Προς το περιεχόμενο

Προτείνετε laptop


jmallen3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι turbo-x εχω.

να ρωτησω και κατι αλλο.εχω στον σταθερο μου σκληρο δισκο εσωτερικο 1tb.μπορω να τον κανω εξωτερικο και να τον χρησιμοποιω στο laptop και αν ναι τι χρειαζομαι και ποσο κοστιζει?

http://www.multielectrostore.gr/products/?id=23148

Βρισκεις και φθνηοτερο λογακα.

Απλα να ξερεις οτι ολοι οι 3.5΄΄ δισκοι χρειαζονται και εξωτερικοι τροφοδοσια εκτος απο την συνδεση με usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

http://www.multielectrostore.gr/products/?id=23148

Βρισκεις και φθνηοτερο λογακα.

Απλα να ξερεις οτι ολοι οι 3.5΄΄ δισκοι χρειαζονται και εξωτερικοι τροφοδοσια εκτος απο την συνδεση με usb.

3.5'' ειναι σιγουρα αυτος που ειναι στον σταθερο μου??αυτός που ειναι πιο φθηνος κανει?επισης αμα βρω κανα κινεζικο απο ebay υπαρχει περιπτωση να γινει τιποτα και να παθει ο σκληρος κατι?? τι πρεπει να προσεξω?τι να γραψω στο ebay για να μου εμφανιισει τετοιες θηκες??

να ρωτησω και κατι αλλο.το λαπτοπ για να ανοιξει θελει κανα 4-5 λεπτα και γενικα δεν ειναι καν ουτε τοσο γρηγορο στην αποκριση και στα προγραμματα που ανοιγω σε σχεση με τον σταθερο που ειχα που ειναι i5 και ειχε 4gb ram ενω αυτος εχει i7 και 6gb ram.ακομα και στο skype μου λεει οτι ο υπολογιστης μου ειναι αργος και δεν τον εχω φορτωσει με προραμματα πολλα.τι μπορει να φταιει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι 3.5'' θα εχεις μεσα.

Ανοιξε το κουτι και δες τον για να το εξακριβωσεις.

Αυτο του λινκ σου ειναι για συνδεση IDE (Για παλιους δισκους δηλαδη).

Σχετικα με την αργη αποκριση που εχεις στο λαπτοπ, οφειλεται οτι δεν εχεις τοσο γρηγορο σκληρο δισκο.

i7,6gb ram και δισκος στις 5400 στροφες ειναι λιγο κουλο.

Επειδη ειναι 17αρι και λογικα θα εχει 2 θεσεις για σκληρους, αργοτερα μπορεις να παρεις ειτε εναν

δισκο στις 7200 στροφες ειτε εναν μικρο ssd και να εγκαταστησεις εκει το λειτουργικο συστημα.

Εκει ειναι που θα πεταει το λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορω να μαθω αν μπορω να βαλω 2ο σκληρο?? και που υπαρχουν για να δω τιμες? αλλα και παλι αυτόςπου τον εχει ο κολλητος μου και βλεπω οτι εχει τις ιδιες στροφες ανοιγει πολυ πιο γρηγορα απο τον δικο μου :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε το καπακι απο κατω απο το λαπτοπ.

Αν διπλα στον δισκο σου εχει κενη θεση, τοτε παιρνει και αλλον δισκο.

Εε σβησε και κανενα προγραμματακι που ειχε η turbox μεσα.

Μπορει να παρει λιγο μπρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι με βιδες βιδωμενο και δεν θελω να το ανοιξω.δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος??εαν παρω εναν εξωτερικο σκληρο με usb 3,7200rpm και περασω εκει το λειτουργικο συστημα δεν θα πηγαινει γρηγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι με βιδες βιδωμενο και δεν θελω να το ανοιξω.δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος??εαν παρω εναν εξωτερικο σκληρο με usb 3,7200rpm και περασω εκει το λειτουργικο συστημα δεν θα πηγαινει γρηγορα?

Και θα εχεις μονιμα συνδεδεμενο εναν εξωτερικο δισκο σε λαπτοπ;Δεν ειναι λιγο κουλο;

Οπως σου ειπα, παρε εναν ssd και τελειωσες!!

Φυσικο ειναι να ειναι με βιδες βιδωμενο.

Μην αγχωνεσαι, δεν προκειται να προκαλεσεις καποια ζημια με το να ανοιξεις το καπακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα θελω απλα εναν μικρο μονο για το λειτουργικο ετσι??θα δω διαφορα στην ταχυτητα αρκετη να φατναστω εε? και τα αρχεια μου θα τα εχω σε αυτον που ειναι τωρα.θα μπορω να τον βαλω μονος μου?εχεις να μου προτεινεις καποιον χριστοφορε οικονομικο αν γινεται??ειτε απο ελλαδα ειτε απο ebay/amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/278651/OCZ-Vertex-2-SATA-II-2-5%22-40GB.html

Τον εχω βαλει στο macbook του αδερφου μου, και σε 8 δευτερα εχει ανοιξει και εισαι ετοιμος για καψιμο! :D

Ναι, φυσικα και μπορεις να τον βαλεις μονος σου.

Απλα τον κουμπωνεις, βιδωνεις και τις βιδες και εισαι ετοιμος.

Ναι ετσι θα γινει.

Στον ssd το λειτουργικο συστημα και τα προγραμματα, και στον αλλον τα αρχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι ο δισκος, διαφορα θα παρατηρησεις σιγουρα,

αλλα μην νομιζεις οτι δεν θα κολλαει κιολας το λαπτοπ.

Αυτο μονο ο ssd το πετυχαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει καποιος αλλος που να εχει και αυτος το λαπτοπ Turbo-X Maestro HR i7-650?? αν το εχει καποιος να μου πει αν μπορω να βαλω αλλον εναν σκληρο εσωτερικο εκτος απο αυτον που εχει γιατι φοβαμαι να ανοιξω τον δικο μου για να δω.

και επισης ενα προγραμμα που υπαρχει μεσα που λεγεται thx tru studio pro τι κανει?υπαρχει προβλημα αν το διαγραψω?καθε φορα που παταω πανω του για να ανοιξει λεει:72985769.jpg

 

και αν πατησω yes μου λεει: there is no supported audio device enabled.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...