Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηγα το ΔΕΥΤΕΡΟ στην σειρα lumia 930 πισω το οποιο ειχε καποια θεματα και το ειδαν οτι ειναι για αλλαγη και τελικα δεν εχουν αλλο κομματι διαθεσιμο να μου δωσουν και λενε να πιστωσουν το ποσο να παρω κατι αλλο...στην περιπτωση που εγω εχω σκαλωσει να παρω το ιδιο κινητο, ΜΗΠΩΣ με δουλευουν? υπαρχει περιπτωση να κανω κατι να μου βρουν το ιδιο? (ας πουμε αν γινεται να μου φερουν απο αλλο καταστημα) εχει καποιος αναλογη εμπειρια με προιον απο γερμανο?

Και τι να παρεις αυτο ειναι το θεμα.Αληθεια γιατι γυρισες 2 930 πισω??? Να στο φτιαξουν τι παει να πει παρε πιστωτικο,να παρεις τι απο αυτους Iphone 4s στα 650ευρω???http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/devices.eg?pageIndex=1&434=1541_434&selectedCategoryId=93&attributeToSort=5

Αν σου δινουν τα λεφτα στο χερι εχε καλως αλλιως πιστωτικο σου ειναι ψιλο αχρηστο με τις τιμες του Γερμανου. Αλλιως ρωτα με ποιους συνεργαζονται για service και πηγαινε το ο ιδιος εκει(πχ Arvato,Infoquest κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι να παρεις αυτο ειναι το θεμα.Αληθεια γιατι γυρισες 2 930 πισω??? Να στο φτιαξουν τι παει να πει παρε πιστωτικο,να παρεις τι απο αυτους Iphone 4s στα 650ευρω???http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/devices.eg?pageIndex=1&434=1541_434&selectedCategoryId=93&attributeToSort=5

Αν σου δινουν τα λεφτα στο χερι εχε καλως αλλιως πιστωτικο σου ειναι ψιλο αχρηστο με τις τιμες του Γερμανου. Αλλιως ρωτα με ποιους συνεργαζονται για service και πηγαινε το ο ιδιος εκει(πχ Arvato,Infoquest κλπ)

ας παρει κατι αλλο εκτος κινητο στην τελικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω τα φώτα σας ,ειμαι κάτοχος Lumia 925 και τις τελευταίες εβδομάδες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την μπαταρία . Με ελάχιστη χρήση και λίγο ίντερνετ το κινητό κρατάει με τι ζόρι μισή μέρα.ειδικά όταν ειμαι ίντερνετ πέφτει κομμάτια η μπαταρία.έχω κάνει τα γνωστά για εξοικονόμηση αλλα και πάλι τίποτε. Μπορώ να κάνω τίποτε αλλλο; επίσης μήπως να αλλάξω μπαταρία;κανένα λινκ για έμπιστη αγορά μπαταρίας;ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω τα φώτα σας ,ειμαι κάτοχος Lumia 925 και τις τελευταίες εβδομάδες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την μπαταρία . Με ελάχιστη χρήση και λίγο ίντερνετ το κινητό κρατάει με τι ζόρι μισή μέρα.ειδικά όταν ειμαι ίντερνετ πέφτει κομμάτια η μπαταρία.έχω κάνει τα γνωστά για εξοικονόμηση αλλα και πάλι τίποτε. Μπορώ να κάνω τίποτε αλλλο; επίσης μήπως να αλλάξω μπαταρία;κανένα λινκ για έμπιστη αγορά μπαταρίας;ευχαριστώ

εκανες soft reset? ( πατημα ταυτόχρονα το κουμπι κλειδώματος με το κουμπι μειωσης εντασης για 10 δευτερόλεπτα μεχρι να επανεκινηθει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εγω το χω στα αγγλικα για να χρησιμοποιω cortana,εχω παει στα notifications+accounts και εχω βαλει στις γρηγορες επιλογες το "δεδομενα χρησης" που δειχνει τις 5 γραμμες του σηματος.Οποτε οταν ακτεβαζω τη μπαρα τα ανοιγω και τα κλεινω οποτε θελω.
Εαν δεν το βρεις πες μου να το γυρισω στα ελληνικα να σου πω σιγουρα τα βηματα για να τα ακολουθησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εγω το χω στα αγγλικα για να χρησιμοποιω cortana,εχω παει στα notifications+accounts και εχω βαλει στις γρηγορες επιλογες το "δεδομενα χρησης" που δειχνει τις 5 γραμμες του σηματος.Οποτε οταν ακτεβαζω τη μπαρα τα ανοιγω και τα κλεινω οποτε θελω.

Εαν δεν το βρεις πες μου να το γυρισω στα ελληνικα να σου πω σιγουρα τα βηματα για να τα ακολουθησεις.

Το βρήκα φίλε μου. Σε ευχαριστώ πολύ!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι

Απενεργοποιησε την Οικονομια μπαταριας (να μην τρεχει στο παρασκηνιο) ...

Επισης δες τις εφαρμογες που εβαλες τελευταια ... σβηνοντας τις μια μια ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει παρατηρησει κανεις σε lumia 930 πτωση φωτισμου και τρεμουλιασμα στο scrolling?

Μηπως εχεις αυτοματο φωτισμο ? αφαιρεσαι τον και βαλε μεσαια η οτι σε βολευει αλλα οχι αυτοματο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω το θμια 535 dδεν λεω,απιστευτο για τα χρηματα του αλλα η microsoft κανει τα ευκολα δυσκολα.Δυσκολο το να κανεις δικο σου τραγουδι ηχο κλησεις,δυσκολο το να κλεινες mb,δυσκολος ο συγχρονισμος.Νομιζω επισης οτι σε αλλες εταιρειες αυτα που απαιτει η Microsoft ισως να ηταν στην επιλογη "Για προχωρημενους".Θελει μεγαλη προσπαθεια ακομα για να σκεφτω καποια στιγμη εαν θα ξαανπαρω windows phone.0 εφαρμογες καταρχας,καμια συγκριση με android και apple.

Τι πιστευετε για τη συγκριση μεταξυ τριων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω το θμια 535 dδεν λεω,απιστευτο για τα χρηματα του αλλα η microsoft κανει τα ευκολα δυσκολα.Δυσκολο το να κανεις δικο σου τραγουδι ηχο κλησεις,δυσκολο το να κλεινες mb,δυσκολος ο συγχρονισμος.Νομιζω επισης οτι σε αλλες εταιρειες αυτα που απαιτει η Microsoft ισως να ηταν στην επιλογη "Για προχωρημενους".Θελει μεγαλη προσπαθεια ακομα για να σκεφτω καποια στιγμη εαν θα ξαανπαρω windows phone.0 εφαρμογες καταρχας,καμια συγκριση με android και apple.

 

Τι πιστευετε για τη συγκριση μεταξυ τριων?

Πες μου σε παρακαλω ποσα κινητα με Ios βρισκεις καινουργια στα χρηματα του Lumia 535 και πες μου και τις τρομερες επιλογες που εχεις απο Android στα χρηματα αυτα .... Δευτερον πραγματικα δεν γινεται να καθομαι και να ακουω παραπονα οπως τα παραπανω οταν υπαρχει το καταραμενο Google. 

 

Δεν το ηξερες απο την αρχη οτι τα Windows Phones οντας πιο καινουργια στην αγορα δεν εχουν τοσες εφαρμογες οπως οι αλλες 2 εταιριες???Λογικο και αναμενομενο. Εαν υπηρχαν συγκεκριμενες εφαρμογες που κοιτας και πραγματικα σου χρειαζονται για την δουλεια και την καθημερινη ζωη σου(οχι α το Android εχει πολλες τσαμπε εφαρμογες αρα ζητω) γιατι δεν το τσεκαρες αυτο πριν την αγορα. Επισης να σου πω οτι και απο τους γνωστους μου που εχουν ειτε Android ειτε Ios κινητα οι μονες εφαρμογες που βλεπω να χρησιμοποιουν(ακομα και στην σχολη πολλα παιδια)ειναι Internet,facebook και Messenger και κανενα παιχνιδι στα μεσα μεταφορας.

 

Εχω βαρεθει πραγματικα να διαβαζω οτι τα Windows Phones εχουν λιγοτερες εφαρμογες απο τα Android....Γραψτε και τιποτα αλλο πιο πρωτοτυπο που να μην το γνωριζουμε. Γιατι και για το Ios που αναφερεις πιο πανω,αν δεν εχεις το 6ρι Iphone τι να πρωτοκανεις με τις 3.5'' και 4'' που εχουν τα 4/4s και Iphone 5....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...