Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yes, Windows 10 is the next version of Windows Phone

 

http://www.wpcentral.com/yes-windows-10-next-version-windows-phone

 

:(

 

Γιατί λυπημένος??

 

Ή λάθος eomotion?  :-D

 

 

Θα αναβαθμιστουμε ολοι εμεις που εχουμε wp8.1 αραγε; 

 

99% σύμφωνα με όλα τα δημοσιεύματα τουλάχιστον τα Lumia θα πάρουν όλα Windows 10... Ακόμα και το 520... Βέβαια θα υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί ανάλογα με το hardware του μοντέλου αλλά τα βασικά χαρακτηριστικά θα τα πάρουν όλα...

 

Ένα βασικό που ίσως λείψει είναι το multi-tasking (σε 2 παράθυρα όπως στα Windows) που ακούγεται πως θα δοθεί μόνο στις συσκευές που έχουν οθόνη πάνω από 5 (ή 4,5) ίντσες...  

 

Βέβαια όλα αυτά είναι φήμες καθώς έχουμε ακόμα καιρό μέχρι να ξέρουμε σίγουρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ νωρίς ακόμα... Αρχές του 15 (λογικά Γενάρη) θα έχουμε την Developers Preview των Windows 10 για AMR και Phones.... Το σίγουρο από τα λεγόμενα του Belfiore στο Twitter είναι ότι δεν θα δούμε developers preview πριν το 2015... Η πηγή εδώ:

http://www.wpcentral.com/windows-10-preview-phones-arm-not-due-until-2015

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα .. εχω την developers edition και εκανα μια ενημερωση στην οποια μου εβαλε την cyan αλλα οταν παω να ανοιξω στις ρυθμισεις προσθετα και πληροοριες δε το ανοιγει γιατι ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΣΟΣ!

 

Μου βγηκε πριν λιγο μια ενημερωση στο display*. Πηγα να την κανω και μου λεει "προβλημα με το λογαριασμο σας, δοκιμαστε αργοτερα"! Το ιδιο συμβαινει και αν παω να εγκαταστησω οποιαδηποτε εφαρμογη! Παω να μπω στην εφαρμογη του κινητου για τα email, μου λεει "Ο κωδικος σας εχει ληξει. Αλλαξτε τον κωδικο σας στο web και μετα επιστρεψτε εδω και ενημερωστε το λογαριασμο σας στο τηλεφωνο (κωδικος σφαλματος 85050003)".

 

Παω στο pc και τον αλλαζω. Εμπαινε κανονικα με τον παλιο κωδικο και μπαινει κανονικοτατα με τον καινουριο. Παω στο κινητο, μπαινω στην εφαρμογη του mail χωρις να αλλαξω κατι και μπαινει. Βλεπω το μοναδικο mail που μου εχει ερθει και το σβηνω.

Παω μετα να μπω στο store να κανω το update ή να βαλω κατι, παλι τα ιδια! Κανω soft reset στο κινητο, το οποιο ΔΕΝ εκκινει μονο του οσο και να κραταω τα κουμπια πατημενα, οποτε τα αφηνω και παταω το power μονο. Τα ιδια.

 

Τον κωδικο στο τηλεφωνο απο που θα τον αλλαξω? Δεν μου δινετια η επιλογη απο τις ρυθμισεις! Ο λογαριαμος ανοιξε πριν περιπου ενα χρονο (μεσα Οκτωβριου 2013).

 

* http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/display/b08997ca-60ab-4dce-b088-f92e9c7994f3

post-124002-0-80811000-1412416245_thumb.png

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το εχω ενεργο, και η ωρα ηταν σωστη, απλα εκεινη την στιγμη ηταν μετα το soft reset και σε airplane mode. Η ωρα και η ημερομηνια συγχρονιζουν απο το δικτυο κινητης τηλεφωνιας, γιαυτο εκει τις βλεπεις λαθος.

Και με τη σωστη ωρα και ημερομηνια τα ιδια κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μου ερχεται ξαφνικα η επιφοιτηση για το πως θα βαλω τον κωδικο :P

 

Μπαινω στο onedrive και μου λεει "συδεθειτε μπλαμπλαμπλα". Βαζω το νεο κωδικο, ανοιγει το onedrive και αυτοματα περαστηκε και για το store, για το mail κλπ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tadaaa! Ενημερωθηκα σε lumia cyan εχοντας ηδη wp8.1u1, μεγεια μου!

2-3 θεματακια ομως...

- Μετα την ενημερωση, ηθελε και ακομα μια ενημερωση... και αλλη μια ακομα που ειναι στο 0% εδω και ενα τεταρτο :/

- Μετα την 2η ενημερωση, ζητησε να μου βαλει το skype, που δεν το εχω εγκατεστημενο και το θεωρω απο τις αθλιοτερες εφαρμογες στον κοσμο των κινητων. Παλι καλα μπορει να αφαιρεθει.

- Δεν εβαλε nokia camera κλπ. Δεν ξερω αν σεβαστηκε το οτι την ειχα και την εβγαλα, απλα δεν τη βλεπω εγκατεστημενη, αρα δεν εβαλε κατι με το ζορι.

 

Στα αλλα νεα, τα 730, 735 και 830 επισημα στην Ελλαδα

http://www.wpcentral.com/lumia-730-lumia-735-lumia-830-now-available-greece

 

Λιγουρευομαι το 730 αλλα εινια αρκετα τα 280E :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...