Προς το περιεχόμενο

Αγορά SSD


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 564
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα ρε παιδια,σε αλλα μαγαζια ειναι ακομη πιο φθηνος και χωρις newsletter.

OCZ 60GB Vertex II OCZSSD2-2VTXE60G

 

έχει και μεταφορικά το visionstudio αν είδα καλά, ενώ το Πλαίσιο δεν έχει. Περίπου ίδια τιμή βγαίνει βέβαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

intel 80 320series or vertex2 60gb?

 

Έχω την ίδια ερώτηση. Πάντα σε σχέση τιμής απόδοσης (κυρίως όμως απόδοσης). Η βασική του χρήση θα είναι λειτουργικό και προγράμματα. Όχι ως αποθηκευτικός χώρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις τελειωσα την εγκατασταση σε εναν ολοκαινουργο intel 80gb 320 :) εγκατασταση με usb stick 9 λεπτα!

 

gigabyte x58-ud3r-achi mode πρωτο bench

ssd-5884.png

ssd-as-5885.jpg

 

εχω παθει σοκ απο την ταχυτητα!ποσο περιμενα αυτην την μερα!τερμα το γρκρου γκρου απο τον δεινοσαυρο...

απιστευτη αμεσοτητα,τα προγραματα πιο πολυ κανουν να κατεβουν απο το νετ,παρα να γινει εγκατασταση..

απο 3λεπτα που εκανε να φορτωσει ο βροντοσαυρος,εχω πεσει στα 16sec..

εδω αποτελεσματα του δισκου της αρχαιολογιας...

hdd-5886.jpg

 

παντως ρε παιδια εχω μια απορια..ειναι δυνατον καινουργιος δισκος,να εχει τετοια οψη?λες και εχει πεσει επανω χημικο?και στην πανω γωνια δεξια εχει καποιες γρατζουνιες μικρες..ο δισκος ελενχθηκε με smart να δω αν ειναι χρησιμοποιημενος αλλα δεν ηταν.ενοειται οτι το σακουλακι ηταν σφραγισμενο.

p2228-01-13-05-11-5887.jpg

 

τελικα πηρα τον intel 80gb 320 series απο την αγγελια στο insomnia.περασα win σε 9 λεπτα ,και η αισθηση ειναι απλα απιστευτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι έλεγα να περιμένω λίγο τώρα που βγήκε και ο Vertex 3, τελικά πήρα και εγώ τον vertex 2 απο το πλαίσιο για 109 ευρώ. Ναι μεν δεν είναι τρομερή τιμή σχετικά, αλλά σίγουρα η σχέση τιμής απόδοσης για ένα απλό σύστημα είναι μια χαρά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οτι παιζει να δωσει κανεις τόσα λεφτα, αλλα ρίξτε μια ματια το πιο προσφατο review μας στον revodrive αν θελετε guys. linky: http://www.insomnia.gr/topic/407941-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-ocz-revodrive-x2-240gb/page__pid__4025494#entry4025494

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα και εγώ ένα Test. Θα το επαναλάβω μετά από κανένα 6μηνο να είμαστε καλά.

 

15-05-2011.jpg

 

Φοβερή εμπειρία πάντως. Μέχρι και το Internet πάει πιο γρήγορα.

 

Έβγαλα όλους τους μηχανικούς μου δίσκους και στήριξα τον SSD στο πλάι του κουτιού. Φυσικά έφυγε και το Cage μαζί με τους δίσκους.

 

IMG_0428.jpg

 

 

IMG_0430.jpg

 

 

IMG_0429.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ fabiawrc

 

Έτσι είναι και εμένα ο δίσκος, έχω ακριβώς τον ίδιο με τον δικό σου(Ποιός ξέρει που τους βάζουν)

 

Βάλτε τους Storage Drivers από εδώ όμως γιατί έχετε Drivers της Microsoft του 2006 :P

 

http://www.station-drivers.com/page/intel%20raid.htm

Τους 10.5.0.1027 κατεβάζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβαλα το νέο σκληρό (OCZ 60GB Vertex II OCZSSD2-2VTXE60G ) για πρώτη φορά σε μηχάνημα P4 με XP αλλά δεν μου έχει καλά αποτελέσματα. μήπως πρέπει να φτάξω τίποτα άλλο?

με 7 άρια δοκίμασα αλλά η μητρική δεν έχει drivers.. οπότε επιστροφή στα παλιά καλά XP

 

oczb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια.Εχω ενα παλιο συστημα(μητρικη:GIGABYTE GA-965P-DS4 επεξεργαστη:intel core 2 6400 2.13 Ghz 2 giga ram)και ελεγα επειδη θα κανω format να παρω εναν ssd.Τι λετε αξιζει τον κοπο;Θα δω διαφορα και αν ναι τι εχετε να προτεινετε σε κανα 120 gb ssd;ocz;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...