Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ha οκ αλλα αν κλεισω το flash το plugin πως θα δουλευουν τα site που το χρειαζονται?

 

Δεν θα κλείσεις το plugin απλά το hwa .

 

Σε ένα βίντεο στο youtube  δεξί κλικ > settings > ξεκλικαρεις τν επιλογή , τέλος restart browser .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κι εγώ το ίδιο θέμα, η πρωσοπική μου λύση :

1) Κατεβάζεις τους 14.3 BETA

2) Κατεβάζεις DDU(Display Driver Uninstaller)

3) Μπαίνεις Safe Mode

4) Τρέχεις DDU και κάνεις καθαρισμό ΤΑ ΠΑΝΤΑ

5) Μπαίνεις κανονικά Windows ( προτιμότερα αποσυνδεδεμένος απο το net για σιγουριά )

6) Κάνεις εγκατάσταση τους 14.3 BETA με κλειστά Anti-virus, Firewall κτλ.

7) Επανεκκίνηση

8) Ούτε ένα πρόβλημα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμουν με τους 13.4 για αρκετό καιρό. Σήμερα αποφάσισα να περάσω τους 13.12(σε win7 64bit) και παρατήρησα αύξηση στην θερμοκρασία της κάρτας! 2-3 βαθμούς σε idle και 4-5 σε full load(σε 2 παιχνίδια που έχω περασμένα αυτή την στιγμή). Σε απόδοση δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή...Γιατί λέτε να συμβαίνει αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα εχω ενα λαπτοπ hp και η καρτα ειναι η hd 4650,απο τοτε που αναβαθμιστικα σε 8.1 δεν εχω το ccc.που θα βρω drivers γι αυτη τη καρτα και πως μπορω να το λυσω?στην οθονη της τηλεορασης με 1920-1080 αναλυση βλεπω τη μιση γραμμη εργασιων και αναγκαστικα ειμαι σε 1776-1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι θέμα drivers 99%.

 

Κατεβάζεις τους 13.1 legacy drivers από το site της AMD. [δεν σου βάζω το λινκ γιατι δεν ξέρω αν είσαι 64bit ή 32bit windows]

 

Κατεβάζεις το ddu: https://forums.geforce.com/default/topic/550192/geforce-drivers/display-driver-uninstaller-ddu-v12-6-4-released-04-11-14-/

 

To τρέχεις. Θα σου ζητήσεις να μπεί σε safe mode, θα πείς ναι, θα κάνει αυτόματα restart.

Ανοίγουν τα win σε safe mode.

Πατάς εγκατάσταση νέων driver και σβήσιμο όλων των παλιών.

Το τρέχει, κάνει restart, ανοίγει σε κανονικά windows τρέχεις τον driver που κατέβασες απο την AMD.

 

Αν έγιναν ολα οκ στο τέλος θα σου πει όλα καλά με ενα μεγάλο πράσινο τικ!!!

 

Ευκολο είναι 5 λεπτα υπόθεση, 10 με το download.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι θέμα drivers 99%.

 

Κατεβάζεις τους 13.1 legacy drivers από το site της AMD. [δεν σου βάζω το λινκ γιατι δεν ξέρω αν είσαι 64bit ή 32bit windows]

 

Κατεβάζεις το ddu: https://forums.geforce.com/default/topic/550192/geforce-drivers/display-driver-uninstaller-ddu-v12-6-4-released-04-11-14-/

 

To τρέχεις. Θα σου ζητήσεις να μπεί σε safe mode, θα πείς ναι, θα κάνει αυτόματα restart.

Ανοίγουν τα win σε safe mode.

Πατάς εγκατάσταση νέων driver και σβήσιμο όλων των παλιών.

Το τρέχει, κάνει restart, ανοίγει σε κανονικά windows τρέχεις τον driver που κατέβασες απο την AMD.

 

Αν έγιναν ολα οκ στο τέλος θα σου πει όλα καλά με ενα μεγάλο πράσινο τικ!!!

 

Ευκολο είναι 5 λεπτα υπόθεση, 10 με το download.

σε ευχαριστω για την απαντηση,το εκανα και το προβλημα λυθηκε,προσπαθουσα με το unistaller της amd αλλα με το ddu λυθηκε.καλες γιορτες,καλη ανασταση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θεωρία, αύριο.

 

Έχουν ήδη κυκλοφορήσει οι beta, αλλά για την κάρτα σου δεν πιστεύω πως (θα) προσφέρουν κάτι ιδιαίτερο (εκτός κι αν έχεις θεματάκια, οπότε δοκιμάζεις και βλέπεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...