Προς το περιεχόμενο

Carrefour Tablet 10''


VonLoutsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 220
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι!

 

Πως είναι στο κράτημα; Δεν είναι βαρύ; Στο κρεβάτι κάθετε π.χ. για να διαβάσεις κάτι;

Έχω ένα νετμπουκ και εύκολα ρυθμίζεις την οθόνη όπου θες, αλλά με το tablet τι γίνεται, βολεύει ένα τόσο μεγάλο άκαμπτο πράγμα;

 

Από που και πόσο ρε παιδιά ;

Τι λέει ο τίτλος; 2 σελίδες πιο πάνω γράφει και τις άλλες λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ειχα/εχω netbook 7,10,11.6 ιντσων και πιστευα οτι τα tablet ειναι υπερβολη αλλα τελικα εκανα λαθος ειναι πολυ ανετο στην χρηση, η πισω πλευρα του εχει μια σαν λαστιχο επενδυση για να εχει καλο κρατημα, ανετα το χρησιμοποιεις και στο κρεβατι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Φίλε μου το τσέκαρα σε reviews και πεφτει πολύ κράξιμο ειδικά για την οθόνη. Οι γωνίες θέασης είναι άθλιες κάτι που το διαπίστωσα και εγώ από βίντεο στο youtube!! οποιος ψαξει θα δει.

 

Όσον αφορά την ταμπλετα του carrefour, οι γωνίες θέασης πως είναι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά την ταμπλετα του carrefour, οι γωνίες θέασης πως είναι??

ότι και να σας πούμε όσοι το έχουμε αγοράσει μπορεί να είναι λάθος ή υπερβολή, η καλύτερη λύση είναι να πάτε να το δείτε απο κοντά, αλλά μην το συγκρίνεται με το ipad ανήκει σε άλλη κατηγορία τιμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα! Ξέρει κανείς πώς κάνουμε hard reset στο CT1002?

 

Ενώ μέχρι χτες to tablet μου δούλευε κανονικά, κόλλησε ενώ έκανα ένα unistall και το έκλεισα κανονικά από το power button χρησιμοποιώντας το μενού κλεισίματος. Από τότε όμως κολλάει στην οθόνη "loading", το έχω αφήσει μέχρι και 15 λεπτά και δεν κάνει τίποτα... Υποθέτω πως η μόνη σωτηρία είναι ένα hard reset...

 

Αν ξέρει κανείς τον τρόπο ας κάνει ένα post για να με σώσει από τη φρίκη που έχω φάει!...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι σίγουρος για το tablet αυτό, μια σύνηθες διαδικασία είναι να πατάς το Power + Volume down και να μπαίνεις στο bootloader. Και υπάρχει η επιλογή για wipe data/factory reset

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@papars: Ευχαριστώ για την απάντηση. Υποθέτω πως το factory reset ξαναγυρίζει το tablet στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασα από άποψη software (άρα επαναφέρει το λειτουργικό αναιρώντας τυχόν «βλάβη» που του έκανα), επομένως είναι αυτό που θέλω να κάνω. Το wipe data τί ακριβώς κάνει; Φορμάρει τελείως το tablet από το εγκατεστημένο λειτουργικό και το αφήνει τελείως «γυμνό»;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wipe/factory reset διαγράφει το /data partition και διαγράφει όλα τα applications και τα αρχεία τους.

Όμως αν έχεις διαγράψει αρχεία του συστήματος (π.χ. επειδή είσαι root) δεν θα τα επαναφέρει.

Υπάρχουν βέβαια εξαιρέσεις. Το συγκεκριμένο δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου, παρά μόνο για δειγματισμό σε ένα carrfour.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...