Προς το περιεχόμενο

Carrefour Tablet 10''


VonLoutsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 220
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε παιδια ειναι μιλαμε για το CT1002 η για tablet γενικα?

 

Φίλε μου το είχε φέρει η κουβέντα και συζητούσαμε για το Archos. Προσωπικά δεν έχω γνώση για να απαντήσω στην ερώτηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, το 7αρι, του ριξαν την τιμη στα 129

http://www.carrefour.gr/media/HOME/PROSFORES/FYLLADIOY/FYLLADIA_2011/10_OCT_2011/12-251011_A25_F1.pdf

Ισως περασω απο κει το απογευμα να δω και το 10αρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το 10ρι ....την επόμενη μέρα το γύρισα πίσω και πήρα τα λεφτα μου.

Χάλασε το power κουμπί και δεν άναβε..απο το πρότο λεπτο ήταν προβληματικό.

Κατα τα άλλα μου φάνηκε αρκετα αργό...το περίμενα πιο γρήγορο,

σε σημείο που αν το δούλευα για λίγη ώρα και μετά έκανα κατι στο iphone4 μου

μου φενόταν απίστευτη η διαφορά στην ταχύτητα..σαν πήγενε σε αργή κίνηση το tablet.

 

Γνωρίζει κανείς αν το 10αρι έχει HDMI έξοδο;

 

έχει ναι..Mini hdmi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το 10ρι ....την επόμενη μέρα το γύρισα πίσω και πήρα τα λεφτα μου.

Χάλασε το power κουμπί και δεν άναβε..απο το πρότο λεπτο ήταν προβληματικό.

Κατα τα άλλα μου φάνηκε αρκετα αργό...το περίμενα πιο γρήγορο,

σε σημείο που αν το δούλευα για λίγη ώρα και μετά έκανα κατι στο iphone4 μου

μου φενόταν απίστευτη η διαφορά στην ταχύτητα..σαν πήγενε σε αργή κίνηση το tablet.

 

 

 

έχει ναι..Mini hdmi

 

Σε τι τιμή είναι φίλε μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και το γυρισα. Προβλημα ζέστης. Γενικα αν καποιος ειναι λιγο πιο advanced user θα τον κουρασει. Καποιος που θελει απλα κανα ιντερνετακι και δεν πολυ εχει απαιτησεις αλλα και για να βλεπεις φωτογραφιες καλο ειναι, αλλα δεν αξιζει να δωσεις 200εurw gia να βλεπεις τις photos. Οντας advanced user απλα με κουραζε το ιντερνετ του. καλυτερα το λαπτοπ των 300ε παρα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις πιο advanced user ?

τι εκανες και το κουρασες?

 

τι εννοεις advanced user?

τι του εκανες και το κουρασες?

 

sorry για το διπλο post

 

 

μην φανταστείς ότι του έκανα βαριά πράγματα, τα παιχνιδάκια και αυτά από το market μια χαρά παίζουνε το ίδιο και το slide των φωτογραφιών

 

Όσον αφορά το advanced user εννοώ αυτή την χαζή ενόχληση που δημιουργείται σε κάποιον που ασχολείται πολύ με pc όταν βλέπει καθυστερήσεις και lag στις εφαρμογές του.

για παράδειγμα, επειδή είμαι και παναθηναϊκός και διαβάζω τα πράσινα νέα, του έπεφτε αρκετά βαριά η σελίδα και το scrooling ήταν δύσκολο. ακόμα στα εξώφυλλα των εφημερίδων και εκεί φορτώνει αρκετά και μου δημιουργούσε μικρά κολληματάκια στο scrooling. Γενικά φοβάμαι ότι όσο οι σελίδες θα φορτώνονται, μια και είναι η τάση πλέον τα site να γίνονται με cms (wordpress κλπ) θα τα βρίσκει δύσκολα το συγκεκριμένο "ταβλετακι" οποτε εμενα στο internet δεν με ικανοποίησε.

 

Ακόμη ο δεύτερος λόγος που το πήρα ήταν για να βλέπω ταινίες και γενικά videos online. Γενικά έπαιζε τα rip όταν τα πέρναγα αλλα δεν μπορούσε να αναπαράγει οτιδήποτε άλλο online video εκτος από youtube. ούτε google video ούτε "βιμεο" ούτε τίποτα.

 

Άρα και ο δεύτερος λόγος που ήθελα να μου καλύπτει δεν μου το κάλυπτε. ίσως όλα αυτά να είχαν λυθεί αν έβαζα "μοζιλλα" πράγμα που δεν έκανα.

 

τρίτο pdf δούλευε κανονικά για να διαβάζω βιβλία.

 

Και το βασικότερο, ο λόγος που ήθελα ένα tablet με android ήταν για να μην ασχολούμαι συνεχεια με updates με εφαρμογές συμβατότητας κλπ. ήθελα ένα πραγματάκι να μην μου τρώει χρόνο και να είναι όσο πιο λειτουργικό μπορεί. διαπίστωσα όμως ότι πρέπει να ασχοληθώ πολύ να βρω εφαρμογές και κάθε 3 και λίγο να κάνω δοκιμες και ιστορίες γιατί απλά και μονο δεν έχει υποστήριξη λογισμικού από την εταιρία του.

 

Επίλογος

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ tablet. Ισα ισα για τα λεφτά του είναι πολύ καλο και όπως είπα κάποιος που θέλει τα βασικά και internet να δει κάτι και τις ταινίες του να δει και τις φωτογραφίες του να δει και καλή εικόνα έχει και καλο touch. απλά αν έχεις συνηθίσει σε καλά μηχανήματα και αν είσαι λίγο "κολλημενος" θα σε κουράσει λίγο όπως πιστεύω θα κούραζε ακόμα και το ίδιο το ipad. Γενικά πρέπει κάποιος να ζυγίσει τις ανάγκες του πριν πάρει tablet γιατί νομίζω ότι τελικά είναι άλλη μια κατασκευασμένη ανάγκη. Ελπίζω να βοήθησα κάποιους και να μην μπέρδεψα ακόμα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...