Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποια η δυσκολία στο να κλείνεις τα δεδομένα; με τον ίδιο τρόπο γίνεται και στο android. Πας στις ειδοποίησεις και ενέργειες και επιλέγεις από εκεί στις γρήγορες ενέργειες τα δεδομένα(πλέον με την denim προστέθηκε αυτή η δυνατότητα). Οπότε δε βλέπω που είναι το πρόβλημα.

Δύσκολος συγχρονισμός; Αλήθεια; ίσως ότι πιο βολικό, κρατάει αντίγραφα για τα πάντα.
Ακόμη και όταν έκανα hard reset και έσβησα τα πάντα είχε κρατημένο αντίγραφο στο onedrive και ξαναπέρασε τα πάντα, απίστευτα βολικό.

Εφαρμογές τώρα, πες μας κιόλας ποια είναι η εφαρμογή ή οι εφαρμογές που σου λείπουν;

Όσο για το ότι ειναι δύσκολο να αλλάξεις ήχο κλήσης, αν και υπάχουν τρόποι, αλλά πόσο συχνά αλλάζεις ήχο κλήσης για να είναι άξιο αναφοράς; Δε νομίζω να καθορίζει αυτό τη χρηστικότητα του κάθε λειτουργικού.

Δε ξέρω αν σου φαίνεται δύσκολο να ξαναπάρεις windows phone, αλλά στα χρήματα του 535 έπαιρνες μόνο μεταχειρισμένο iphone 4s με σπασμένη οθόνη (αν δεις στις αγγελίες τόσο παίζουν) από πλευράς apple ή καποιο σάπιο lagdroid(με 100 ευρώ απο Ελλάδα δε παίρνεις τίποτα άξιο αναφοράς). Συνεπώς ας μην είμαστε και αχάριστοι...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια η δυσκολία στο να κλείνεις τα δεδομένα; με τον ίδιο τρόπο γίνεται και στο android. Πας στις ειδοποίησεις και ενέργειες και επιλέγεις από εκεί στις γρήγορες ενέργειες τα δεδομένα(πλέον με την denim προστέθηκε αυτή η δυνατότητα). Οπότε δε βλέπω που είναι το πρόβλημα.

 

Δύσκολος συγχρονισμός; Αλήθεια; ίσως ότι πιο βολικό, κρατάει αντίγραφα για τα πάντα.

Ακόμη και όταν έκανα hard reset και έσβησα τα πάντα είχε κρατημένο αντίγραφο στο onedrive και ξαναπέρασε τα πάντα, απίστευτα βολικό.

 

Εφαρμογές τώρα, πες μας κιόλας ποια είναι η εφαρμογή ή οι εφαρμογές που σου λείπουν;

 

Όσο για το ότι ειναι δύσκολο να αλλάξεις ήχο κλήσης, αν και υπάχουν τρόποι, αλλά πόσο συχνά αλλάζεις ήχο κλήσης για να είναι άξιο αναφοράς; Δε νομίζω να καθορίζει αυτό τη χρηστικότητα του κάθε λειτουργικού.

 

Δε ξέρω αν σου φαίνεται δύσκολο να ξαναπάρεις windows phone, αλλά στα χρήματα του 535 έπαιρνες μόνο μεταχειρισμένο iphone 4s με σπασμένη οθόνη (αν δεις στις αγγελίες τόσο παίζουν) από πλευράς apple ή καποιο σάπιο lagdroid(με 100 ευρώ απο Ελλάδα δε παίρνεις τίποτα άξιο αναφοράς). Συνεπώς ας μην είμαστε και αχάριστοι...

Καλα σε Used στα 100ευρω παιζει ουτε Iphone 4 να μην παιρνεις,και εννοειται χωρις εγγυηση. Εδω βλεπω τα 4s και τα πουλανε μεχρι και 210ευρω...... Γιαυτο και περιμενω να ακουσω ποιο Iphone βρηκε ο παραπανω που γραφει οτι γραφει και μας λεει οτι ειναι καλυτερο. Για να μην μιλησω οτι το 535 το αγοραζεις με 2 χρονια εγγυηση,36μηνες υποστηριξη απο την MS και θα παρει και τα Windows 10 φετος....

Και το καλυτερο????Παιρνει και επεκταση μνημες ενω στα Ios πρεπει να πληρωνεις μια περιουσια για παραπανω χωρο.

7σελιδες κοιταξα στις αγγελιες μονο αυτη βρηκα στα 100ευρω http://www.insomnia.gr/classifieds/apple/iphone/409495-iphone-4-black-16gb-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-samsung-galaxy-s-5-%CE%B7-galaxy-note-clone/ και κολλαει και το Home button και εκτως εγγυησης και δεν μπορει να παρει αλλο Update και στο τελευταιο Ios Που φοραει χιλiοκολλανε τα Iphone 4 λογω της Ram..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είδα και γω το 4αρι. Κινητό του 2010 με χαλασμένο power button... 
Ώρες ώρες απορώ με αυτά που διαβάζω, άλλος ζητάει 3gs, αλλος 4αρι, άλλος 4s. Πώς πάει κόσμος και δίνει λεφτά για τόσο παλιά και απόλυτα ξεπερασμένα κινητά πλέον μόνο και μόνο για να έχει ένα μήλο στη πλάτη;

Αλλά φταίνε και τα καταστήματα, όταν είχα πάει με ένα φίλο μου για να πάρει κινητό, ο πωλητής εκεί επέμενε, όχι windows phone, το android είναι καλύτερο, μήπως θες καλύτερα iphone κτλ. Φυσικά ο φίλους μου κατέληξε σε wp όπως εξαρχής κοιταζε, αλλά μέχρι να φύγουμε μας είχε πρήξει ο τύπος. 
Για να μη μιλήσω για όλα τα μεγάλα καταστήματα, μία βιτρίνα (ακόμη και ολόκληρος όροφος μόνο για ios) μία τεράστια βιτρίνα για android, όπου οι ναυαρχίδες φυσικά είναι ξεχωριστά, και μια μικρή γωνία με 2-3 windows phone και αν. Και φυσικά προωθούν μόνο ios-android.

Αλλά το έχουν μάθει όλοι πλέον με τις εφαρμογές και λενε πως δεν εχει εφαρμογές, χωρίς να ξέρουν συγκεκριμενα.
Και κάτι τελευταίο, τα χριστούγεννα ήμουν σε κατεφέρια με 4 φίλους μου, οι 2 είχαν s4, ο ένας iphone 6 και ο άλλος iphone 5s, και οι 5 με vodafone.
Eγώ (lumia 925) έπιανα 25mbs download, 7 upload, και κανείς από τους άλλους δεν έπιανε πάνω απο 7/1. Αλλά κανείς δε μιλάει για αυτό, όλοι κοιτάνε πόσα fart apps έχει το store. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ρε σι σε κοντινο καταστημα Γερμανου σε μενα ειχε μπροστα στην βιτρινα το Lumia 1320 και βλεπω απο περιεργεια την τιμη και εγραφε 300ευρω,οταν με 250 μπορεις να παρεις απο την προσφορα του Γερμανου το τουμπανο 930.Λογικο μετα ο αλλος να μην κοιταει σε Windows Phone. Το μονο πραγματικα κακο που εχουν τα Windows phones ειναι οτι δεν βρισκεις πολλα αξεσουαρ απο ΕΛλαδα οπως θηκες,Tempered glass κλπ οπως πχ στα Iphone και στα Samsung,αλλα να ναι καλα το Internet ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειμαι της αποψης οτι τα lumia ειναι τοσο ομορφες συσκευες,ειδικα το 930 που δεν αξιζει να βαλω tembered glash η καποια θηκη να το κρυψω, ειναι να το χαιρεσαι οπως εκατσε και το σχεδιασε ο κατασκευαστης, κριμα ειναι να τα ασχημενουμε και να τα χοντρενουμε και οταν θα το δωσω να το χαρει ο επομενος επειδη το κρατησα σε καλη κατασταση...


στην τελικη μια πορτοφολι θηκη για τις μετακινησεις εξω και οπου μεσα εκτος θηκης να το γουσταρουμε...ασε που αυτη η αισθηση του gorιla με τις μεμβρανες χανεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερώτηση παιδες,έχω ένα τραγούδι στην κατηγορία μουσική που θέλω να το βάλω ήχο κλήσης το οποίο το κατέβασα από ίντερνετ κινητού. Δεν μου βγάζει κάποια επιλογή από ήχους κλήσης. Τι παίζει να έκανα λάθος;ευχαριστώ. Εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η οικονομια μπαταριας θελει update. ανοιγει μονο του μερικα background tasks που εχω απενεργοποιησει και πρεπει να μπαινω και να τα ξανα απενεργοποιω.. το χει κανεις αλλος αυτο? ειμαι με denim

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στα μελη,

πηρα σε δημοπρασια ebay, ενα lumia 610 απο γερμανια.

Ενω επελεξα γλωσσα μηνυματων τα Ελληνικα..το κεντρικο μενου(display) ειναι σε 7 μονο γλωσσες. Δεν υπαχουν Ελληνικα κ το εχω στα αγγλικα. Προσπαθησα με navifirm,αλλα ζηταει donate και δεν το εμπιστευομαι.

Υπαρχει καποιος τροπος να περασω γλωσσα ή να εγκαταστησω παλι ολο το λογισμικο?

Σε android εχω κανει πολλα,σε υπολογιστες με windows απειρα install...Εδω σηκωνω τα χερια ψηλα. Any help please??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στα μελη,

πηρα σε δημοπρασια ebay, ενα lumia 610 απο γερμανια.

Ενω επελεξα γλωσσα μηνυματων τα Ελληνικα..το κεντρικο μενου(display) ειναι σε 7 μονο γλωσσες. Δεν υπαχουν Ελληνικα κ το εχω στα αγγλικα. Προσπαθησα με navifirm,αλλα ζηταει donate και δεν το εμπιστευομαι.

Υπαρχει καποιος τροπος να περασω γλωσσα ή να εγκαταστησω παλι ολο το λογισμικο?

Σε android εχω κανει πολλα,σε υπολογιστες με windows απειρα install...Εδω σηκωνω τα χερια ψηλα. Any help please??

 

δες αυτο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=377547

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα...πηρα ενα lumia 830 και το κουμπι της εντασης κοδουνιζει παρα πολυ...αμα δηλαδη κανεις

καμια αποτομη σε βιντεο τον καταγραφει τον ηχο...το αγορασα εχθες...να το παω για αντικατασταση? η θα με κοροιδευουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια ερωτηση για τις επαφες μου,

ενω στον browser https://people.live.com/εχει τις επαφες μου συνδεδεμένες outlook, twitter & fb

δλδ εχει μια εγγραφη που τα αναφερει ολα - στο κινητο παραπανω απο τους μισους

εμφανιζει μονο το outlook, το εχει παθει κανεις αλλος??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...