Προς το περιεχόμενο

Προτείνετε laptop


jmallen3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καπου ακουσα οτι γινεται να βγαλω το dvd drive και να βαλω εκει εναν επιπλεον σκληρο δισκο.γινεται αυτο στο λαπτοπ μου και αν ναι πως?τι θα χρειαστω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

καπου ακουσα οτι γινεται να βγαλω το dvd drive και να βαλω εκει εναν επιπλεον σκληρο δισκο.γινεται αυτο στο λαπτοπ μου και αν ναι πως?τι θα χρειαστω??

Θα χασεις την εγγυηση σου ετσι.

Στα mac συνηθως την κανουν αυτη την πατεντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως και αν αλλαξω το σκληρο που εχει μεσα και βαλω αλλον στη θεση του χανω εγγυηση?

Αν πας και στον αλλαξουν στο Πλαισιο, δεν νομιζω να χασεις καμια εγγυηση.

Αν και γενικοτερα δεν παιζει να χανεις την εγγυηση απο το Πλαισιο.

Στην περιπτωση παντως που επιχειρησεις να βγαλεις το dvd rom και να βαλεις σκληρο δισκο

(πραγμα που δεν ειναι και απο τα πιο φυσιολογικα), τοτε πιστευω πως σιγουρα χανεις την εγγυηση.

Βεβαια μπορεις να κρατησεις τον παλιο σκληρο/dvd και σε περιπτωση που παθει κατι,

τα ξανακουμπωνεις και δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα τ θεμα ειναι οτι για να μου τον αλλαξουν στο πλαισιο λογικα δεν θα πρεπει να τον αγορασω και απο εκει αλλα και να πληρωσω και εξτρα χρηματα που θα τον εγκαταστησουν αυτοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πληρωσεις χρηματα δεν παιζει.

Υποθεση 1-2 λεπτων ειναι.

Σχετικα με το αν θα πρεπει η αγορα να γινει απο εκει ή οχι,

καλεσε τους το πρωι και ρωτησε τους για να εισαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εκανα φορματ τελικα,περασα τα windows απο το cd ανακτησης που πηρα μαζι με το λαπτοπ απο το πλαισιο αλλα οταν μετα την εγκατασταση των drivers παω και κανω το windows update μολις τελειωνει το κατεβασμα των ενημερωσεων(80 ενημερωσεις,185 mb)και η εγκατασταση παταω επανεκιννηση και μου βγαινει απο την επιφανεια εργασιας και μου λεει μην κλεισετε τον υπολογιστη σας μεχρι την ρυθμιση παραμετρων και κολλαει στο 15%.οταν τον κλεινω μετα απο 2-3 ωρες απο το κουμπι δεν ανοιγει μετα κανονικα και βγαζει μπλε οθονη.τι φταιει?τωρα ξαναπερναω τα windows παλι απο την αρχη γιατι δεν ανοιγει το laptop αλλα και παλι θα μου ζητησει να γινουν οι ενημερωσεις το windows update...τι να κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα windows τα περασες παλι τελικα;

Μπλε οθονη μετα απο εγκασταση λειτουργικου μου ειχε συμβει και εμενα.

Τα ξαναπερασα και ολα κομπλε.

 

**Τωρα διαβασα ολο το στορυ..

Απλα απενεργοποιησε τα updates!

Περασε οτι driver χρειαζεσαι απο το δισκακι του Πλαισιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια σας παρακαλω πειτε μου γιατι ειμαι τοσο γκαντεμης,γιατι?? μια φορα ειπα να παρω ενα λαπτοπ ο ανθρωπος και δεν μπορω να κανω την δουλεια μου! λοιπον το turbox μου παω να το ανοιξω σημερα ενω μεχρι χθες δουλευε κανονικα και το μονο που ανοιγει ειναι το ασπρο φωτακι απο το κουμπι power που παταω για να ανοιξει και επειτα δεν κανει τιποτα ο υπολογιστης,ουτε δειχνει απολυτως τιποτα η οθονη.τι επαθε ρε γαμωτο? θα το παω βεβαια αυριο πλαισιο κατευθειαν που ειναι μεστην εγγυηση αλλα τι μπορει να επαθε??ουτε bios δειχνει ουτε τιποτα εντωμεταξυ οταν λειτουργουσε κανονικα ακουγα καμια φορα ενα τακ-τακ απο μεσα απο το λαπτοπ για λιγο και μετα εκανε επανεκκινηση.υπαραχει περιπτωση να φταιει ο σκληρος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια σας παρακαλω πειτε μου γιατι ειμαι τοσο γκαντεμης,γιατι?? μια φορα ειπα να παρω ενα λαπτοπ ο ανθρωπος και δεν μπορω να κανω την δουλεια μου! λοιπον το turbox μου παω να το ανοιξω σημερα ενω μεχρι χθες δουλευε κανονικα και το μονο που ανοιγει ειναι το ασπρο φωτακι απο το κουμπι power που παταω για να ανοιξει και επειτα δεν κανει τιποτα ο υπολογιστης,ουτε δειχνει απολυτως τιποτα η οθονη.τι επαθε ρε γαμωτο? θα το παω βεβαια αυριο πλαισιο κατευθειαν που ειναι μεστην εγγυηση αλλα τι μπορει να επαθε??ουτε bios δειχνει ουτε τιποτα εντωμεταξυ οταν λειτουργουσε κανονικα ακουγα καμια φορα ενα τακ-τακ απο μεσα απο το λαπτοπ για λιγο και μετα εκανε επανεκκινηση.υπαραχει περιπτωση να φταιει ο σκληρος?

Δε θα σε χαλάσει που κατά πάσα πιθανότητα θα πάρεις ολοκαίνουριο μηχάνημα! Δε νομίζω ότι φταίει ο σκληρός, πάντως. Όπως και να έχει, μην απελπίζεσαι, μηχανήματα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...