Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήμουν γύρω στον ένα χρόνο με τους 10.10d και είπα σήμερα να ανανεώσω, κυρίως λόγω του post του rafail με τα τεστ που έκανε και τα ενδιαφέροντα αποτελέσματα.

 

Αρχικά χρησιμοποίησα τον τελευταίο uninstaller του atiman ακολουθώντας τις οδηγίες, και μετά από πολλές προσπάθειες δεν τα κατάφερα. Το συνηθέστερο που συνέβαινε ήταν αφού τελείωνε το uninstall και πήγαινα για ένα τελευταίο reset, μετά το post screen πετούσε bsod. Μια φορά έτυχε να καταφέρω να κάνω install τους 11.10 και μετά το reset, στο ίδιο σημείο, να πετάξει bsod.

 

Δεν ξέρω να διαβάζω blue screens και κωδικούς που εμφανίζει, αλλά από τα υπόλοιπα που ανέφερε, έλεγε εν ολίγοις να αφαιρέσω τον σκληρό που μόλις έβαλα, ή τον controller του σκληρού. Φυσικά δεν είχα πειράξει σκληρούς.

Δεν έμπαινε στα windows παρά μόνο με repair -> restore.

 

Αργότερα δοκίμασα την 5.2.2 του atiman αλλά πάλι τα ίδια..

 

 

Τελικά τους έβαλα με το τρόπο που προτείνει η amd, install manager κλπ.

 

 

Να πω επίσης πως ένα χρόνο που έχω το pc δεν μου έχει πετάξει ποτέ blue screen.

 

 

Είπα να τρέξω μερικά τεστ για να δούμε τι λενε οι καινούριοι drivers που βγήκαν 11.11.

 

rafail έχω την 6870 και με τους 10.10 που είχα ήμασταν στα ίδια επίπεδα στο kombustor. Αλλά με τους 11.10 δεν είδα καθόλου αλλαγές, μόνο κάτι ψιλά χαμηλότερο σκορ από ότι με τους 10.10d .

Και εντάξει δε νομίζω να φταίει που έβαλα τους 11.10 και όχι τους 11.11 .

 

Τί παίζει, είναι δυναμών?! :huh:

 

(και για να είμαι ειλικρινής, πιο λογικό μου φαίνεται να μην υπάρχει βελτίωση παρά να πας από το 19k στο 31k. Εκεί ήταν που μπρίζωσα και αποφάσισα να ανανεωθώ:P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι θα γινει ρε γαμωτο ολο drivers θα αλλαζουμε ανα μια εβδομαδα.....

Δεν χρειάζεται να αλλάζεις συνέχεια οδηγούς.

 

Εάν είσαι οκ σε ότι κάνεις με τους ήδη εγκατεστημένους, δεν πειραματίζεσαι μέχρι να παρουσιαστεί πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εχω μια μητρικη που εχει ενσωματομενη HD 4250.(Ξερω τωρα τι μας λες με ενσωματομενη καρτα δεν πας πουθενα κτλπ.)

 

Το θεμα ειναι οτι απο κατι πειραματισμους εβαλα ενα ΑMD engine vision control center αντι για ΑΤΙ catalyst.

Πηγα στο site της μητρικης να κατεβασω τους drivers αλλα με παρεπμπε με link στην AMD για download αφου κανω search στις κατηγορίες κτλπ.

 

To cd της μητρικης το χω δωσει σε φιλαρακι.

Παρατηρησα οτι με την βαθμολογια των windows επεσε αρκετα κατα 0,4 μοναδες.

 

Τι να κανω να μπει ενα σωστο catalyst???

Εκτος οτι πρεπει να ξαναπαρω το cd πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε 11.11 CAP3.

 

New profiles added to this release:

- Call of Duty: Modern Warfare 3: Improves CrossFire performance

- Saints Row 3 (DirectX 9 version): Improves CrossFire performance

- Serious Sam 3: Improves CrossFire performance

- Java Control Panel: Fixes black screen corruption seen on single and multi GPU configurations when Anti-Aliasing is forced on through the Catalyst Control Center

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...