Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια εχω/ειχα προβλημα με το κινητο μ lumia 532ds δεν φορτιζε η μπαταρια δοκιμασα 3 καλωδια με ανταπτορες και παλι τα ιδια..Πηγαινει η μανα μ τριτη πρωι 13/10 στη νοκια (εχω σχολειο) λεει το και το οτι δε φορτιζει..ωραια!Της ειπαν οτι αν δεν εχει προκληθει απο εσας το προβλημα αυτο θα ειναι εντος εγγυησης αλλιως θα βγει η εγγυηση και θα χρεωθειτε 9 ευρω για τον ελεγχο..ωραια ωραια.!(μας ειπαν θα στειλουν μηνυμα για το αν θα βγει η εγγυηση η οχι!)Παιρνουμε τηλ σημερα το απογευμα και μας ειπαν οτι δεν εχει προκληθει απο εσας το προβλημα και το οτι θα παει στα κεντρικα(το κινητο)..Απο κει και περα θα ενημερωσω για το τι εγινε!

 

*Το κιν το χω τουλαχιστον 5-6 μηνες...το ξαναπηγα σερβις 13/8 για αλλαγη μπαταριας μιας και το ξεζουμιζα και το πηρα πισω 17/8(φυσικα δεν πληρωσα τιποτα)

Ποσταρω απλα για ενημερωση,και προς το παρον εχω μεινει ευχαριστημενος!

Service:Nokia Αγρινιο

εαν το παμε μερια Arvato vs Nokia φυσικα η νοκια ειναι ανωτερη με τα δικα μου δεδομενα!

εαν εκανες 2-3 πλήρεις φορτίσεις την ημέρα,με τις μπαταριες να αντέχουν 300-500 φορτίσεις πριν πεσει η απόδοσή τους,κανονικά μετά το 6μηνο δεν θα έπρεπε να σου αντικαταστήσουν δωρεάν την μπαταρια,δεν ειναι ελλάτωμα της.Φυσικη φθορά ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εαν εκανες 2-3 πλήρεις φορτίσεις την ημέρα,με τις μπαταριες να αντέχουν 300-500 φορτίσεις πριν πεσει η απόδοσή τους,κανονικά μετά το 6μηνο δεν θα έπρεπε να σου αντικαταστήσουν δωρεάν την μπαταρια,δεν ειναι ελλάτωμα της.Φυσικη φθορά ειναι.

Xristara ναι 2-3 φορτισεις τη μερα!Κι ομως ειχε πεσει η αποδοση ελαχιστα!Tο ειχα καταλαβει και μου πε το ιδιο και το παιδι απτο service!Οπως και να χει μου την αντικαταστησανε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα θεματάκι με τον explorer στο 640xl. Πολλές φορές όταν έχω 2-3 καρτέλες ανοιχτές πηγαίνω στη σελίδα που δείχνει τις ανοιχτές καρτέλες, αν επιλέξω κάποια αυτή φορτώνει την σελίδα που ήμουν πριν και όχι αυτή που υποτίθεται ότι έχω ανοιχτή στην καρτέλα! Συμβαίνει και σε άλλους; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν,μολις παρέλαβα(πριν μερικές ώρες)το νεο μου 435DS.

Ολα μια χαρα,ωστόσο το ηχειο των κλήσεων(οχι το μεγάφωνο) οταν ανεβάζω την ενταση εχει ενα τριξιμο και ειναι ελαφρως ενοχλητικό.

 

Υπάρχει περίπτωση να καλύπτεται απο DOA η κάτι αλλο η απλα μαθαινω να ζω έτσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν,μολις παρέλαβα(πριν μερικές ώρες)το νεο μου 435DS.

Ολα μια χαρα,ωστόσο το ηχειο των κλήσεων(οχι το μεγάφωνο) οταν ανεβάζω την ενταση εχει ενα τριξιμο και ειναι ελαφρως ενοχλητικό.

 

Υπάρχει περίπτωση να καλύπτεται απο DOA η κάτι αλλο η απλα μαθαινω να ζω έτσι;

Πιθανό να σε καλύψουν! Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανό να σε καλύψουν! Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις!

Κοίταξε να δεις,εαν βάλω την ένταση στο 6-7 γινεται απο καθολου εως ελάχιστα,και απ οτι ακουω δεν έχει τρομερή διαφορά.

Θα επικοινωνήσω αυριο με το κατάστημα αγοράς(skroutzομάγαζο)να δω εαν με καλύπτει σαν doa αυτος η οχι και μετά μιλάω με nokia/microsoft;

 

Το θέμα ειναι να μην μου κρατήσουν το τηλέφωνο για ελεγχο γιατι δεν εχω αλλη συσκευη που θα δεχεται micro-sim.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε έναν αντάπτορα να σου κάνει mini SIM τις micro.

Εμένα μου ήρθε ελατωματικό το 435 μου. Αντί να εξοικειωθώ μαζί του έψαχνα να βρω τι φταίει μέσα στο "άγνωστο" λειτουργικό του. Ελπίζω να βγω ψεύτης αλλά μου φαίνεται φτηνοδουλειά το κινητάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε έναν αντάπτορα να σου κάνει mini SIM τις micro.

Εμένα μου ήρθε ελατωματικό το 435 μου. Αντί να εξοικειωθώ μαζί του έψαχνα να βρω τι φταίει μέσα στο "άγνωστο" λειτουργικό του. Ελπίζω να βγω ψεύτης αλλά μου φαίνεται φτηνοδουλειά το κινητάκι.

την προηγούμενη φορά που εβαλα με αντάπτορα micro σε mini και την τοποθέτησα σε ενα xperia sole απλα ξεσκισα το sim adapter εντελώς.

 

τι προβλημα εχεις; εμενα πέραν του ηχειου ειναι τρομερο για αυτα που θελω,οι εφαρμογες πέρα απο fb,viber δεν με απασχολουν και με καλυπτουν πλήρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έβρισκε σήμα κινητής με τίποτα. Έχω ανοίξει και ένα θέμα για το συγκεκριμένο πρόβλημα. Το πήγα πίσω και περιμένω να δω τι θα γίνει. 

Για τον αντάπτορα ίσως να έφταιγε το slot του κινητού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πήγα σημερα απο το κατάστημα οπου ο πωλητης το ακουσε κανονικα και μου λεει οντως εχει προβληματακι αλλα δεν το καλύπτει το doa γιατι η υπολοιπη συσκευη ειναι πληρως λειτουργικη οπως και το ηχειο ασχετως εαν τρίζει λιγο,εαν βαλω την ενταση στο 5-6 ειναι οκ.

Μου λεει να το παω αντιπροσωπεια η να το στειλει εκεινος.

 

παω κανω κάτι δουλειες εξω γυρνάω μετα απο κανενα 2 ωρο στο σπιτι,με παιρνουν τηλέφωνο και εφτιαξε μονο του,ουτε τσιριζει ουτε τριζει ακομα και στο 10/10.

 

αβυσσος τα ηλεκτρονικα;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πήγα σημερα απο το κατάστημα οπου ο πωλητης το ακουσε κανονικα και μου λεει οντως εχει προβληματακι αλλα δεν το καλύπτει το doa γιατι η υπολοιπη συσκευη ειναι πληρως λειτουργικη οπως και το ηχειο ασχετως εαν τρίζει λιγο,εαν βαλω την ενταση στο 5-6 ειναι οκ.

Μου λεει να το παω αντιπροσωπεια η να το στειλει εκεινος.

 

παω κανω κάτι δουλειες εξω γυρνάω μετα απο κανενα 2 ωρο στο σπιτι,με παιρνουν τηλέφωνο και εφτιαξε μονο του,ουτε τσιριζει ουτε τριζει ακομα και στο 10/10.

 

αβυσσος τα ηλεκτρονικα;

Χαχα! Κάπου θα συντόνιζε, μπορεί κάτι να κουνήθηκε και να σταμάτησε να το κάνει :) Μια χαρά, καλοδούλευτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα! Κάπου θα συντόνιζε, μπορεί κάτι να κουνήθηκε και να σταμάτησε να το κάνει :) Μια χαρά, καλοδούλευτο!

ακριβώς,συντονισμός στις χαμηλές εκανε,δεν ειχε πρόβλημα στον ηχο,εννοώ οτι δεν παραμόρφωνε.

Ας ελπίσουμε να μείνει έτσι πραγματικά,ψιλοχαλάστηκα η αλήθεια είναι αλλα εντάξει, στο 5-6 ειναι μια χαρα με σχεδόν μηδενικό συντονισμό.

 

Μέχρι στιγμης,απο ατομο που ειχε παλαιότερα ανδροιδ μπορώ να πω οτι μου αρέσει καλύτερα το συγκεκριμένο λειτουργικό,αλλωστε εφαρμογές δεν χρησιμοποιουσα και ποτέ στο ταμπλετ που ειχα,fb και viber.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς,συντονισμός στις χαμηλές εκανε,δεν ειχε πρόβλημα στον ηχο,εννοώ οτι δεν παραμόρφωνε.

Ας ελπίσουμε να μείνει έτσι πραγματικά,ψιλοχαλάστηκα η αλήθεια είναι αλλα εντάξει, στο 5-6 ειναι μια χαρα με σχεδόν μηδενικό συντονισμό.

 

Μέχρι στιγμης,απο ατομο που ειχε παλαιότερα ανδροιδ μπορώ να πω οτι μου αρέσει καλύτερα το συγκεκριμένο λειτουργικό,αλλωστε εφαρμογές δεν χρησιμοποιουσα και ποτέ στο ταμπλετ που ειχα,fb και viber.

Αν ξανακάνει τίποτα περίεργο ρίξτου ένα γερό ταρακούνημα (σα να χτυπάς φραπέ) μπορεί να φτιάξει! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξανακάνει τίποτα περίεργο ρίξτου ένα γερό ταρακούνημα (σα να χτυπάς φραπέ) μπορεί να φτιάξει! :)

πίστεψε με οταν το ακουσα ηταν το πρώτο πράγμα που εκανα,απλα ασυναίσθητα σε ολη την διαδρομή το ειχα βάλει με το ακουστικό να κοιτάζει τον δρόμο,προφανώς ειτε θα μπηκε στην θεση του ειτε καποιο σκουπιδάκι/κομμάτακι απο κάτι θα ειχε μείνει και συντόνιζε,δεν είχα πρόβλημα με απλο τηλέφωνο του 50αρικου και την πατάς έτσι με το σμαρτφον δηλαδή :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...