Προς το περιεχόμενο

75χρονή “έριξε” το Ίντερνετ σε Γεωργία, Αρμενία και Αζερμπαϊτζάν!


FarCry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Poulinos

 

Οι αποψεις σου περι ΟΤΕ με βρισκουν απολυτα συμφωνο,δεν θα μπορουσα να το εκφρασω καλυτερα και να ηθελα που λενε.Για μενα ο πλεον ληστρικος κι λαομισητος δημοσιος οργανισμος κρατικοδιαιτων παρασιτων που ειχε ποτε η Ελλαδα.Μετα ακολουθει η επισης λαομισητη ΔΕΗ και τα ευνοημενα και εκει ,σε σχεση με τον υπολοιπο εργαζομενο λαο,λαμογια της.

Ε καλά ο poulinos τι θα πεί αυτός έβγαλε το "φταίει ο ΟΤΕ" :mrgreen: καθώς ως γνωστόν δουλεύει στη Forthnet.

Σε κάθε συζήτηση ,ειδικά όταν κατηγορείται ο εργοδότης του (δέστε τα παράπονα για τη forthnet),γυρίζει το θέμα και πετάει το μπαλάκι στον ΟΤΕ.

Τυχαίο ;

Δε νομίζω ! :-D

Τέσπα ,αφού οι ιδιοκτήτες του φόρουμ επιτρέπουν σε μεροληπτικά άτομα να γίνονται διαχειριστές ,ότι και να πώ εγώ περισεύει.

Κι εγώ που μιλάω συνεργάζομαι με τον ΟΤΕ γι'αυτό δεν μ'αρέσει να τον κατηγορούνε,τρώω ψωμί απο τον ΟΤΕ.

Μη νομίζετε πως όσοι βγαίνουν και μιλάνε είναι παρθένες και αμερόληπτοι :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ηξερα οτι το last mile ανηκει στην forthnet.και δεν υποστηριζω κανεναν.απλαλεω πως εχουν τα πραγματα.και για μενα δεν υπαρχει forthnet vs ote υπαρχει εναλακτικοι vs οτε.εχει μεγαλη διαφορα.και ναι θα τα εχω με τον οτε γιατι τον τρωω στα μουτρα 7 χρονια και λιγοι ειναι πραγματι αυτοι που λενε οκ δουλευω στον οτε και κανω σωστα την δουλεια μου.οι υπολοιποι λενε δημοσιο4ever.δεν ηερα επισης οτι τα καφαο ανηκουν σε εναλακτικο ουτε ηξερα οτι τα σιδερενια box ανηκουν σε εναλακτικο.ουτε ηξερα επισης οτι τοσα χρονια μια πενταετια πριν πληρωναμε τους εναλακτικους.ουτε ηξερα οτι για τις τοπικες κλησεις που πληρωναμε οπως και για τους dialers που ο οτε δεν μπορουσε να βαλει μια φραγη εφταιγαν οι εναλακτικοι.hexouz give us a break.εχεις δει δημοσιο οργανισμο στην ελλαδα που να μην ειναι καθομαι και πληρωνομαι???η να μην εχουν νοοτροπια δημοσιου???η εχεις δει οργανισμο που το 75 τις εκατο των εισοδων ειναι ΄πληρωμες οργανισμων??οποτε hexouz αυτο που λες δεν στεκει.μια ζωη η διαμαχη μου ηταν ote vs εναλακτικων οχι ote vs forthnet.

μαλλον καποιοι αλλοι λενε για τον οτε και τον υπερασπιζονται.ολοι κοιτανε οτι κοπηκε μια οπτικη ινα και δεν εχουν ιντερνετ 5 ωρες αλλα κανεις δεν εκανε ενα τοπικ εδωμεσα που να λεει.εμεινα 10 μερες χωρις τηλ εγω και ολη η πολυκατοικια.ποια αμεροληψια μετα???οσο για την forthnet ειπα εγω οτι δεν εχει θεμα με τα Pings που λες οτι υπερασπιζομαι?ειπα ποτε οτι το siemens cl110 Πχ δεν ειχε θεμα θερμοκρασιας που το εχω γραψει απειρες φορες εδωμεσα και σε απειρους εχωπει αλλαξτε το με αλλο ρουτερ.τα παραπονα για το moderator Μπορεις να τα κανεις στην διευθυνση και οποιος αλλος εχει παραπονο.και αλλο συνεργαζομαι με οτε και παιρνω λεφτα και αλλο δουλεω στον οτε.αν εσυ παιρνεις δουλειες εργολαβιες απο τον οτε πχ για τα kv ζωγραφου δεν εχει καμια σχεση με το να δουλευεις στον οτε.εκτος αν εσυ δουλευεις εργολαβιες και θες να χαλανε τα καλωδια για να βγαζεις λεφτα απο αυτο το θεμα οποτε παω πασο.

epishw αν θες να σε παω και μια βολτα με την ferrari απο τα ποσοστα που μου δινουν να τα λεω αυτα.

β.ομολογω οτι το 3ο σου ποστ ηταν ακρως εποικοδομητικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι στον ΟΤΕ το γυρίσατε; :lol: :lol: :lol:

Δεν το ήξερα ότι φταίει για τα καλώδια στην Γεωργία! Μήπως φταίει και για το τσουνάμι στην Ιαπωνία; :lol: :lol: :lol:

 

Πάντως όπως είπαν πριν σωστά ενημερωμένοι συνφορουμίτες τέτοια περιστατικά συμβαίνουν κάθε βδομάδα. Οι επιπτώσεις στην κίνηση έχουν να κάνουν με τον σχεδιασμό, με τα χρήματα που δαπανούνται στην συντήρηση και φυσικά με τους νόμους των πιθανοτήτων.

 

Θα είναι πραγματικά γελοίο αν οι Γεωργιανοί τρέξουν την καημένη την γιαγιά και θα πρέπει να έχουν την κατακραυγή όλων μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά ο poulinos τι θα πεί αυτός έβγαλε το "φταίει ο ΟΤΕ" :mrgreen: καθώς ως γνωστόν δουλεύει στη Forthnet.

Σε κάθε συζήτηση ,ειδικά όταν κατηγορείται ο εργοδότης του (δέστε τα παράπονα για τη forthnet),γυρίζει το θέμα και πετάει το μπαλάκι στον ΟΤΕ.

Τυχαίο ;

Δε νομίζω ! :-D

Τέσπα ,αφού οι ιδιοκτήτες του φόρουμ επιτρέπουν σε μεροληπτικά άτομα να γίνονται διαχειριστές ,ότι και να πώ εγώ περισεύει.

Κι εγώ που μιλάω συνεργάζομαι με τον ΟΤΕ γι'αυτό δεν μ'αρέσει να τον κατηγορούνε,τρώω ψωμί απο τον ΟΤΕ.

Μη νομίζετε πως όσοι βγαίνουν και μιλάνε είναι παρθένες και αμερόληπτοι :rolleyes:

 

 

Πολυ πιθανα αυτα που λες φιλε μου, εμενα δεν με ενδιαφερει που δουλευει ο Poulinos η αν εχει συμφεροντα ,απλα αυτα που εγραψε τα συμμεριζεται η συντριπτικη πλειοψηφια του Ελληνικου λαου.

 

Η προσωπικη μου εμπειρια στο θεμα internet και τηλεφωνιας αλλαξε πολυ προς το καλυτερο,απο τοτε που εφυγα απο τον ΟΤΕ πριν απο 8 χρονια.H εμπειρια μου στον ΟΤΕ οπως και ολων των φιλων μου ηταν ακρως τραυματικη,απο αποψη υπηρεσιων και κοστολογησης του ελεεινου προιοντος που προσφεραν τοτε.Τωρα ξερω οτι καπως εχουν βελτιωθει αλλα ειναι απολυτη αληθεια οτι οταν ηταν μονοπωλιο ειχαν βιασει τον Ελληνικο λαο με υπερογκους λογαριασμους,κακιστες υπηρεσιες και απαραδεκτη συμπεριφορα.Και επρεπε να ειχαν βελτιωσει τουλαχιστον τις υποδομες που δεν το εκαναν.Ειχα και πελατες που δουλευαν στον ΟΤΕ(γονεις παιδιων που τους εκανα μαθηματα Αγγλικων)και ξερω τι γινοταν εκει.

 

Το γεγονος οτι καποιος που τους ασκει αυστηρη κριτικη μπορει να δουλευει για ανταγωνιστη,(οπως εσυ ισχυριζεσαι γιατι εγω φυσικα δεν το ξερω)δεν αναιρει την ορθοτητα της κριτικης.

 

Ο λογος που τωρα εχουν βελτιωθει ειναι ξεκαθαρα ο ανταγωνισμος και τιποτε αλλο.Φυσικα δεν εχω τιποτε με τον απλο εργαζομενο λαο που βγαζει το ψωμι του στον ΟΤΕ και δεν παιρνουν καμμια διοικητικη αποφαση ,αυτο ειναι αυτονοητο.Εχω αλληλεγγυη προσωπικα με καθε απλο εργαζομενο.Τα βελη μου ,ειναι κατα του διοικητικου προσωπικου,αυτων που μπορουσαν να βελτιωσουν τα πραγματα και δεν το εκαναν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονος οτι καποιος που τους ασκει αυστηρη κριτικη μπορει να δουλευει για ανταγωνιστη,(οπως εσυ ισχυριζεσαι γιατι εγω φυσικα δεν το ξερω)δεν αναιρει την ορθοτητα της κριτικης.

Όταν γίνεται συνεχώς και σε άσχετα θέματα φέρει τον τίτλο "spam" και πρέπει να διαγράφεται ως spam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

όταν η τσάπα της χτύπησε ένα καλώδιο οπτικών ινών

 

Source.png Πηγή: techgear.gr

 

Καλα ρε παιδακι μου στους 10 ποντους το θαψανε το καλωδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τίτλος είναι άκρως παραπλανητικός. Περίμενα να δω καμιά hitech θείτσα να έχει στείλει αδιάβαστους όλους τους Γεωργιανούς και λοιπούς hacker αλλά αυτό είναι απείρως καλύτερο!!! :lol:

 

Ορίστε λοιπόν το απόλυτο εργαλείο hacking με το οποίο σε κλάσμα δευτερολέπτου και με μία κίνηση έχετε ρίξει το δίκτυο σε τρεις ή και παραπάνω χώρες!!!

 

IT1234.jpg

 

Τύφλα να χουν οι hackers!!! Τους τα έβαλε τα γυαλιά μία γιαγιά 75 χρονών με την τσάπα της!!!

 

Φυσικά για πιο επαγγελματικές χακεριές κυκλοφορούν και μηχανοκίνητες τσάπες... έτσι για να μπορείτε με μεγαλύτερη άνεση να ρίχνετε το δίκτυο σε δυο ή και παραπάνω ηπείρους!!!

 

(Μία ευγενική προσφορά του A.M.A.N. teleshopping)

 

Πέρα από την πλάκα πάντως και εδώ σε εμάς έχουν κοπεί αρκετές φορές οπτικές ίνες και όχι μόνο στην στεριά που όλο και κάποιο συνεργείο θα ανοίξει το ίδιο χαντάκι που έκλεισε κάποιο άλλο πριν 1-2 μέρες αλλά και στην θάλασσα όπου τράτες περνάνε και σαρώνουν ότι βρουν, από αγάλματα μέχρι οπτικές ίνες, αφού τα ψάρια πλέον τα έχουμε ξεπαστρέψει προ πολλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

λεω αν παλια στην θεση του οτε ηταν καποια ιδιωτικη εταιρεια.τωρα δεν θα αλλαξει κατι.

 

δεν πιστεύω ότι θα ήταν κάτι διαφορετικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεος όμως :confused: :confused: :confused:

Μα είναι δυνατόν να στηρίζονται τόσες πόλεις μόνο σε μια οπτική ίνα??? :whistle:

 

 

The cables, owned by the Georgian Railway Telecom company, serve eastern Georgia, Armenia and Azerbaijan.

 

All three wholesale internet providers in Armenia - ArmenTel, FiberNet Communication and GNC-Alfa - were unable to provide their usual service on the evening of 28 March, Armenia's Arka news agency reported.

 

μάλλον χτύπησε τα καλώδια των παρόχων που επικοινωνούν με το εξωτερικό δηλαδή ουσιαστικά internet υπήρχε (συγχρόνιζαν τα router) αλλα δεν μπορούσαν να μπούνε σε σελίδες άλλων χορών (πχ google.com, nvdia.com, youtube.com, insomnia.gr κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πιθανα αυτα που λες φιλε μου, εμενα δεν με ενδιαφερει που δουλευει ο Poulinos η αν εχει συμφεροντα ,απλα αυτα που εγραψε τα συμμεριζεται η συντριπτικη πλειοψηφια του Ελληνικου λαου.

 

Η προσωπικη μου εμπειρια στο θεμα internet και τηλεφωνιας αλλαξε πολυ προς το καλυτερο,απο τοτε που εφυγα απο τον ΟΤΕ πριν απο 8 χρονια.H εμπειρια μου στον ΟΤΕ οπως και ολων των φιλων μου ηταν ακρως τραυματικη,απο αποψη υπηρεσιων και κοστολογησης του ελεεινου προιοντος που προσφεραν τοτε.Τωρα ξερω οτι καπως εχουν βελτιωθει αλλα ειναι απολυτη αληθεια οτι οταν ηταν μονοπωλιο ειχαν βιασει τον Ελληνικο λαο με υπερογκους λογαριασμους,κακιστες υπηρεσιες και απαραδεκτη συμπεριφορα.Και επρεπε να ειχαν βελτιωσει τουλαχιστον τις υποδομες που δεν το εκαναν.Ειχα και πελατες που δουλευαν στον ΟΤΕ(γονεις παιδιων που τους εκανα μαθηματα Αγγλικων)και ξερω τι γινοταν εκει.

 

Το γεγονος οτι καποιος που τους ασκει αυστηρη κριτικη μπορει να δουλευει για ανταγωνιστη,(οπως εσυ ισχυριζεσαι γιατι εγω φυσικα δεν το ξερω)δεν αναιρει την ορθοτητα της κριτικης.

 

Ο λογος που τωρα εχουν βελτιωθει ειναι ξεκαθαρα ο ανταγωνισμος και τιποτε αλλο.Φυσικα δεν εχω τιποτε με τον απλο εργαζομενο λαο που βγαζει το ψωμι του στον ΟΤΕ και δεν παιρνουν καμμια διοικητικη αποφαση ,αυτο ειναι αυτονοητο.Εχω αλληλεγγυη προσωπικα με καθε απλο εργαζομενο.Τα βελη μου ,ειναι κατα του διοικητικου προσωπικου,αυτων που μπορουσαν να βελτιωσουν τα πραγματα και δεν το εκαναν..

 

+1 για να μην λενε οτι τα λεω μονο εγω.

Τελικά θα μας πείς τι σχέση έχεις με τη Forthnet βρε pouline ;

Γιατί προηγουμένως δεν απάντησες.

ποιο πανε αναφερεται οτι κανω spamming Που τα ριχνω στον οτε.που στο 99 τις 100 των θεματων μιλαμε για προβληματα και απλα λεω οτι φταιει ο οτε και δεν ειναι spamming.αλλα οκ ας θεωρησουμε οτι εδω εκανα spamming.το ιδιο και εσυ με το να με ρωτας τι σχεση εχω με την forthnet.δηλαδη το τριτο σου Post ηταν οτι περνω το μερος της forthnet το οποιο ειναι spamming και ακυρο με την υπολοιπη συζητηση γιατι πουθενα δεν αναφερθηκε forthnet και απλα το πετας στο ξεμπαρκο και το 4ο σου ποστ ειναι spamming να με ρωτας τι σχεση εχω με την forthnet.kata τα αλλα εγω σπαμμαρω οταν λεω σε μερικα τοπικ οτι το προβλημα ειναι του οτε και οχι του Provider.στην ουσια δεν ειναι spamming απλα αναφερω στον αλλο που ειναι το προβλημα να ξερει τι να κοιταξει.και δεν θα απαντησω στην ερωτηση.

 

Όταν γίνεται συνεχώς και σε άσχετα θέματα φέρει τον τίτλο "spam" και πρέπει να διαγράφεται ως spam.

 

υπαρχει το report για οτιδηποτε ειναι spam

δεν πιστεύω ότι θα ήταν κάτι διαφορετικό...

 

οτι ηταν δημοσια σιγουρα δεν το κανει καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...