Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω το lg e900, με έκδοση λογισμικού 7.10.8773.98, firmware revision number: 1.1.8.10 και hardware revision number 1.0.0.0 και carrier: opn


δεν μου έχει εμφανιστεί ακόμα το 7.8 στο zune και έχω δοκιμάσει άπειρα force updates
οπότε είπα να το ξεκλειδώσω.

 

κατέβασα και εγκατέστησα: .net4, windows phone sdk 7.1, windows phone device manager και tom xap installer


ακολούθησα αυτούς τους δύο οδηγούς 

[GUIDE] INTEROP-UNLOCK for MANGO - No 0x81030120 (Samsung/LG/HTC 1st gen)

και
[Επίσημο] LG Optimus 7 (E900)

 

αλλά χωρίς επιτυχία.. το windows phone device manager καταλαβαίνει ότι είναι συνδεδεμένη η συσκευή μέσω USB αλλά όταν δεν καταφέρνει να συνδεθεί βγάζοντας το μήνυμα "Unable to connect to LG-E900 Windows phone"

 

κάνω κάτι λάθος;;

πρέπει να κάνω κάτι με το sdk που εγκατέστησα;

 

υ.γ. το mfg υπήρχε ήδη εγκατεστημένο στη συσκευή ύστερα από δύο επισκέψεις στην lg για επισκευή όπου του άλλαξαν πλακέτα λογικής και βοηθητική πλακέτα. χαρακτηριστικό είναι ότι το παρέλαβα έχοντας πάνω τα ελληνικά που δεν είχε πριν

Επεξ/σία από johnieXoX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ένας  ευτυχής νεος κατοχος WP. Μόλις πήρα το Omnia w και προς το παρον το απολαμβανω...

Λοιπον ερώτηση: μιας και τωρα το πήρα δεν του έχω κάνει καμια αναβάθμιση. Πριν την κάνω αξίζει να το ξεκλειδώσω ή τσάμπα κόπος; Τι κερδίζω με αυτό;  Υπάρχουν εφαρμογές εκτος marketplace που μπορω να κατεβάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα! Πολλοί δεν το έχουμε δει ακόμα πουθενά!

Εγώ πχ, με Nokia Lumia 800 (και Vodafone), ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Τουλάχιστον όχι όσο επιμένουμε να περιμένουμε να γίνει με τον επίσημα ενδεδειγμένο τρόπο και όχι με το να το... "ζορίσουμε".

 

Ωστόσο εγώ λέω να επιμένω και να περιμένω την κατάλληλη ειδοποίηση ώστε και να νιώθω κάπως πιο "καλυμμένος" γιατί δεν έχω καμία όρεξη να μπλέξω με αέναες αμφιβολίες και επαναπροσπάθειες και τηλεφωνήματα και αναζητήσεις κοκ για το Α και το Β.

Δε λέω, μπορεί όλα να πήγαιναν ρολόι αλλά αφού είναι θέμα απλώς λίγου ακόμα χρόνου (ελπίζω τουλάχιστον), γιατί να προκαλώ την τύχη μου;!

 

Μια αγωνία κι ένα γαμώτο ωστόσο με έχει πιάσει και με το ζόρι κρατιέμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα περιμεναμε το ποτε θα ξυπνήσει το Zune για να πάρουμε την ενημερωση, ζητω που καηκαμε... :P Οποτε εχουμε απο αρχες Ιανουαρίου την 7.8 μέσω Navifirm και είμαστε κομπλέ.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λεγόμενη ως "αυτόματη ενημέρωση" για τέτοιες αναβαθμίσεις, μόνο ως "επίσημη" υφίσταται.

Στο "ανεπίσημο", δεν υπάρχει αντίστοιχα από κάπου κάποια αυτόματη ενημέρωση. Μόνος σου ξεκινάς να την παλεύεις, με διάφορες μεθόδους που ισχύουν και διαδίδονται από φόρουμ σε φόρουμ κι από στόμα σε στόμα και που, συνήθως, δουλεύουν σωστά αλλά, δυστυχώς, μόνο "συνήθως". Ούτε πάντα, ούτε καν στο 99% των περιπτώσεων.

 

Από 'κεί και πέρα, όσοι βιάζονται ιδιαίτερα για το νέο αλλά έχουν και χρόνο ή τους αρέσει να αρχίσουν να ψάχνονται αν κάτι τους πάει "ψιλοστραβά", δοκιμάζουν την τύχη τους με τις ανεπίσημες οδούς που, ευτυχώς, πολύ λίγες φορές σε αφήνουν τελείως ξεκρέμαστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγω εχω πρόβλημα με το tile του weatherLive που σταματησε να ενημερωνεται, λιγο μετα την 7.8, δεν παρατηρησα αλλο προβημα, με τα μικρα tiles το windowsphone εγινε ακομα πιο πρακτικο απο πριν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και πιστευω θα υπαρχει καποια στιγμη και update σε 7.9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...