Προς το περιεχόμενο

The Killing


vlachaquito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok τωρα που (ελπιζω) εμαθα να βαζω το spoiler θα πω την σκεψη μου....

 

 

Νομιζω οτι ο νεος βασικος υποπτος που ΣΙΓΟΥΡΑ εχει να κανει με τον φονο ειναι ο συναιτερος του πατερα στην δουλεια!!!Και αυτο το υποψιαζομασταν και απο παλαιοτερα επεισοδια (απο το γεγονος με το μπλουζακι της κοπελας,απο το πως 'εσπρωχνε' τον πατερα να καθαρισει τον δασκαλο με τις πληροφοριες που του εδινε και με το πως εκρυψε το κινητο του δασκαλου οταν τον εψαχναν ολοι στο μνημοσυνο οταν και τον ειχε παει 'βολτα' ο πατερας) αλλα στο τελευταιο επεισοδιο νομιζω αφησαν ξακαθαρα να φανει οτι κατι τρεχει με εκεινον....1)απο την φαση με το κοριτσακι με το ποδηλατο στην μετακομιση (αν προσεξετε πως κοιταζει τον πατερα με την μικρη-τυψεις?) αλλα και 2)απο τις ακραιες αντιδρασεις του οταν σαπιζανε το δασκαλο στο ξυλο....δεν το θεωρω τυχαιο.....τσεκαρετε τις σκηνες!Ισως κανω και λαθος...δεν ξερω...δεν εχω δει το δανεζικο!!!

Ο βασικος υποπτος παραμενει για μενα ο μελλοντικος συζηγος της Logan (χωρις ακομα να ξερω το γιατι,καθαρα θεμα cast).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 355
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ήταν που ήταν στραβό το κλίμα, ήρθε και το 9 και το αποτελείωσε.

 

 

 

Reset λοιπόν σε όλους και σε όλα, τα τελευταία 5 επεισόδια γύρω από μία τζούφια και εν τέλει κουραστική κατεύθυνση, αργός ρυθμός χωρίς κανέναν προφανή σκοπό, και γενικά κούρασε πάρα πολύ. Δεν μπορώ να φανταστώ 20 επεισόδια όπως του πρωτότυπου όταν ήδη στα 9 έχει υπάρξει μεγάλη φθορά. Περίμενα κάτι πολύ διαφορετικό από τη σειρά αλλά με απογοήτευσε. Σίγουρα αν υπάρξει 2η σεζόν δε νομίζω να την δω, όσον αφορά την 1η τώρα πια μια περιέργεια την έχω οπότε θα την τελειώσω (άλλα 4 μείνανε...). Άντε να αρχίσει πάλι το Breaking Bad γιατί το τελευταίο εξάμηνο υπήρξε μεγάλη μετριότητα στις σειρές (αν εξαιρέσουμε το Game of Thrones).

 

Και απαράδεκτη παρουσία η ντετέκτιβ, η Σκάλι μπροστά της είναι μοντέλα. Τα πουλόβερ που φοράει όλα τα λεφτά. Πάντως πρέπει να τους παραδεχτώ, είναι δύσκολο να βρεις τόσο άσχημη πρωταγωνίστρια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος τουλάχιστον έχει αστεία φάτσα, δεν μου τη σπάει. Η τύπισσα με τις τσίχλες νικοτίνης, τα πουλόβερ, το μαλλί της Θάνου και το βήμα χελώνας είναι άκρως αποκρουστική, 9 επεισόδια και ακόμα δεν την έχω συνηθίσει. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι πιστευω οτι η πρωταγωνιστρια ειναι μια χαρα. Βαρεθηκα να βλεπω εξωπραγματικες γυναικες που ενω θα μπορουσανε να γινουν πορνοσταρ/μοντελα, ειπαν να το γυρισουν στην αστυνομια και να τρεχουν πισω απο τελειωμενους δολοφονους με τα κολλητα παντελονια και τα bouncing boobs σε πρωτο πλανο.

 

Αυτο που ειναι ανατρεπτικο σε αυτη την σειρα, ειναι αυτο πιστεω. Πραγματικοι ολοι οι χαρακτηρες (ο ενας πιο ασχημος και χονδρος απο τον αλλον) μια αντι-τηλεοπτικη πολη μεσα στην βροχα και την ασχημια, ουτε πολυτελειες ουτε τπτ.

 

Το μονο που με κουραζει λιγο, ειναι η μανα. μιλαμε για μεγαλη θλιψη, οκ, κατι το απιστευτο, αλλα αυτο το πραγμα κατανταει σχεδον ενοχλητικο. Η υπολοιπη ζωη της δεν υπαρχει, και μαλιστα μιλαμε για μια γυναικα με 2 μικρα παιδια τα οποια τα εχει τελειως στο φτυσιμο.. Κατα την γνωμη μου, το παρακανουν. Ειδικα γιατι σε τετοιες περιπτωσεις (δυστυχως εχω μια τετοια εμπειρια), στο 99% η μανα ειναι η σκληρη και ο πατερας αυτος που πεφτει στην καταθλιψη.

 

Οσο για τον δολοφονο, το περιμεναμε οτι δεν ειναι αυτοι. Κατα την γνωμη μου ειναι καποιος απο τους πρωταγωνιστες. Εγω τα λεφτα μου τα βαζω σε αυτον που λεει ο damian πιο πανω. με καλυψε πληρως, και εγω τα ιδια πραγματα παρατηρησα. Plus, ενα

love story μεταξυ τους, κυριος λογω ηλικιας

το βρισκω πολυ λογικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τυπισα παιζει εντελως αβαφτη, κατσουφικα με λιγο βλεμα δυσκοιλοιοτητας και προφανως προσπαθει να ταιριαξει στο μουντο κλιμα της σειρας. Δεν νομιζω οτι ειναι τοσο σαβρα στην πραγματικοτητα, δεν ειναι και η φωναρα, αλλα μια χαρα γυναικα ειναι.

 

 

mireille-enos.jpg

 

2009+Lucille+Lortel+Awards+chcMEhBdRLfl.jpg

 

εχει λιγο ασχημο γελιο νομιζω. Αλλα σαβρα δεν την λες.

mireille-enos.jpg?d=600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εχει λιγο ασχημο γελιο νομιζω. Αλλα σαβρα δεν την λες.

 

 

mireille-enos.jpg?d=600

 

Οταν λες λιγο ασχημο γελιο, εννοεις το χαμογελο της στη συγκεκριμενη φωτο?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γενικα, οχι ηχο γελιου, απλα μου φαινετε οτι εχει μεγαλο χαμογελο, πολυ ουλα και ετσι. φαινετε ποιο μυστηριωδης στης φωτο που δεν γελαει. Βασικα την ειδα προσφατα σε ενα talk show, θαρω στον jimmy fallon, και μου εκανε εντυπωση το ποσο ποιο ομορφη ηταν απο την σειρα. Ειχε λιγο περιεργο τακουνι και φορεμα, αλλα ηταν μια σαφης αναβαθμιση! Και ειναι παντρεμενη με ενα τυπο που επαιζε στην υπερσειρα[/irony] persons unknown! τον Alan Ruck, http://www.imdb.com/name/nm0001688/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο επεισοδειακι το τελευταιο, ανεβενει η ενταση, καινουριοι μαρτυρες, καινουρια στοιχεια, νεοι υποπτοι, αθώωση αλλονων.... και σασπενς στο τελος για το τι θα ανακαλυψει. Μου την εσπασε εκει στο τελος με την μουσικουλα, διοτι ανεβαζε το σασπενς και ημουνα σιγουρος οτι τελειωνε το επεισοδειο, αλλα ελπιζα οτι θα ειχε λιγο ακομα. Το βγαλα απο το φουλ σκριν και επιβαιβεωθηκα οτι τελειωνε, ααρρρκκκ. 13 επεισοδεια θα εχει ειπαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιμενα ποτε οτι θα το πω αυτο, αλλα αν ειναι να δω ενα filler, καλυτερα να δω ενα σαν τα αμετρητα του lost, με τον χονδρο να περπαταει στην ζουγκλα και να μαζευει βατομουρα, παρα αυτο το ψυχοπλακωμα το χθεσυνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει δεν ηταν κακο τελικα ρε παιδες. Οκ, ειχαμε μια επιβραδυνση. Σιγα το πραγμα, παντου υπαρχουν επιβραδυνσεις, ειναι βασικο μερος των μυθιστορηματων (με την ευρεια εννοια). Δε μου φανηκε καθολου βαρετο, με κουρασε ελαφρως, σε καποιο σημειο, αλλα σε γενικες γραμμες με κερδισε, ηταν ωραια που μαθαμε σημαντικα πραγματα για τους χαρακτηρες της σειρας, που δωθηκε φως στις υπονοιες που ηδη ειχαν εμφανιστει, επρεπε να γινει κι αυτο. Για μενα ηταν ενα 6.5/10. Περιμενω μια γαματη κορυφωση στα τελευταια 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...