έγραψαν για 500 και 400 ευρώ τιμή εκκίνησης μπορούν να μας δώσουν πηγή; Αν έχει 400 ευρώ το έχω πάρει, ενώ αν έχει 500 βάζει σοβαρή υποψηφιότητα μαζί με το ipad2 και το ZTE Light 2. Πάντως βλέπω ότι έχει IPS οθόνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βίντεο λέει 599 ευρώ για το φθηνότερο μοντέλο αν ακούω καλά δηλαδή. Επειδή δύο φίλοι έγραψαν για 500 και 400 ευρώ τιμή εκκίνησης μπορούν να μας δώσουν πηγή; Αν έχει 400 ευρώ το έχω πάρει, ενώ αν έχει 500 βάζει σοβαρή υποψηφιότητα μαζί με το ipad2 και το ZTE Light 2. Πάντως βλέπω ότι έχει IPS οθόνη

 

http://www.asuseeepad.net/eee-pad-transformer.php

 

Ξεκινώντας από τα $399 πιέζει αρκετά τον ανταγωνισμό οπότε θα πρέπει να περιμένουμε μειώσεις τιμών σε όλα τα tablet (αν θέλουν βεβαίως να έχουν πωλήσεις) και όπως σωστά αναφέρεις περιμένουμε και το ZTE Light 2 κοντά σε αυτή την τιμή.

 

Πάντως η σκέψη του efo355 να βάλουν στο dock station μπαταρία είναι πολύ καλή και θα αυξηθούν κατά πολύ οι 8 ώρες αυτονομία που έχει ή θα μπορούσε να έχει χώρο για να τοποθετηθεί σκληρός δίσκος.

 

Δεν αποκλείεται σε αντίστοιχες κινήσεις να προχωρήσουν και οι άλλες εταιρίες οπότε και βλέπουμε τα tablet να μετατρέπονται σε netbook και η risc τεχνολογία να περνάει από τα κινητά και τα tablet στα χωράφια της cisc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400 δολάρια, ips οθόνη με καλή ανάλυση, tegra 2, 1 GB μνήμη, Android honeycomb, δυνατότητα να μετατραπεί σε λαπιτόπι.. Ιδού το επόμενό μου ταμπλέτιον.

 

Αυτό το περί αργής απόκρισης της οθόνης που ανέφερε ο φίλος δε το διαπίστωσα στο βίντεο review, και αν υπήρχε πρόβλημα τέτοιο τα τεχνικά χαρακτηριστικά επιτρέπουν τη δημιουργία πολύ γρήγορων Rom. Το market του Android σίγουρα δεν υστερεί και αυτό το γνωρίζουν όσοι το χρησιμοποιούν, υποθέτω ότι όσον αφορά τα tablets δεν είναι ακόμα ώριμο αλλά με τόσα κορυφαία και μη προϊόντα με Android και ειδικά τώρα με την έλευση του χάνικόουμπ παρά πολλά applications θα γίνουν optimized και γρήγορα

 

Νομίζω ότι η Asus προσφέρει, σε συνδυασμό με την τιμή φυσικά, σαφώς καλύτερες προτάσεις από τη moto και τη Samsung. Μυρίζω best seller product

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πολύ ωραίο. Μου αρέσει ιδιαίτερα η βάση που έχει που το κάνει να μοιάζει με notebook smilie.png Όμως εν όψη οικονομικής κρίσης δύσκολα τα πράγματα να πρέπει να δώσεις ένα ολόκληρο μισθό για να το πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο Asus είναι ένας λόγος που καθυστερώ να αγοράσω το ipad, ή το ipad 2 τώρα.

 

Είδα όμως πως έβαλαν τη θύρα usb και την υποδοχή για κάρτες μνήμης στο πληκτρολόγιο, πράγμα που δεν μου φαίνεται βολικό.

Νομίζω πως χάνει λίγο σε φορητότητα.

 

Κατά τα άλλα θα μπορούσε να ανταγωνιστεί το ipad 2, αφού έχει δυνατό επεξεργαστή και γραφικά, IPS οθόνη (πολύ σημαντικό για μένα), Honeycomb και, ελπίζω, καλή τελική τιμή και στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους θέλουν τρανσέξουαλ κινητό (δεδομένου ότι αυτό είναι τρανσέξοαλ ταμπλετ) υπάρχει το motorola atryx:)

http://www.youtube.com/watch?v=uWIe8wQBqS0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ωχ, το amazon άλλαξε πάλι ημερομηνία για το Transformer και τώρα γράφει ότι θα βγει 1 Ιουνίου mad.png

 

Ε τα γνωστά πέρα δώθε οι ημερομηνίες και θα μας βγάλουν την ψυχή μέχρι να αποφασίσουν να κυκλοφορήσουν :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...