Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν παρε

 

...έχω να πω ότι τα παραξεγησατε αυτά που είπε μίλησε για το κοινό καλο της πλατφόρμας ...

 

Εγώ δεν παρεξήγησα κανέναν. Απλά έχω μια εικόνα πάνω κάτω, ποιος έχει τι συσκευή και για τον haHa δεν γνώριζα.

 

Τώρα εν τάχει ο νέος αγοραστής όταν θα δεί το θέμα δεν ξέρω ποιον θα πάρει σοβαρά κι αν θα βγάλει άκρη με αυτήν την έκθεση ιδεών και παραπόνων που βλέπω τελευταία.

Να υπενθυμίσω μόνο ότι οι πιο "παραπονεμένοι" πάντως, είναι ανθρώποι που πλήρωσαν 100+/- ευρώ, budget με το οποίο δεν ακουμπάς καν Android. Κάποιοι εξ'αυτών ταυτόχρονα έχουν και συσκευή android αξίας 3-4 φορές πάνω.

Αν κάνω λάθος, δικαίωμα μου να λέω την άποψή μου όπως πολλάκις αναφέρθηκε προηγουμένως. Απλά αφού λέμε που λέμε, ας τα πούμε όλα.

 

P.S. Στους παραπάνω δεν συμπεριλαμβάνεται ο haHA, για να μην παρεξηγηθώ. Το ύφος και τον προσανατολισμό του το έχει δείξει σε παλιότερα posts του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πες μας και το πρωτο γιατι όπως σε κοβω εισαι ικανος να συγκρινης το 532 με καποιο των 800 ευρω

Βλεπω οτι συνεχιζεις να δυσκολευεσαι στο να κατανοησεις απλο κειμενο.

Που με ειδες να συγκρινω κινητα; Μπορεις να κανεις quote το κομματι που συγκρινω κινητα και πχ λεω το ταδε ειναι πιο γρηγορο απο το ταδε ή εχει καλυτερη οθονη ή το ταδε κοστιζε τοσο κλπ;

 

Το αν υπαρχει  ή οχι εφαρμογη youtube ή google maps ή γενικοτερα υπηρεσιες google  ειναι ενα θεμα που εσυ εφερες στη συζητηση και δεν εχει σχεση με το κοστος των κινητων που τωρα αναφερεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι συνεχιζεις να εχεις προβλημα στο να κατανοησεις απλο κειμενο.

Που με ειδες να συγκρινω κινητα; Μπορεις να κανεις quote το κομματι που συγκρινω κινητα και πχ λεω το ταδε ειναι πιο γρηγορο απο το ταδε ή εχει καλυτερη οθονη κλπ;

 

  Απαντησε στην ερωτηση και ασε τις εξυπνάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα λεω, δεν ριχνω και μια ματια στο δικο μου, μπορει να θυμηθω καμια καλη εφαρμογη που ειχα και να την ξαναβαλω. Ανοιγω το δικο μου (620) και βλεπω το χαος το ιδιο. Εχουν περασει απο εκει μεσα 821 εφαρμογες!!!

Ποσες απο αυτες εχω σημερα? Μολις 11.

Λεω δεν μπορει οι υπολοιπες 810 να ειναι για ηταν εντελως για πεταμα, και τους ριχνω μια ματια πιο προσεκτικη. Το ενα τριτο απο αυτες ηταν πλεον "μη διαθεσιμες", για οποιοδηποτε λογο. Ενα τεραστιο ποσοστο απο τις υπολοιπες, σαν να λεμε οι 4 στις 5, ειχαν να ανανεωθουν απο το 2015 ή πιο παλια και πολλες βγηκανε μια φορα και τερμα. Χαλια μαυρα imho...

 

Και μετα λεμε οτι το store ειναι μια χαρα και μπορεις να κανεις τη δουλεια σου...

Δυστυχως ηταν αναμενομενο να εγκαταλειψουν την πλατφορμα οι devs οταν αρχισαν να την εγκαταλειπουν οι χρηστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κανένας με 950 που να είναι απογοητευμένος; θέλω για την συλλογή μου και ακόμα το δίνουν πάνω από 200€ :D

Χαχαχα ο άκυρος ξέρω γω!! :D :D :D :D

Περιμενε nek να το αγοράσω να στο δώσω!! ✔✔✔ (καλά όποτε το αγοράσω!! Μπορεί και σε 2 χρονια!) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας και το πρωτο γιατι όπως σε κοβω εισαι ικανος να συγκρινης το 532 με καποιο των 800 ευρω

Εμένα ( κ ασ μη γράφω εδώ κ καιρό) το 532 πετάει. Για άλλους δε ξέρω,άσε που αν κ είμαι φαν μικρών σε μέγεθος κοιτάω κ 550 -650 ,θα δω.....
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα ο άκυρος ξέρω γω!! :D :D :D :D

Περιμενε nek να το αγοράσω να στο δώσω!! ✔✔✔ (καλά όποτε το αγοράσω!! Μπορεί και σε 2 χρονια!) :D

αν περιμένω 2 χρόνια θα το δίνουν τσάμπα τότε  :-D

Εμένα ( κ ασ μη γράφω εδώ κ καιρό) το 532 πετάει. Για άλλους δε ξέρω,άσε που αν κ είμαι φαν μικρών σε μέγεθος κοιτάω κ 550 -650 ,θα δω.....

αρη αν θες κάτι να ρωτήσεις πέσμου γιατί τα έχω όλα στην συλλογή μου και μπορώ να σε βοηθήσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://mspoweruser.com/windows-tablets-takes-share-from-ios-and-android-reaches-16-market-share/

 

Τα Windows tablets είναι ήδη στο 16% , μόλις 4% κάτω από τα iPad. Το έχω ξαναπεί και είμαι πεπεισμένος, ότι ακόμη και με τα σημερινά δεδομένα (με το χαμηλό market share και την φυγή εφαρμογών) ένα καλό λανσάρισμα υπερκινητού με full windows σε 3 με 4 χρόνια θα ανατρέψει πλήρως το κλίμα.

post-84924-0-07288500-1486186937_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να πω καποια συμπερασματα.

Εδω και παρα πολυ καιρο εχω γραψει δεκαδες φορες πως η εφαρμογη των φωτογραφιων ηταν κατω του μετριου,αλλου ζουμαρες αλλου πηγαινε,κολαγε-μαυριζε,loading τις φωτο συνεχεια και αυτο σε 3 Lumia 640 οπως εχω ξαναπει.

Ε λοιπον περασα την release priview(14393.726) οπου δεν ειδα καποια διαφορα γενικα..

ΑΛΛΑ εχθες μου ηρθε update για την εφαρμογη των φωτογραφιων με εκδοση  17.129.10012.0   Οπου λογικα θα ερθει και στους υπολοιπους με την επισημη σε λιγες μερες.

Ε λοιπον μετα απο τοσο καιρο περιηγηθηκα στις φωτογραφιες χωρις θεματα λες και δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Μπορει να μην εχει φτασει στο επιπεδο των 8.1 αλλα ειναι Μια χαρα..

https://mspoweruser.com/windows-tablets-takes-share-from-ios-and-android-reaches-16-market-share/

Τα Windows tablets είναι ήδη στο 16% , μόλις 4% κάτω από τα iPad. Το έχω ξαναπεί και είμαι πεπεισμένος, ότι ακόμη και με τα σημερινά δεδομένα (με το χαμηλό market share και την φυγή εφαρμογών) ένα καλό λανσάρισμα υπερκινητού με full windows σε 3 με 4 χρόνια θα ανατρέψει πλήρως το κλίμα.

Κακα τα ψεματα σε θεμα tablet περα απο το ipad που προσφερει καποια ωραια πραγματακια, τα windows ειναι μονοδρομος χωρις πολλα πολλα. Απο οπου και να το πιασεις το πραγμα. Φυσικα αν μεταβουν τα χαρακτηριστικα των full windows σε ενα smartphone μονο καλο θα ηταν ειδικα αν ασχοληθει η ομαδα του surface αποκλειστικα..ΑΛΛΑ οχι με το κλασικο ui των windows σε μια συσκευη 5.5 ιτσων για παραδειγμα, θα ειναι μη λειτουργικα ετσι. Ισως για αυτο υποστηριζουν τα wm 10 ακομα γιατι ισως παρουν καποια θετικα στοιχεια των mobile σε συνδυασμό με τα w10 και να βρεθει μια χρυση τομη. Ετσι πιστευω εγω...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο, ακριβώς όπως είπες. Αυτό είναι το σχέδιο. Full windows 10 αλλά με start screen windows 10 mobile. Αυτό ακριβώς κάνει και η νέα αρχιτεκτονίκη API που φτιάχνει η microsoft.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Release ειμαι...slow ring εγω που ημουν δε δουλευε η φωτεινοτητα παρα μονο στο αυτοματο.

Στο release σε μενα δουλευει η φωτεινοτητα, ο edge ειναι οκ σε μενα, για το calendar δεν γνωρίζω! :)

Για μένα μπες release!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...