Προς το περιεχόμενο

Windows Phone 7 : Έρχεται η πλήρης υποστήριξη της ελληνικής γλώσσας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αργησαν αλλαλ τελικά φαινεται οτι θα τα καταφερουν και αυτη την φορα...μονο που τα χρυσοπληρωνουμε και απο πανω δεν εχει υποστηιρξη γλωσσων την στιγμη που το ανδροειδες εχει τα παντα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όταν είσαι η microsoft, έχεις ήδη στο παθητικό σου τα windows mobile 6 και θέλεις να κυριαρχήσεις στην αγορά του mobile OS, κοιτάς να είσαι λίγο πιο ευκίνητος, τουλάχιστον στην αρχή. Ίσως θα έπρεπε τώρα στην αρχή να μην κυκλοφορήσουν ένα μεγάλο update, αλλά πολλά μικρότερα, να φαίνεται ότι κινείται η κατάσταση.

Αυτόν τον καιρό ψάχνομαι για κινητό, με όλα αυτά τα θέματα, τα 7 είναι έξω από τις επιλογές μου.

 

Διαφωνώ για τα windows mobile 6 γιατί ήταν μία εποχή ολόκληρη που λογικό ήταν στο τέλος να μην καλύπτει πλέον όλες τις απαιτήσεις, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μου. Το θέμα μου είναι ότι το roadmap τους είναι γνωστό από πέρσι λίγο μετά την πρώτη κυκλοφορία των wp7 και προς το παρών ακόμα δεν έχει ξεφύγει.

 

Εγώ τα βλέπω πιο θετικά από ότι περίμενα τα πράγματα και με βλέπω να φεύγω ολοκληρωτικά (μετά από ένα σύντομο πέρασμα που είχα από τα wp7) από το ios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Omnia 7 μου, η υποστήριξη ελληνικών λίγο με ενδιαφέρει, και γενικά θα ήθελα κάποιες μικρόβελτιώσεις αλλά πιστεύω ότι το τηλέφωνο είναι εξίσου καλό με ένα Android ή ένα iPhone (έχει τα trade offs του βέβαια, πχ λιγότερες εφαρμογές στο marketplace αλλά από την άλλη το interface είναι καλύτερο.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαστε και καμμια τρελλη αγορα για να απαιτουμε και αμεση υποστηριξη ελληνικων. Τοσα χρονια στα παλια windows (95-98) ελληνικα απο τον Πουλιαδη ειχαμε, ουτε που μας υπολογιζαν σα χωρα. Για τις τεραστιες αγορες πυο απευθυνονται, μια χαρα λειτουργικο εκαναν και χωρις το επομενο update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα windows 95 και 98 ήταν 100% εξελληνισμένα από την microsoft ελλάς. Ελληνικά του πουλιάδη είχαμε στα windows 3.1

 

Για τις mobile εκδόσεις δυστυχώς δεν έχει αρμοδιότητα η microsoft hellas αλλά μόνο η microsoft αμερικής αν δεν κάνω λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργούμε... Όταν είσαι νέος και θες να μπεις δυναμικά στην αγορά, πρέπει η λύση που θα δώσεις να είναι καλύτερη και φθηνότερη από όλες τις υπόλοιπες. Το brand loyalty δεν αρκεί για πολλούς. Επίσης το μέγεθος της ελληνικής αγοράς δεν είναι καθόλου μικρό για τη Microsoft και προφανώς μας υπολογίζουν.

 

Η Ελλάδα μέσα σε όλη την κρίση και το χαμό είναι #29 στο κατα κεφαλήν εισόδημα, μία θέση κάτω από την Ιταλία και μία θέση παραπάνω από την Κύπρο. ΑΠΑΙΤΗΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ. Δεν είναι τίποτα να γράψετε 3 γραμμές σε ένα e-mail και να το στείλετε σε οποιαδήποτε εταιρεία ή ιστοσελίδα που νομίζετε ότι θα πρέπει να έχει ελληνική μεταγλώττιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

καλα ειναι, εγβ με το htc mozart που φοραει wp7 και το εχω ξεκλειδωτο ειμαι μια χαρα και τα ελληνικα μου τα εχω και πολλλλλλλεεεεεςςςς εφαρμογες εχω ! αναμενω την εκδοση μανγκο για να τρελαθω περισσοτερο, ειναι μακραν το καλυτερο λειτουργικο για εμενα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...