Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα μου εκανε restarting το pc στο fallout 4 μετα απο λιγα λεπτα..ειχα τους 15.7

περασα τους τελευταιους beta και εστρωσε

Έχεις O.C. πουθενά; Θερμοκρασίες έχεις τσεκάρει στα υποσυστήματα; Τα restarts, συνήθως, είναι είτε υπερθέρμανση κάπου, είτε ανεπαρκές/ελαττωματικό τροφοδοτικό. Δύσκολο να σου κάνει τα restarts ο driver...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις O.C. πουθενά; Θερμοκρασίες έχεις τσεκάρει στα υποσυστήματα; Τα restarts, συνήθως, είναι είτε υπερθέρμανση κάπου, είτε ανεπαρκές/ελαττωματικό τροφοδοτικό. Δύσκολο να σου κάνει τα restarts ο driver...

oc. στην gpu ελαχιστο,μονο στο fallout μου εκανε restarting,σε αλλα gamez τπτ,oυτε cod black ops 3..

και 1 μια φορα με πεταξε λογω οτι σταματησαν οι οδηγοι να λειτουργουν..

κλασσικα amd :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oc. στην gpu ελαχιστο,μονο στο fallout μου εκανε restarting,σε αλλα gamez τπτ,oυτε cod black ops 3..

και 1 μια φορα με πεταξε λογω οτι σταματησαν οι οδηγοι να λειτουργουν..

κλασσικα amd :P

Δεν είναι κλασικά AMD. Είναι κλασικά ασταθές O.C. Περιπτώσεις που Α-ΟΥ super O.C. σε πόσα παιχνίδια - μέχρι να του πετάξεις κάτι που το στρεσάρει κρίσιμα, άπειρες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κλασικά AMD. Είναι κλασικά ασταθές O.C. Περιπτώσεις που Α-ΟΥ super O.C. σε πόσα παιχνίδια - μέχρι να του πετάξεις κάτι που το στρεσάρει κρίσιμα, άπειρες...

τι να στρεσαρει το fallout σε συγκριση με το cod? που το fallout κανει χρηση το 50-60% της καρτας και το cod 90-99% και εκει δεν εχω θεμα :P

παντως μεχρι στιγμης δεν εχω θεμα και ετσι θα μεινει χΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να στρεσαρει το fallout σε συγκριση με το cod? που το fallout κανει χρηση το 50-60% της καρτας και το cod 90-99% και εκει δεν εχω θεμα :P

παντως μεχρι στιγμης δεν εχω θεμα και ετσι θα μεινει χΔ

Όσο και αν σου φαίνεται περίεργο, δεν έχει να κάνει μόνο με το ωμό gpu usage, αλλά είναι και ο τρόπος που χρησιμοποιείται και είναι λίγο πιο σύνθετο από το να ανεβάσεις ένα slider και να πεις γιουχου.

Από εκεί και πέρα, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αλλά τον driver εσύ τον κρασάρεις, όπως τα έχεις σεταρισμένα τα κλόκια και whatever και όχι η AMD -  το απότομο restart, αυτό σημαίνει.-

 

Ας ασχοληθούμε τώρα και με το θέμα του thread...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα msi k8n 2 neo2 fx mobo και μετα απο αναβαθμιση στα 7 ηχος παπαλα

 

κοιταζω ψαχνω για οδηγους δεν το καταφερα

 

υπαρχει καποιο μερος που αγνοω να ψαχτω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nForce3, ε?

 

Μου είχε αλλάξει τον αδόξαστο όταν έβαλα 7ρια στον αδερφό μου.

 

Δοκίμασε (με κάθε επιφύλαξη) εδώ: http://www.win-raid.com/t15f37-NVIDIA-Optimized-nForce-Driverpacks-for-Vista-Win.html, εκεί που λέει: 3. "Special nForce2-4 LEGACY Driverpacks for Win7-10", την πρώτη επιλογή.

 

Διάβασε πρώτα την περιγραφή και δες αν σε καλύπτει. Νομίζω αυτό το πακέτο κάνει, αλλά δεν μπορώ να το πω με σιγουριά.

 

Αλλιώς, δοκίμασε τους τελευταίους επίσημους (http://www.nvidia.com/object/nforce3_winxp_5.11.html) κι ας είναι για ΧΡ/2000 είτε με compatibility, είτε και απευθείας (λογικά θα δουλέψουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα δε δουλεψε και μαλλον θα παμε σε μια φτηνη ηχου με 10 ευρω για να τελειωσει αυτο το θεμα

 

αρκετα μας τα ζαλισε 

 

Πετρο  ευχ για τη βοηθεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ακουστεί για 24/11 αλλά δεν είναι επίσημο ακόμα. Πάντως τελευταία γίνεται καλή δουλειά με τους drivers της AMD και νομίζω πρέπει να πάρω πίσω ότι έχω πει στο παρελθόν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...