Προς το περιεχόμενο

Προτείνετε laptop


jmallen3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

μετα απο 2 email που εστειλα στην acer και ενα που αναγκασα τον τεχνικο στο πλαισιο να στειλει καθως και καταγγελια στην ΓΓ καταναλωτη απαντησε θετικα η acer και δεχτηκε το αιτημα μου για αντικατασταση χωρις καν να το ελεγχξει κανεις το laptop!ετσι πηρα τελικα σημερα απο το πλαισιο αυτο το Turbo-X Maestro HR i7-650.τι λετε? ειναι καλο για παιχνιδια που το θελω και γενικα?απο χαρακτηριστικα νομιζω οτι ειναι απιχτο στην τιμη του.και αν του βαλω και 2 χρονια επιπλεον εγγυηση(3 συνολικα)νομιζω πως θα ειμαι απολυτα καλυμμενος σωστα??αξιζει σαν αγορα? να πω και ενα μεγαλο ευχαριστω για ολες τις απαντησεις που εχω παρει μεσα σε αυτο το topic οι οποιες με βοηθησαν παρα πολυ!! :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι χριστοφορε,γιατι?? :fear: εκανα μακακια?? :P ευχαριστω! μπορω να βρω αξεσουαρ για αυτο συγκεκριμενα πουθενα? ανταλλακτικα αν χρειαστω που βρισκω για το μοντελο μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι χριστοφορε,γιατι?? :fear: εκανα μακακια?? :P ευχαριστω! μπορω να βρω αξεσουαρ για αυτο συγκεκριμενα πουθενα? ανταλλακτικα αν χρειαστω που βρισκω για το μοντελο μου?

Εχει καλα χαρακτηριστικα, αλλα αφου ανεβηκες που ανεβηκες στα 1000ευρω μπορουσες εξαρχης να παρεις αυτο

http://www.skroutz.gr/s/332754/Dell-L701x-i7-2630QM-500GB-4GB.html και να εχεις απευθειας 2 χρονια εγγυηση!! ;)

 

Λεγοντας ανταλλακτικα; Μνημες, σκληρους μπορεις να παρεις απο παντου.

Επισης τι αξεσουαρ ψαχνεις;

 

παιδια το παρακατω τι λεει για χρηση internet?

http://www.e-shop.gr...ER.906449&sid=1

 

αυτα που διαβασα περι θερμοτητας στα FS ισχυουν ακομα.

απο service τι λεει?

Καλα χαρακτηριστικα για την τιμη του.

Το θεμα ειναι πως την εγγυηση την παρεχει το eshop, και οχι η αντιπροσωπεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Καλα χαρακτηριστικα για την τιμη του.

Το θεμα ειναι πως την εγγυηση την παρεχει το eshop, και οχι η αντιπροσωπεια.. "

 

τι σημαινει αυτο? οτι δεν εχει τον πρωτο χρονο απο τη FS?

 

το αλλο που μου κανει εντυπωση οτι ψαχνωντας στο google αυτα τα μοντελα δε βρισκεις τιποτα πληροφοριες ουτε review, τιποτα!

ειναι Promo καταστασεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καλα χαρακτηριστικα, αλλα αφου ανεβηκες που ανεβηκες στα 1000ευρω μπορουσες εξαρχης να παρεις αυτο

http://www.skroutz.gr/s/332754/Dell-L701x-i7-2630QM-500GB-4GB.html και να εχεις απευθειας 2 χρονια εγγυηση!! ;)

 

Λεγοντας ανταλλακτικα; Μνημες, σκληρους μπορεις να παρεις απο παντου.

Επισης τι αξεσουαρ ψαχνεις;

ξερω γω,καμμια μπαταρια ανταλλακτικη,τσαντα μεταφορας,βαση που να τον ψυχει κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Καλα χαρακτηριστικα για την τιμη του.

Το θεμα ειναι πως την εγγυηση την παρεχει το eshop, και οχι η αντιπροσωπεια.. "

 

τι σημαινει αυτο? οτι δεν εχει τον πρωτο χρονο απο τη FS?

 

το αλλο που μου κανει εντυπωση οτι ψαχνωντας στο google αυτα τα μοντελα δε βρισκεις τιποτα πληροφοριες ουτε review, τιποτα!

ειναι Promo καταστασεις?

Πιθανοτατα να μην εχει εγγυηση απο την εδω αντιπροσωπεια.

Σε ενα HP probook που ειχε προσφορα την προηγουμενη εβδομαδα, δεν ισχυε η εγγυηση της HP.

 

ξερω γω,καμμια μπαταρια ανταλλακτικη,τσαντα μεταφορας,βαση που να τον ψυχει κλπ...

Μπαταρια θα βρεις αποκλειστικα απο το Πλαισιο αν θες την.. μανισια.

Υπαρχουν βεβαια και αλλες που δεν ειναι αυθεντικες.

Σχετικα με τσαντα, βαση ψυξης μπορεις απο οποιοδηποτε καταστημα να προμηθευτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηξερα οτι παιζουν τετοια θεματα με τις εγγυησεις.

ειναι δυνατον να μην εχει 1 χρονο τουλαχιστον απο τη μαμα εταιρια?

πως το μαθαινω αυτο?

τηλεφωνο στο eshop η στην FS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις usb 3 θυρες μπορω να βαλω κανονικα usb 2 συσκευες?

Ναι κανονικα.

Απλα ενδεχεται να χρειαστει driver για μετατροπη της usb 3.0 σε usb 2.0

Βεβαια εφοσον μιλαμε για νεο λαπτοπ, θα υπαρχει ηδη ο οδηγος αυτος.

 

δεν ηξερα οτι παιζουν τετοια θεματα με τις εγγυησεις.

ειναι δυνατον να μην εχει 1 χρονο τουλαχιστον απο τη μαμα εταιρια?

πως το μαθαινω αυτο?

τηλεφωνο στο eshop η στην FS?

Ειναι τα λεγομενα παραεισαγωγης..

Τηλεφωνο στο eshop παρε και ρωτησε τους.

Βεβαια ουτε αυτοι θα ξερουν ακριβως τι παιζεται (ξερουν πανω κατω, αλλα δεν θα στο πουν χυμα οτι

κανουν λαμογιες..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι παιζει με αυτο που βλεπω οτι εχει το λαπτοπ μου με την εναλλαγη αυτοματα των καρτων γραφικων?? εχει 2 λειτουργειες απο οτι διαβασα στις οδηγιες.

1)να το εχω στη λειτουργια να χρησιμοποιει την intel ενσωματωμενη καρτα γραφικων μονο για διαρκεια μπαταριας

2)να το εχω να εναλλασεται αυτοματα αν θα χρησιμοποιει την ενσωματωμεμη καρτα γραφικων η την καλη που ειναι η nvidia.

εχω το εχω βαλει στη 2η λειτυργια αλλα οταν παω να παιξω για παραδειγμα pro τα settings για να ρυθμισω την αναλυση,τα γραφικα κλπ πρεπει να τα ρυθμισεις πριν αρχισει το παιχνιδι απο ενα αρχειο που υπαρχει στο φακελο του παιχνιδιου.οταν ομως παω να βαλω τα γραφικα απο χαμηλη αναλυση που τα εχει σε μεγαλυτερη και να αλλαξω το resolution απο 640*480 που το εχει σε μεγαλυτερο μου βγαζει σφαλμα και λεει:"oi ρυθμισεις δεν μπορουν να γινουν λογω των προδιαγραφων της καρτας γραφικων"!.τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...