Προς το περιεχόμενο

Ακυρωση δεματος ΕΛΤΑ


kuzko21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις χτες κ εμενα μου εστειλαν παρομοιο mail.Ειχα μια αγγελια για κατι Louboutin γοβες, και ειδα αμεσως αγοραστη! Συνενοηθηκαμε για την τιμη κ μετα μου δινει τα στοιχεια του γιου του στην Νιγηρια στον οποιο θελει να το κανει δωρο.Ναι για τις γοβες μιλαμε! Απο εκει μ φανηκε περιεργο, και φυσικα απο το γεγονος οτι δεν μιλουσε ελληνικα, αλλα βρηκε κ διαβασε την αγγελια! Τον ρωτησα κ μ ειπε οτι την βρηκε απο google. Δεν ειχα ακουσει τπτ βεβαια για απατη! μου εστειλε κ το σχετικο μηνυμα που αναφερετε απο τραπεζα για καταθεση κ ολα οκ! Μεχρι που παταω στο google "αποστολη δεματος στη Νιγηρια" και διαβασα αυτα που γραφετε! Παρα λιγο την γλιτωσα!Αυτη την στιγμη που τον ψιλο-εβρισα μ στελνει 100 mail που γραφουν ολα "are u kidding me or what?" Ενα ακομη χαζο, το ονομα" Lewish Hamilton", δεν εβαζε τπτ πιο ανωνυμο ο ηλιθιος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγγνώμη αλλά που είδες ότι η τράπεζα είναι σοβαρή;;; Πρώτη κιόλας σελίδα και έχει το εξής Online Survey:

 

Answer from last month: Bill Clinton's State of the Union address was a record 81 minutes. New Survey Question: In 'Alice's Adventures in Wonderland', what was done all on a summer's day?

-Six impossible things before breakfast

-Queen of Hearts made some tarts

-Gone down the rabbitt hole

-Painted the roses red

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

indeed ,

δεν μπηκα στο κοπο να διαβασω τα παντα στη αρχικη σελιδα :P

χαχαχα , πραγματικα γελαω τωρα...''σοβαρη τραπεζα'' :P

μαλλον πρεπει να πω οτι με επιασαν χοντρο-μ.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Παιδάκια, έχω να σας πω.. Έχω ένα κρεβάτι σε αγγελία στην χρυσή ευκαιρία και ξάφνου ενώ το πουλάω 240€ εμφανίζεται αγοραστής που δίνει 400! Νιγηριανός κατά σύμπτωση και θέλει να το κάνει δώρο στο γιό του. Μου ζήτησε τραπεζικό λογαριασμό για να μου βάλει τα χρήματα κ του έδωσα (φυσικά) έναν άδειο. Έχω τραγική ανάγκη από χρήματα αυτό τον καιρό και δε πολυπήγε το μυαλό μου σε απάτη. Εννοείται φυσικά πως δεν έκανα κίνηση να στείλω κάτι! Ζήτησε και το τηλέφωνό μου για να επικοινωνήσουμε όταν καταθέσει τα χρήματα. Παίζει να μπορεί να κάνει τίποτα έχωντας το τηλέφωνό μου έναν αριθμό από άδειο τραπεζικό λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδάκια, έχω να σας πω.. Έχω ένα κρεβάτι σε αγγελία στην χρυσή ευκαιρία και ξάφνου ενώ το πουλάω 240€ εμφανίζεται αγοραστής που δίνει 400! Νιγηριανός κατά σύμπτωση και θέλει να το κάνει δώρο στο γιό του. Μου ζήτησε τραπεζικό λογαριασμό για να μου βάλει τα χρήματα κ του έδωσα (φυσικά) έναν άδειο. Έχω τραγική ανάγκη από χρήματα αυτό τον καιρό και δε πολυπήγε το μυαλό μου σε απάτη. Εννοείται φυσικά πως δεν έκανα κίνηση να στείλω κάτι! Ζήτησε και το τηλέφωνό μου για να επικοινωνήσουμε όταν καταθέσει τα χρήματα. Παίζει να μπορεί να κάνει τίποτα έχωντας το τηλέφωνό μου έναν αριθμό από άδειο τραπεζικό λογαριασμό?

 

Ίσως ίδρυση εταιρείας στο όνομα σου σε καμιά άλλη χώρα. Αλλά δεν είναι απόλυτο αυτό, κάποιος μου είχε πει αυτήν την κομπίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να στέλνατε όλοι στην διεύθυνση που σαν έχει δώσει κάτι "καλό"; Κανα μπολ με τυρί/κρέας/βουτυρικό οξύ/κτλ που έχει μείνει εκτός ψυγείου μερικές μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 419eater που έδωσε ο τούφας παραπάνω πάντως δίνει μερικές καλές ιδέες για να τρολάρεις αντίστοιχα. Και γώ παραλίγο να την πατήσω με κάποια mabel davies σπιτονοικοκυρά στο south kensington. Βέβαια εκεί δεν είχα ιδιαίτερη συνωμοσία. Εγώ την βρήκα λόγω χαμηλής τιμής στο ενοίκιο (τυράκι) αλλα φυσικά άκουσε παναγίες όταν ακούστηκε το "δεν μπορώ να δεχτώ σε τράπεζα αλλα μόνο απο western union". Θα δω αν έχω κρατήσει τα χαρτιά της ντεμέκ σύμβασης. Καλοφτιαγμένα εκ πρώτης αλλα για ένα εκπαιδευμένο μάτι, εξώφθαλμα fake. Αυτοί οι νιγηριανοί ρε πούστη μου άλλη δουλειά δεν κάνουν; Τι διάολο scam university έχουνε; Τα άσχημα της εξάλειψης της πανώλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

οχ οχ παιδες δηλαδη επειδη επροκιτο να στηλω και γω ενα δεμα... τι παιζει? κε μενα μου λεει οτι δουλευει ενας φιλος της εκει απο αγγλια μου ρχετε και καλα το μαιλ και κατι τετια δηλαδη αν δεν δω λευτα στα χερια δεν στελνω τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά, υπάρχει ακόμη κόσμος που ακούει Νιγηρία και δεν το βάζει στα πόδια;;; :confused:

Δηλαδή τι άλλο πρέπει να γίνει για να βάλουμε μυαλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν στελνεις τιποτα. Τελεία.

Δεν προκειται να δεις λεφτα σε καμια περιπτωση. Καπου ειχα δει (μαλλον εδω) ενα βιντεο για τις Νιγηριανες απατες, εδειχνε τι ακριβως γινεται εκει, τους χωρους που δουλευουν κλπ. Αν το εχει καποιος ας το ανεβασει μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...