Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηξις:

Είχα πάρει ένα powerbank το καλοκαίρι γιατί είχα σκάσει να μένω απο μπαταρία (Lumia 930 + 3g mobile modem κ.α. συσκευούλες που φόρτιζα). Είναι αυτό:

 

https://www.skroutz.gr/s/6070757/Xiaomi-Mi-Power-Bank-16000mAh.html

 

Όλα καλά, όλα ωραία. Υπάρχει κάποιος λόγος που το 950 αρνείται να φορτίσει; Το συνδέω και σαν να μην τρέχει τίποτα... Ούτε καν ασχολήθηκα να δώ τάση εξόδου κτλ, λέτε να φταίει κάτι τέτοιο;

 

P.s. Ναι, δικαιούμαι κι εγώ ένα off topic, κράξτε με, δεν νιώθω απο αυτά εγώ. :)

 

Edit: Το 950 μου επίσης είναι λίγο χαζό ή μου φαίνεται. Συνδέω την απόληξη του φορτιστή στο κινητό. Ο φορτιστής όμως δεν είναι στην πρίζα. Και ανα 3-4 δευτερόλεπτα, κάνει τον ήχο όπως όταν το φορτίζεις αλλα το κάνει συνέχεια, χωρίς να φορτίζει (αφού δεν το έχω στην πρίζα). LoL;

Έχω ένα διαφημιστικό power bank με 2200mAh

Input και Output 5V-1A

Δουλεύει κανονικά σε 950 + 950 XL.

Όσο για τον ήχο και στα 2 αυτά τα κινητά τον ίδιο ήχο κάνει όταν ο φορτιστής δεν είναι στο ρεύμα.Στην αρχή και εγώ νόμιζα χαλασμένα είναι.Τελικά δεν είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει να τσεκάρει τι νέα features είναι under development και ποια under consideration, έχει φτιαχθεί ένα νέο site για developers κυρίως αλλά μπορείτε να το καταλάβετε άνετα...

https://developer.microsoft.com/en-us/windows/platform/features/


Myfolio.jpg

 

Αν έβρισκα τα πάντα στο store δεν θα χρειαζόταν να μαθαίνω C# οπότε σε καλό μου βγαίνει  :-).

 

Αυτό είναι το ωραίο με το developemnt eco system της microsoft. Έχει τόσο ωραίο δομή και είναι τόσο εύκολο, που μπορείς να φτιάξεις φοβερά πράγματα "αν πιάνουν τα χέρια σου"  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλέπω στις χθεσινές ανακοινωσεις κανουν αρκετές κινήσεις για να κανουν το development ακομα πιο ευκολο. Βαζουν το documentation ολο πλεον σε ενα σαιτ, δινουν τσαμπα καποια επιπλεον controls της telerik βγαινει και τις επομενες μερες το visual studio 2017 με αρκετές βελτιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια εφαρμογή είναι αυτή;

Δεν ειναι απο το store, για εμενα την εχω φτιαξει. Εχει μια παρομοια το store που λεγεται my stocks portfolio που ειναι πολυ καλη , αλλα δεν μου αρεσαν καποια πραγματακια και εκανα μια δικια μου. Σκεφτηκα να την ανεβασω για δωρεαν στο store, αλλα το yahoo finance απο οπου κατεβαζουν τα δεδομενα τιμων αυτου του τυπου οι εφαρμογες εχει ρητή απαγορευση στο terms of service να γινεται χρηση των δεδομενων του με αυτο τον τροπο περα απο καθαρά και μονο προσωπική χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος κάτοχος Windows Phone Lumia 640 με εγκατεστημένα τα Windows 8.1 . Αξίζει να αναβαθμίσω σε Windows 10 ; Μέχρι στιγμής δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα , όπως πχ. να κολλαει , να μην λειτουργούν ορισμένες εφαρμογές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος κάτοχος Windows Phone Lumia 640 με εγκατεστημένα τα Windows 8.1 . Αξίζει να αναβαθμίσω σε Windows 10 ; Μέχρι στιγμής δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα , όπως πχ. να κολλαει , να μην λειτουργούν ορισμένες εφαρμογές.

 

Εγώ δεν θα έμενα ούτε λεπτο στα 8. Άλλος θα σου πει το αντίθετο.

Καλύτερα να τα βάλεις και αν δεν σου αρέσουν, να τα ξαναβγάλεις...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις . Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει να μην τελειωνει η μπατάρια γρηγορα( μου κραταει μια μερα με φουλ χρηση όπως κλησεις , ιντερνετ , μουσικη) και μέχρι στιγμής στα 8.1 δεν έχω πρόβλημα. Υπάρχει διαφορά στα Windows 10 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις . Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει να μην τελειωνει η μπατάρια γρηγορα( μου κραταει μια μερα με φουλ χρηση όπως κλησεις , ιντερνετ , μουσικη) και μέχρι στιγμής στα 8.1 δεν έχω πρόβλημα. Υπάρχει διαφορά στα Windows 10 ;

 

Η μπαταρία φεύγει πιο γρήγορα στα 10αρια. Θα βρεις πάντως καλύτερες εφαρμογές στα 10. Οπότε από εκεί και πέρα είναι θέμα προτίμησης τι μετράει περισσότερο για εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G13333 διότι η Release είναι σταθερή σε σχέση με slow/fast εκτος και αν πάει επίσημα!

Βαλτά και κρίνεις αναλόγως!

Μετά το πέρασμα των 10ριων θα κανεις μια επαναφορά kronor!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...