Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γω σε dual το πηρα φιλε!Ενταξει δεν ειναι και η καλυτερη μπαταρια που ειχα.Φανταζομαι οτι με τη χρηση που του κανω σε λιγο καιρο δεν θα κραταει μερα.Εχω βεβαια καθημερινα ολη μερα ανοιχτο wifi ή mb και κραταει κοντα στην 1,5 μερα η μπαταρια.Απο κει και περα το touch εχει ενα κολλημα.Οταν εννοω κολλημα οτι για να κατεβασω ας πουμε τις ρυθμισεις απο το πανω μερος της οθονης μπορει να χρειαστει να το κανω 2 φορες ή οταν γραφω μηνυμα να μην πατηθει ενα γραμμα αλλα ακουσα οτι θα διορθωθει αν και δεν ειμαι σιγουρος.

μεχρι στιγμης το χαιρομαι,μου αρεσει,ειναι πολυ ωραιο,ακομα το ψαχνω βεβαια γιατι το εχω 2 μερες αλλα νομιζω αξιζει τα λεφτα του.

Επισης,περιμενω σε κοντινο μελλον μεγαλη εξελιξη στο app store γιατι λειπουν αρκετα πραγματα.

 

Υπαρχει android η τρομερη εφαρμογη google translate που κανει tranlsate φωτογραφιες.Νομιζω windwos δεν υπαρχει ακομα κατι τετοιο

Και πολυ καλα εισαι βασικα. Εδω δυνατοτερα κινητα και δεν βγαζουν καν την μερα με ανοιχτο το Wi fi συνεχεια. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εχω 3 ημερες το lumia 930 και εκτος οτι ειναι παρα πολυ καλο τηλεφωνο, εχω μονο ενα μικρο θεματακι με το home button...ειναι σαν να βυθιζεται πολυ μεσα οταν παω να το πατησω και γενικα με 3 ημερες χρηση εχει γινει φλατ χωρις να εξεχει καθολου...εχει παρατηρησει αλλος τετοιο θεματακι στο 930?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει το bing translate που κάνει μετάφραση απο φωτογραφίες.

Το Bing translate μάλιστα υποστηρίζει και ελληνικά και πραγματικά αξίζει

 

btw υπάρχει στο store τουλάχιτσον ένα χρόνο και βάλε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω 3 ημερες το lumia 930 και εκτος οτι ειναι παρα πολυ καλο τηλεφωνο, εχω μονο ενα μικρο θεματακι με το home button...ειναι σαν να βυθιζεται πολυ μεσα οταν παω να το πατησω και γενικα με 3 ημερες χρηση εχει γινει φλατ χωρις να εξεχει καθολου...εχει παρατηρησει αλλος τετοιο θεματακι στο 930?

 Δεν θυμαμαι ουτε στο δικο μου ουτε σε καποιο review ή καποιο αλλο Lumia το Home button να εξειχε ποτε τυπου Galaxy ή Iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 930, και γενικα σε ολα τα *30 και τα *35 αδερφακια τους, το start button (αυτο με το σημα των windows) δεν ειναι hardware button αλλα ενα κοινο σημειο αφης πανω στην οθονη. Μηπως εννοεις καποιο απο τα πλαϊνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω 3 ημερες το lumia 930 και εκτος οτι ειναι παρα πολυ καλο τηλεφωνο, εχω μονο ενα μικρο θεματακι με το home button...ειναι σαν να βυθιζεται πολυ μεσα οταν παω να το πατησω και γενικα με 3 ημερες χρηση εχει γινει φλατ χωρις να εξεχει καθολου...εχει παρατηρησει αλλος τετοιο θεματακι στο 930?

 

Θα εννοείς το μεσαίο μικρό από τη δεξιά πλευρά που φαίνεται σαν ξεχαρβαλωμένο. Το πρόσεξα και 'γω από την αρχή. Κατασκευαστικά έτσι νομίζω ότι είναι και "κάθεται" για να αντέχει προφανώς από τα συχνά πατήματα. Αλλά να έχει πάει τελείως μέσα και να μην εξέχει δεν έχω παρατηρήσει, μόνο ότι δεν είναι συμπαγές - σταθερό όπως τα άλλα δύο και στο πάτημα δίνει την αίσθηση του πολυχρησιμοποιημένου για χρόνια...κάπως έτσι τέλος πάντων...Επίσης για να αποφεύγω να το πατάω, έχω ενεργοποιήσει το knock της οθόνης και για το σβήσιμο, έβαλα την εφαρμογή perfect lock με tile στην οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εννοείς το μεσαίο μικρό από τη δεξιά πλευρά που φαίνεται σαν ξεχαρβαλωμένο. Το πρόσεξα και 'γω από την αρχή. Κατασκευαστικά έτσι νομίζω ότι είναι και "κάθεται" για να αντέχει προφανώς από τα συχνά πατήματα. Αλλά να έχει πάει τελείως μέσα και να μην εξέχει δεν έχω παρατηρήσει, μόνο ότι δεν είναι συμπαγές - σταθερό όπως τα άλλα δύο και στο πάτημα δίνει την αίσθηση του πολυχρησιμοποιημένου για χρόνια...κάπως έτσι τέλος πάντων...Επίσης για να αποφεύγω να το πατάω, έχω ενεργοποιήσει το knock της οθόνης και για το σβήσιμο, έβαλα την εφαρμογή perfect lock με tile στην οθόνη...

αυτο ακριβως εννοω με το μεσαιο κουμπι....παντως η εφαρμογη ειναι πολυ χρησιμη, να σαι καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να κάνω μια ερώτηση.. Μπορώ να "flashαρω" windows mobile σε android συσκευή; (Sony xperia sp) 

Αν ναι πως μπορώ να τα περάσω; γιατί θέλω να δοκιμάσω τα windows πριν περάσω σε συσκευή windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα εχει θεμα το κουμπι ενεργοποιησης...εχει γινει σαν τραμπαλα και παει περα δωθε με 2 μερες χρηση και μαλιστα αν το κραταω ορθιο απο την κατω πλευρα το κουμπι κρεμαει και μπαινει ποιο μεσα απο οτι στην πανω πλευρα, ειναι λογος να το παω ντοα το κινητο η θα με κραξουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...