Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, ό,τι να 'ναι πρέπει να σου είπε ο Γερμανός. Πάρε τη συσκευή πίσω και κάλεσε στο 211 1206 500 και ρώτα τους που είναι το service τους να το πας εκεί.

 

Ευχαριστώ αγορίνα αλλα δεν πιστεύω να κάνουν πάλι 3 εβδομάδες?? Γιατί τώρα τόσο κάνανε..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ερώτημα είναι

για ποιό λόγο το πήγες πρώτα στο Γερμανό και περίμενες να εξυπηρετηθείς με εγγύηση

όταν εσύ το αγόρασες από άλλο κατάστημα αφενός

και ο Γερμανός αφετέρου δεν έχει την ευθύνη της αντιπροσωπείας-service εγγύησης του κινητού σου.

 

Λογικά σε Nokia care shop πρέπει να το πας και εκεί να αξιώσεις εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ερώτημα είναι

για ποιό λόγο το πήγες πρώτα στο Γερμανό και περίμενες να εξυπηρετηθείς με εγγύηση

όταν εσύ το αγόρασες από άλλο κατάστημα αφενός

και ο Γερμανός αφετέρου δεν έχει την ευθύνη της αντιπροσωπείας-service εγγύησης του κινητού σου.

 

Λογικά σε Nokia care shop πρέπει να το πας και εκεί να αξιώσεις εγγύηση.

Εγώ επέλεξε να το πάω στον Γερμανό πιστεύοντας ότι και αν δεν μου δεχτεί την εγγύηση θα ειναι κάτι φτηνό έτσι ώστε να φτιαχτεί,φυσικά και Nokia care εδώ κοντά σε εμένα δεν έχει βόρεια προάστια είχε Μαρούσι και Κηφισιά και έκλεισαν τώρα όμως θα πρέπει να ψάξω για να βρω οποτε η ποιο εύκολη λύση ειναι να το πήγαινα στον Γερμανό...!! Πάντα πιστεύοντας ότι δεν θα μου ζήταγαν αυτό διαστημικό ποσο τον 540 ευρώ.. !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο μέρες τώρα με τα δεκαρια σε λουμια 830 και είμαι απλά εντυπωσιασμένος. Πραγματικά τα ΠΑΝΤΑ είναι καλύτερα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε ειπαν οτι θα βγουν τα official? επισης αν θελω να τα περασω σε preview ποιο ειναι το τελευταιο build? απο bugs πως παει?? θα μπορω μετα να περασω απευθειας τα ofiicial?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είπαν ακριβώς πότε θα βγουν.... Η έκδοση που εχω είναι η 10581. Λογικά οταν θα βγουν τα τελικα, εσύ θα τα έχεις ήδη σαν RTM... Όσο για το λειτουργικό δουλεύει άψογα και το συνιστώ ανεπιφύλακτα... Εντυπωσιακό πραγματικά...

Επεξ/σία από Νεκτάριος Παπακαλοδούκας
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια εχω/ειχα προβλημα με το κινητο μ lumia 532ds δεν φορτιζε η μπαταρια δοκιμασα 3 καλωδια με ανταπτορες και παλι τα ιδια..Πηγαινει η μανα μ τριτη πρωι 13/10 στη νοκια (εχω σχολειο) λεει το και το οτι δε φορτιζει..ωραια!Της ειπαν οτι αν δεν εχει προκληθει απο εσας το προβλημα αυτο θα ειναι εντος εγγυησης αλλιως θα βγει η εγγυηση και θα χρεωθειτε 9 ευρω για τον ελεγχο..ωραια ωραια.!(μας ειπαν θα στειλουν μηνυμα για το αν θα βγει η εγγυηση η οχι!)Παιρνουμε τηλ σημερα το απογευμα και μας ειπαν οτι δεν εχει προκληθει απο εσας το προβλημα και το οτι θα παει στα κεντρικα(το κινητο)..Απο κει και περα θα ενημερωσω για το τι εγινε!

 

*Το κιν το χω τουλαχιστον 5-6 μηνες...το ξαναπηγα σερβις 13/8 για αλλαγη μπαταριας μιας και το ξεζουμιζα και το πηρα πισω 17/8(φυσικα δεν πληρωσα τιποτα)

Ποσταρω απλα για ενημερωση,και προς το παρον εχω μεινει ευχαριστημενος!

Service:Nokia Αγρινιο

εαν το παμε μερια Arvato vs Nokia φυσικα η νοκια ειναι ανωτερη με τα δικα μου δεδομενα!

Ενημέρωση:Παρέλαβα το κινητό!Περάστηκε μέσω εγγύησης όλα καλά!!Μέχρι στιγμής ικανοποιημένος!(Δε πλήρωσα τίποτα!)
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα το κινητό της κοπέλας μου στο Γερμανό για να μου το φτιάξουν, φυσικά αυτοί το έστειλαν στην ΜS η ΜS είπε ότι θέλει 540 ευρώ για αυτό το πρόβλημα που έχει, εγώ αυτό το κινητό το πήρα 300 ευρώ από σκρουτζομαγαζο, Lumia 925 και η MS είπε ότι το κινητό έχει ξανά χρησιμοποιηθεί πριν 3χρονια η κοπέλα μου το έχει ήδη 1,5 χρόνο, επίσης αυτό που έχει χαλάσει ειναι το ραδιόφωνο και όταν βάζει ανοιχτή ακρόαση απενεργοποιείται το mic και δεν ακούει ο άλλος και για αυτό ζήτησαν 540 ευρώ...!!! Τι έχετε να πείτε..?? Όταν το ειχα πάρει ήταν όλα σφραγισμένα...!!!

σκρουτζομαγαζο =μπελας! καλυτερα να το πληρωσεις λιγο πιο ακριβο και να το παρεις απο ενα γνωστο μεγαλο καταστημα και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Αν κι εχω μπει στο πειρασμο να παρω απο εκει δε το εκανα ακριβως για τους λογους του σερβις και γιατι δε το πολυεμπιστευομαι γενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά επειδή έχω αποριες(που δεν βρισκω απαντήσεις στο ίντερνετ) να σας ρωτήσω:

Γενικώς τα Windows mobile 8.1 και τα 10 είναι ελαφριά λόγω το ότι είναι καλογραμμένα (ίσως από κώδικα; )

Υποτίθεται ότι η μπαταρία κρατάει (περισσότερο) από android!(σωστά; ) Από ποια άποψη;Το το ότι είναι καλογραμμένο το λειτουργικο;Το ότι δεν έχει πολλά features(ίσως; )Το ότι είναι ελαφριά;Και το ότι δεν κολλάνε πάλι απο την αποψη δλδ ότι είναι ελαφριά και (καλογραμμενα; )Το deep sleep ισχύει στα android όπου όταν είναι κλειστή η οθόνη ο επεξεργαστής 'κοιμαται'...εδω ισχύει το ίδιο; Και ο task manager(παρατεταμένο το back button κλείνει όντως τις εφαρμογές;Δλδ για παράδειγμα στον ie έχω ανοιχτή καρτέλα insomnia πατάω το back ώστε να το κλείσω ναι μεν κλείνει ο ie αλλά όταν το ξανανοίξω κάνει reload την καρτέλα που προηγουμένως είχα ανοιχτή;! Αυτά προς το παρόν!

Υ.Γ: Τελικά τα windows για μένα είναι και γαμω να το πω έτσι λόγω το ότι δεν κολλάνε(συν και το ότι βρίσκεις κινητό της προκοπής με 100 ευρώ!)..τωρα για τις εφαρμογές(αυτές που ήθελα τις βρήκα!βασικά μόνο Viber και Skype ήθελα) δεν με νοιάζει και πολύ ίσα ίσα καλύτερα απτό να επερνα android και να έτρωγα στη μάπα ιους(από ψεύτικες εφαρμογές)

Αυτά προς το παρόν και συγγνώμη για τις τόσες απορίες! Και μια τελευταία ενώ έχω επιλέξει να μην εκτελείται ο ie στο παρασκήνιο μου εμφανίζει usage 3-4% στο παρασκήνιο!(μήπως επειδή όταν κάνω browsing κλείνω την οθόνη και 'μετραει' ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα πριν από λίγο το 10166 σε Lumia 532. Πολύ καλό μου φάνηκε αν και με ενοχλεί που στον default dialer δεν μπορώ να γυρίσω το πληκτρολόγιο στα Ελληνικά. Ευτυχώς ο RapDialer δουλεύει όπως πρέπει. Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα φτάσω μέχρι την έκδοση 10586; Θέλω να έχω Project Astoria αλλά να μην μείνω και στην 10166. Είμαι στο Slow Ring και κάνοντας αναζήτηση για αναβαθμίσεις, το κινητό μου λέει ότι έχω την τελευταία διαθέσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα πριν από λίγο το 10166 σε Lumia 532. Πολύ καλό μου φάνηκε αν και με ενοχλεί που στον default dialer δεν μπορώ να γυρίσω το πληκτρολόγιο στα Ελληνικά. Ευτυχώς ο RapDialer δουλεύει όπως πρέπει. Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα φτάσω μέχρι την έκδοση 10586; Θέλω να έχω Project Astoria αλλά να μην μείνω και στην 10166. Είμαι στο Slow Ring και κάνοντας αναζήτηση για αναβαθμίσεις, το κινητό μου λέει ότι έχω την τελευταία διαθέσιμη.

Μπες στο fast ring και θα πάρεις την 10581, η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με την 10166. Πολύ πιο σταθερή, πολύ πιο γρήγορη και με διάφορες προσθήκες. Συστήνεται, φυσικά, hard reset μετά το update.

Η 10586 δεν έχει βγει ακόμα επίσημα, τις επόμενες μέρες πιθανόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...