Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πραγματικα..... μα πραγματικα.. κανα νεο ? με τους άθλιους αυτους drivers δεν αντέχω.......

Όπως σου εξήγησα, ΔΕΝ ευθύνονται οι drivers για το πρόβλημά σου.

Η υλοποίηση συστήματος ψύξης είναι κακή : και οι 70 βαθμοί του cpu είναι πολλοί για νερό (χονδροειδώς, έχει θερμική συμπεριφορά σαν να ήταν στους 100 με αέρα..) και τρως πολλά κρασαρίσματα από cpu (και ας λέει ότι σταμάτησε ο amd driver - απλώς, ψοφάει η ροή των draw calls απότομα και χτυπάει και εκεί), και γίνεται φούρνος το κουτί με όλο το ζεστό αέρα που ξερνάει μέσα το H100i - για αυτό είδες διαφορά και με την αφαίρεση του καλύμματος και μόνο...

Ή θα περάσεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο κύκλωμα (cpu-motherboard-gpu και northbridge, mosfets και vrms και phase change), με άλλη χωρητικότητα ψυγείου, πιο δυνατή αντλία κλπ. - good luck, and goodnight.. :P

Ή θα κάνεις μια μελετημένη και ποιοτική υλοποίηση με τα πάντα στον αέρα (έτσι και αλλιώς, με 70 βαθμούς στο cpu και το καρμπιρατέρ του ψυγείου να ακούγεται σαν τηλεκατευθυνόμενο, τι να το κάνεις το νερό...).

 

Καλά τα νεράκια για καμια μπέντσα στη Νορβηγία, αλλά για 24/7 δεν είναι - τουλάχιστον με τα σύγχρονα δεδομένα εκλυόμενης θερμότητας λειτουργίας...

 

Αν, μέσα σε όλα αυτά, έχει γίνει fubar το windows installation και θες κανα clean install, είναι επόμενο...

 

Και εγώ την ίδια κάρτα έχω και δοκίμασα και το παιχνίδι που παίζεις και δεν είχα κανένα πρόβλημα...

Επεξ/σία από Occultist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του φίλου, όπως μου έχει πει, φαίνεται να του σβήνει η κάρτα κάθε λίγο και λιγάκι με ctd και error amd driver has stopped working μπλα, μπλα...Σε παιχνιδάκι, κιόλας, που τρέχει για πλάκα σε οποιοδήποτε pc μισο-προκοπής...

Είπαμε - τέλειο δεν είναι κανένα προιόν, αλλά όχι και έτσι...

Τέτοια απόκριση, δεν έχω δει ούτε σε τελευταίο indie του κ$%λ*υ - Από την άλλη, το να σβήνει η κάρτα συνέχεια, κάνει κρα ότι καίγεται το σύμπαν μέσα σε αυτό το κουτί... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα win7 και για monitor μια Samsung 46 σχετικα καινουρια

Εβαλα win10 και τους νεους drivers και οταν βαζω 1360χ768 μου λεει η τηλεοραση οτι δεν υποστηριζεται η αναλυση αυτη 

Πως γινεται αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα win7 και για monitor μια Samsung 46 σχετικα καινουρια

Εβαλα win10 και τους νεους drivers και οταν βαζω 1360χ768 μου λεει η τηλεοραση οτι δεν υποστηριζεται η αναλυση αυτη

Πως γινεται αυτο ?

ξανά βάλε win 7... Εμένα λύθηκε το πρόβλημα μου παντός με win7 και χωρίς AMD game evolving.. Είχα κάνει μαλακια βέβαια.. Είχα βάλει να γράφει συνέχεια 1080p 60fps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξαναβαλω win7 δε γινεται

Εκανα κατι αλλαγες κλπ και τωρα βλεπω οτι με το που κανω restart λεει δεν υποστηριζεται η αναλυση απο την tv αν ομως βγαλω και ξαναβαλω το hdmi στην καρτα δειχνει κανονικα

Τι κουλο ειναι αυτο παλι ?

Χαλασε η καρτα το καλωδιο τα windows ή η τηλεοραση ? :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 15.7.1 ειναι μια χαρα driver.Με την 290 δεν εχω κανενα θεμα,γενικα απο το 2009 που πηρα την πρωτη ΑΤΙ καρτα(5870) και μεχρι σημερα που εχουν περασει απο τα χερια μου 6970,7970,290 δεν ειχα το παραμικρο θεμα με drivers.Ειμαι με win 10 pro 64 και στο mad max,gta v που δοκιμασα,ολα δουλευουν ρολοι.Μονο το zerocore δεν δουλευει καλα αλλα αυτο ειναι θεμα windows πιστευω και θα διορθωθει.Συμφωνω με occultist,οι περισσοτερες περιπτωσεις ειναι θεμα του χρηστη(τι διαδικασια ακολουθει κατα την εγκατασταση,σε τι κατασταση βρισκεται το λειτουργικο κτλ) παρα των drivers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 15.7.1 ειναι μια χαρα driver.Με την 290 δεν εχω κανενα θεμα,γενικα απο το 2009 που πηρα την πρωτη ΑΤΙ καρτα(5870) και μεχρι σημερα που εχουν περασει απο τα χερια μου 6970,7970,290 δεν ειχα το παραμικρο θεμα με drivers.Ειμαι με win 10 pro 64 και στο mad max,gta v που δοκιμασα,ολα δουλευουν ρολοι.Μονο το zerocore δεν δουλευει καλα αλλα αυτο ειναι θεμα windows πιστευω και θα διορθωθει.Συμφωνω με occultist,οι περισσοτερες περιπτωσεις ειναι θεμα του χρηστη(τι διαδικασια ακολουθει κατα την εγκατασταση,σε τι κατασταση βρισκεται το λειτουργικο κτλ) παρα των drivers.

φυσικά είσαι μια χαρά. Προβλήματα έχουν οι 390.... Ε τους drivers.. Γι να δούμε τους. 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο rig μου, με Win 10 64 και 390Χ, μπορεί οι 15.7.1 να μην είναι οι πλέον ώριμοι για αυτήν την κάρτα, ακόμα, από άποψης βελτιστοποίησης, αλλά πρακτικά δεν έχω κανένα πρόβλημα : υψηλές επιδόσεις, άριστη ποιότητα εικόνας, σε λειτουργία όλα τα features, συμβατότητα 100% και σταθερή λειτουργία σε όλα τα games (εκτός από το titanfall, που είναι γενικά ανάπηρο σε πολλές συνθέσεις και δε φταίει το hardware) - με χαμηλές, σχετικά, θερμοκρασίες, κιόλας.

Τους 15.8 τους έβγαλα, κυρίως, γιατί είχαν κάποιο παραπάνω tearing με v-sync off.

Είμαι βέβαιος ότι τα πράγματα θα πάνε ακόμα καλύτερα με τις επόμενες εκδόσεις Catalyst :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά είσαι μια χαρά. Προβλήματα έχουν οι 390.... Ε τους drivers.. Γι να δούμε τους. 9

Ενταξει ρε παιδι μου,καινουργιο λειτουργικο με καρτα σχετικα ολοκαινουργια,ολο και καποια μικροπροβληματακια θα υπαρχουν.Εχεις κατι τραγικο πχ να κρασαρουν ολα τα παιχνιδια η να σερνεται απο επιδοσεις,να μην δουλευει η καρτα ουτε στο desktop και τετοια?Δεν εχω παρακολουθησει πιο ειναι ακριβως το προβλημα που αντιμετωπιζεις,κατι για υψηλες θερμοκρασιες διαβασα.Αν ειναι μονο αυτο,αδικα περιμενεις.Δεν προκειται να το διορθωσουν οι οδηγοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...