Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά,ακόμη να γίνει,η δωρεαν,διάθεση του στις άλλες συσκευές!

Φυσικά για την HTC,δεν είναι και το πιο ευχάριστο,γιατί δε θα μπορεί να πουλήσει το HTC locations!

Μακάρι να πιεστεί μ'αυτη τη κίνηση της Nokia και να δώσει και η HTC,το locations,δωρεαν στις συσκευές της!

Για τους Κύπριους,να αναφέρουμε,ότι το Nokia drive,δε διαθέτει χάρτες για offline GPS του νησιού!

Το HTC locations από την άλλη έχει προσθέσει κανονικα και τη Κύπρο,στους χάρτες για offline gps!

 

Υ.Γ.Εγω στο HTC hd2 wp7.8,έχω το Nokia drive κανονικά,χωρίς να γίνει η γνωστή πατέντα με την αλλαγή του ονόματος της συσκευής!Δε ξέρω φυσικά,αν παίζει ρόλο το ότι είναι custom rom!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ισχύει ότι όλες οι WP8 συσκευές εκτός από τα nokia maps έχουν και το nokia drive app;

Γιατί στο βικι έπεσε το μάτι μου πάνω σε αυτό

"All devices also have access to Nokia Drive, which includes turn-by-turn directions for navigation, and the ability to save maps for offline use."

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Phone_8#Nokia_Maps

Επίσης το έχει επιβεβαιώσει και η nokia.

http://www.pocket-lint.com/news/48264/nokia-drive-confirmed-for-all-windows-phone-8-devices

 

Αλλά το htc 8s δεν πρέπει να έχει το drive παρά μόνο το maps.wtf

 

 

Το NOKIA Drive+ αποκλείεται να το πάρουν δωρεάν και για αυτό και κανένας δεν το έβαλε και ούτε πρόκειται.

 

Οπότε αν θες φωνητικές οδηγίες παίρνεις ΝΟΚΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με διαθεση επι πληρωμη απο το marketplace πιστευεις οτι θα μπορει να το βαλει αλλη συσκευη;

Επί πληρωμής,δεν έχει ιδιαίτερο νόημα,γιατί υπάρχουν αρκετές επιλογές!

 

Εκτός αν εννοείς το Nokia drive+?Και να δωθεί δωρεάν το απλό!

 

Το NOKIA Drive+ αποκλείεται να το πάρουν δωρεάν και για αυτό και κανένας δεν το έβαλε και ούτε πρόκειται.

 

Οπότε αν θες φωνητικές οδηγίες παίρνεις ΝΟΚΙΑ.

Τι εννοείς φωνητικές οδηγιες?Γιατί και το απλο,έχει φωνητικές οδηγίες στη πλοήγησης!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα το αν εχει νοημα δε με απασχολει :P , απλα ρωταω αν υπαρχει περιπτωση να δωθει μεσω market το nokia drive ή το nokia drive+

 

 


Τι εννοείς φωνητικές οδηγιες?Γιατί και το απλο,έχει φωνητικές οδηγίες στη πλοήγησης!

 

 

 

Αυτο λεει αν θες nokia drive, με 7.5 ή 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κανονικό δωθεί σε όλες τις wp8 συσκευές,τότε θα εχεις και τις φωνητικές λειτουργίες!

Εν το μεταξυ,νομιζω,ότι σας έχασα και δε μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το θέμα!:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλο. Αν θες Nokia drive δωρεαν λεει o privateer. παρε Nokia, και εγω ρωταω αν θα μπορεις να το αποκτησεις επι πληρωμη σε εκτος Nokia συσκευη.

Ωραία.

Το δωρεάν δε το ξέρουμε,ακομη!

Για το ότι θα βγει για όλα τα wp8,είναι μ'αλλον το πιο πιθανό!

Γι'αυτο θα έχουμε,απ'οτι διάβασα το Nokia drive+ για τα Nokia κινητά και το Nokia drive για τις υπόλοιπες wp8 συσκευές!

Εγώ προτιμώ το HTC locations,που έχει συγκεντωμενες σ'ενα app,τις δυνατότητες που έχει το Nokia drive+Nokia maps μαζί!

Φυσικά το Nokia maps για τα wp8,πιθανός να σου δίνει κάποιες περισσότερες δυνατοτητες,από το locations,στο online κομάτι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειχα μια κουβεντα με ενα παιδι, στελνουν με μπλουτουθ τα wp8 ή ειναι σαν iphone?

Τα wp7.5&7.8 ,πλέων στέλνουν!

Έχω την εντύπωση ότι και τα wp8 στελουν!Το σίγουρο είναι ότι στα χαρακτηριστικά των wp8,είναι και ανταλλαγή αρχείων μέσον Bluetooth σε όλες τις συσκευές,που το υποστηρίζουν!

 

http://wmpoweruser.com/windows-phone-8-bluetooth-file-transfer-works-well-with-android-and-blackberry-handsets/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ΝΟΚΙΑ Windows Phone 7.8 στέλνουν μέσω της εφαρμογής της. Το ΝΟΚΙΑ Drive+ δεν μπορέις να το αγοράσεις αλλά υπάρχουν επιλογές όπως το Navigon (ακριβές όμως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ΝΟΚΙΑ Windows Phone 7.8 στέλνουν μέσω της εφαρμογής της. Το ΝΟΚΙΑ Drive+ δεν μπορέις να το αγοράσεις αλλά υπάρχουν επιλογές όπως το Navigon (ακριβές όμως).

Εγώ έχω μόνο το contacts transfer,τι άλλο έχει?

Τα υπόλοιπα τα στέλνω μέσω του DFT BT Files Transfer!

 

Πάντως η HTC,είναι απαράδεκτη,που δε δίνει το locations,δωρεάν σ για τις συσκευές της!

Τουλάχιστον,παιδί μου,για να δείξει ότι εκτιμά έστω και λίγο,τη προτίμηση που της δείχνουν οι πελάτες της!

 

Τα WP 7.5, από πού προκύπτει ότι στέλνουν;;;!!!

Έχω χάσει κάτι;;;!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1513650

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1848906

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...