Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε μαγγες κατεβασα το καινυργιο atiman unistaller απο το παραπανω link αλλα δεν μπορω να το κανω εγκατασταση μου λεει οτι δεν επιτρεπεται να εκτελεσθει απο ολους τους χρηστες και οτι πρεπει να μπω σαν admin...το θεμα ειναι οτι ειμαι ηδη σαν admin και δεν εχει κ στο δεξι click run as admin....τι να κανω??αν μπω σε safe mode θα μπορεσω να το κανω εγκατασταση???

pavlo σου έγραψα και στο άλλο. Μόλις το πέρασα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μαγγες κατεβασα το καινυργιο atiman unistaller απο το παραπανω link αλλα δεν μπορω να το κανω εγκατασταση μου λεει οτι δεν επιτρεπεται να εκτελεσθει απο ολους τους χρηστες και οτι πρεπει να μπω σαν admin...το θεμα ειναι οτι ειμαι ηδη σαν admin και δεν εχει κ στο δεξι click run as admin....τι να κανω??αν μπω σε safe mode θα μπορεσω να το κανω εγκατασταση???

Το UAC το έκλεισες από τα Windows ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Psycho_Warhead μια και πρώτη φορά βάζω τον unintaller του Atiman έχει ειπωθεί κάτι ότι βαράει κανένα Antivirus?

Ο Norton το μπλόκαρε :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και το Security Essentials της Microsoft το βγάζει ως ''Threat''.

 

Απλά δεν το ''γνωρίζουν'' και το βγάζουν σαν απειλή.

 

Αγνόησέ το, το αρχείο είναι πεντακάθαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και το Security Essentials της Microsoft το βγάζει ως ''Threat''.

 

Απλά δεν το ''γνωρίζουν'' και το βγάζουν σαν απειλή.

 

Αγνόησέ το, το αρχείο είναι πεντακάθαρο.

Θα το κοιτάξω λίγο ακόμα βέβαια αν και από πρώτα τεστ που του έκανα δεν δείχνει βλαβερό. (είμαι περίεργη σε αυτά δεν αμφισβητώ)

 

Οπότε στο τρέξιμο απλά πατάω το Α (Auto προφανώς) και καθαρίζει. Θέλει κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνει μια μικρή διεργασία στην αρχή και μετά θα κάνει αυτόματα Restart.

 

Όταν ξαναμπεί θα σου ζητήσει να κάνεις Activate το Administrator Account πατώντας το γράμμα C, μετά όλα αυτόματα ξανά.

 

Στην ουσία 2 κουμπιά πατάς και όλα τα υπόλοιπα γίνονται αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ τελικα αυτο το UAC εφτεγε....το εκανα..στν αρχη κανει απεγκατασταση τον driver και μετα στο regisrty cleaner πατησα το 2ο που ελεγε advanced...τωρα ολα comple με τους καινουργιους drivers.....

Α και κατι αλλο επειδη εγω εχω το msi afterburner για να ρυθμιζει την ταχυτητα του ανεμιστηρα της καρτας γραφικων και οταν ανοιγει το catalyst απο μονο του με το ανοιγμα του υπολογιστη μου παει την ταχυτητα στο 50%...υπαρχει προβλημα αν το βγαλω απο το startup???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επειδή πολλοί ρωτάνε ποια είναι η διαδικασία απεγκατάστασης/εγκατάστασης των Drivers.

 

Τα πράγματα είναι πολύ απλά.

 

Καταρχήν κλείνουμε το UAC από τα Windows.

 

Πηγαίνουμε Control Panel και πάνω δεξιά, υπάρχει μια μπάρα αναζήτησης των Windows, εκεί γράψτε UAC και πατήστε Enter.

 

Θα εμφανιστεί το Action Center και από κάτω ακριβώς θα γράφει, Change User Account Control Settings.Πατήστε εκεί και αμέσως μετά ''κατεβάστε'' την μπάρα τέρμα κάτω που λέει ''Never Notify''

Αυτό για όσους έχουν Windows 7.

Για αυτούς που έχουν Windows Vista, κάνουμε ακριβώς την ίδια διαδικασία μόνο που στα Windows Vista δεν υπάρχει μπάρα αλλά μια επιλογή που απλά την τσεκάρεις και την ξετσεκάρεις.Την ξετσεκάρουμε για να αφαιρέσουμε το UAC.Κάνουμε και ένα Restart και είμαστε έτοιμοι.

 

Τέλος η ''διαδικασία'' UAC.

 

Πάμε στην απεγκατάσταση των Drivers.

Καταρχήν κατεβάζουμε την τελευταία έκδοση του Atiman Uninstaller από εδώ.

 

Αφού έχουμε κλείσει το UAC, εγκαθιστούμε τον Uninstaller του Atiman.

 

Τώρα, ξεκινάμε τον Uninstaller του Atiman.

Ανοίγει ένα παράθυρο σε μορφή CMD, και μας ρωτάει ποια διαδικασία θέλουμε να επιλέξουμε.

 

Πατάμε το A(Automatic) για να τα κάνει όλα αυτόματα ο Uninstaller.Προσοχή, εάν έχουμε εγκαταστημένα Profiles, ο Uninstaller θα σβήσει ΜΟΝΟ τα Profiles και θα κάνει Restart.

 

Αφού γίνει το Restart, θα ξανατρέξουμε τον Uninstaller και θα ξαναπατήσουμε το A(Automatic).

Αυτή τη φορά θα γίνει μια διαδικασία πλήρης αφαίρεσης των οδηγών.Να σημειώσω ότι δεν χρειάζεται να αφαιρέσουμε τους Drivers από το Control Panel όπως συνηθίζαμε, πλέον ο Uninstaller τα κάνει όλα αυτόματα.

Μόλις τελειώσει η διεργασία του Uninstaller, θα γίνει αυτόματα Restart.Όταν ξαναμπεί στα Windows, θα συνεχιστεί αυτόματα η διαδικασία και θα σας ζητήσει να ενεργοποιήσετε το Administrator Account πατώντας το γράμμα C(To Fully Continue).

Συνεχίζει μια μικρή διαδικασία ο Uninstaller και μόλις πει, Uninstaller Finished Without Errors(Δηλαδή ότι η διαδικασία τελείωσε χωρίς προβλήματα) είμαστε έτοιμοι να περάσουμε τους νέους οδηγούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει σχολιο στν προηγουμενη σελιδα....α και κατι αλλο πως κανω απεγκατασταση το atiman unistaller τωρα??

Όπως σβήνεις οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα από το Control Panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σβήνεις οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα από το Control Panel.

αν μπορεις απαντησε μου στο προηγουμενο σχολιο στην προηγουμενη σελιδα....

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...