Προς το περιεχόμενο

Ξυρισμα σωματος για αντρες.


Septum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως τις περνω με καλο ξυραφακι fusion και οτι γινει!

Εννοείται, κι εγώ απο ξυραφάκι ξεκίνησα. Απλά κάποια στιγμή, λίγο το θέμα με την αποφυγή της κύστης του κόκκυγα λόγω τριχοφυίας, λίγο οι τρίχες στην πλάτη, άρχισα να το σκέφτομαι: "για ποιό λόγο οι κοπέλες το βρίσκουν απολυτα φυσιολογικό και νορμάλ να ζητησουν μια αποτρίχωση σε όποιο μέρος του σώματος θελήσουν, κι εγώ να ντρέπομαι; Γιατί να αφήσω μια ανόητη κοινωνική αγκύλωση να με καθορίσει, και να ντρέπομαι να ζητησω αποτρίχωση; Ας ξεφυγω απο το κοπάδι της εμφοβης "αγεληδόν" νοοτροπίας ενός προϊστορικού δηθεν "ανδρισμού" που στην πραγματικότητα μόνο ανασφάλεια για τον ανδρισμό υποκρύπτει, και ας κάνω το κέφι μου... όπως πολλά νέα παιδιά, πλέον". Και το έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 445
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εαν ειναι πολυ ωραια η αισθητικος και καλοκαιρι φοραει και τιποτα παραξενο, παιζει τη στιγμη που θα μου αποτριχωνει τις μπαλες, να την πιτσιλισω! Αχαχαχα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kριμα που δε ζει ο Νικος Φερμας να μας ελεγε κι αυτος τη γνωμη του στο θεμα.

Αν εβλεπε την τριχα που εχω, ισως να αλλαζε αποψη.. Αυτος μια χαρα ηταν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία: Τόσο η συγκεκριμένη, όσο και μια άλλη φίλη αισθητικός, αποτριχώνουν τις μαμάδες τους στην.. ευαίσθητη περιοχή, και αποτριχώνονται απο αυτες (συμβαίνει να είναι και οι μαμάδες της ίδιας δουλειάς), χωρίς ίχνος συστολής, το θεωρούν αυτονόητα φυσιολογικό. Και για τον αδερφό της, απ' ότι καταλαβα, η ίδια δεν θα είχε κανένα κόλλημα ή κώλυμα, αλλά ο brother είναι που ντρέπεται.

 

 

it-s-the-future-and-everything-is-weird_design.png

 

Από που ήρθαν; Απ το μέλλον; Η μήπως είναι βορειοευρωπαίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ο γερος του μωρια να δει ποιους ελευθερωσε.:)

Καλα, εγώ προσωπικά σέβομαι τους ΗΡΩΕΣ του '21, μη νομίζετε όμως ότι δεν είχαν τα κουσούρια τους, σε προσωπικό επίπεδο ο καθένας. Οπότε το "να δουν ποιούς ελευθερωσαν" ισχύει και αναποδα, να δουμε ποιοι μας ελευθερωσαν... τελικά, όλοι είμαστε άνθρωποι με μικρές ή μεγάλες αδυναμίες... και η αποτρίχωση (αν θεωρηθεί αδυναμία) ωχριά μπροστά σε κάτι άλλες "αδυναμίες" π.χ. για προσωπικά μίση και πάθη να βάζεις τον εθναπελευθερωτικό στρατό να στρέφεται εναντίον Ελλήνων... και να χύνεις ελληνικό αίμα.

 

Δεν είμαστε λιγότερο άνδρες απο εκείνους που ΕΔΩΣΑΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ για την ελευθερία μας, ούτε εκείνοι ήταν πιό ενάρετοι απο εμάς. Ήταν πολύ πιο σκληροί, ναί. Όταν ο πόλεμος γίνεται με γιαταγάνια και πρέπει να κόψεις το ΚΕΦΑΛΙ του Τούρκου, αναγκαστικά γίνεσαι σκληρός. Και ξέρεις ότι έτσι και αποτύχει η Επανάσταση, σε περιμένει ΠΑΛΟΥΚΩΜΑ!! Όμως η σκληράδα ψυχης δε θεωρείται επίτευγμα!! Αποτελεί αναγκαίο κακό, στον πόλεμο, και οπισθοδρόμηση σε καιρό ειρήνης. Ο άνθρωπος οφείλει να θέλει να ζεί ειρηνικά και να εξευγενίζει την ψυχη του, όχι να νοσταλγεί τη σκληράδα, το ξύλο στις γυναίκες και τα παιδιά, τις βεντέτες για λόγους τιμής ή τον απαγχονισμό στην πλατεία του χωριού...

 

Εν ολίγοις η σκληράδα των πολεμιστών δεν είναι αρετή αλλά αναγκαίο κακό, και ο άνθρωπος οφείλει να εκπολιτίζεται, όχι να οπισθοδρομει.

 

 

it-s-the-future-and-everything-is-weird_design.png

 

Από που ήρθαν; Απ το μέλλον; Η μήπως είναι βορειοευρωπαίες;

Ελληνιδες. Κι εμενα μου εκανε εντύπωση, τελικά όμως φτάνω στο συμπέρασμα ότι οι γυναίκες έχουν αρκετή οικειότητα μεταξύ τους, ιδίως δε στα επαγγέλματα αυτά έχουν ξεπεράσει πολλές αναστολές (περί γύμνιας, μη παρεξηγούμαστε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ο γερος του μωρια να δει ποιους ελευθερωσε.:)

 

και να ζουσε θα τα απασχολημένος με τα καλτσον και τις καλτσοδετες του, και δεν θα χε χρονο να δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς τυχαία έπεσα πάνω σε τούτο το απόσπασμα:

 

Γενικά, οι ήρωες του '21 δεν ήταν ακριβώς σαν δάσκαλοι της δεκαετίας του '70 στην Πορταριά Πηλίου, ήταν σε κάτι πιο αλητεία.

Το θαύμα είναι πως, αλήτες, Κλέφτες, αρματωλοί, τυχοδιώκτες, πειρατές, αξιωματικοί, διανοούμενοι, πρίγκηπες, πολιτικοί, έμποροι, αστοί, εφοπλιστές, μπήκαν στον ίσιο σωλήνα και εργάστηκαν για ένα πρότζεκτ.

Κι αυτό το πρότζεκτ ήταν η Επανάσταση.

Αν σκεφτείς αυτό, οι εμφύλιοι κατά τη διάρκεια των γεγονότων δεν μοιάζουν διόλου αφύσικοι (λαμβάνοντας υπόψην και τα γνωρίσματα της φυλής).

Κάπου, ένας αγωνιστής του '21 (του οποίου η ταυτότητα μου διαφεύγει, συγγνώμη), γυρνούσε άεργος κι άνεργος στα χρόνια του ελληνικού κράτους, και λέει στον άλλον, δεν πάμε να ξυρίσουμε τ' αρχίδια μας, να περάσει η ώρα;

Η απόδοση δική μου, κι όχι κατά λέξη.

Πάνε στον μπαρμπέρη, σηκώνει τη φουστανέλα, και του λέει, ξύρις τα.

Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς τυχαία έπεσα πάνω σε τούτο το απόσπασμα:

 

δεν πάμε να ξυρίσουμε τ' αρχίδια μας, να περάσει η ώρα;

Πάνε στον μπαρμπέρη, σηκώνει τη φουστανέλα, και του λέει, ξύρις τα.

Link

 

Επικ ποστ ις Επικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση, μπορώ να απαλλαγώ οριστικά από π__τριχες και κ__τριχες; Αν ναι, πόσο θα κοστίσει και με τι μέθοδο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση, μπορώ να απαλλαγώ οριστικά από π__τριχες και κ__τριχες; Αν ναι, πόσο θα κοστίσει και με τι μέθοδο;

 

Μπορεις να γινεις πισωγλεντης, απο το τριψε τριψε θα φυγουν μονες τους :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...