Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Είμαι καινούργια στο φόρουμ και στο χώρο του ναργιλέ οπότε θα ήθελα τη γνώμη σας. Σκέφτομαι να ξεκινήσω ναργιλέ στο σπίτι αλλά επειδή είμαι εντελώς αρχάρια δεν θα ήθελα να δώσω πολλά χρήματα. Βάζω για αρχή ένα συνολικό μπάτζετ στα 100-120€ μαζί με αναλώσιμα, καπνο και εξαρτήματα. Σκέφτομαι τον aladin admiral

https://www.mrshisha.gr/product/530/nargiledes-aladin-admiral-/

στα 59€. Τι γνώμη έχετε για αυτόν; επίσης θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει άλλος τρόπος να ανάψω τα καρβουνακια καρυδας στο σπίτι χωρίς ηλεκτρική θερμαστρα. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, Dimpuff είπε

Καλησπέρα. Είμαι καινούργια στο φόρουμ και στο χώρο του ναργιλέ οπότε θα ήθελα τη γνώμη σας. Σκέφτομαι να ξεκινήσω ναργιλέ στο σπίτι αλλά επειδή είμαι εντελώς αρχάρια δεν θα ήθελα να δώσω πολλά χρήματα. Βάζω για αρχή ένα συνολικό μπάτζετ στα 100-120€ μαζί με αναλώσιμα, καπνο και εξαρτήματα. Σκέφτομαι τον aladin admiral

https://www.mrshisha.gr/product/530/nargiledes-aladin-admiral-/

στα 59€. Τι γνώμη έχετε για αυτόν; επίσης θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει άλλος τρόπος να ανάψω τα καρβουνακια καρυδας στο σπίτι χωρίς ηλεκτρική θερμαστρα. Ευχαριστώ 

Καλως ηρθες στο club.Θα σου προτεινα να διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες,ετσι ωστε να εχεις μια ιδεα για τις τιμες και τα αξεσουαρ που χρειαζεσαι ως αρχαρια στο χομπυ του ναργιλε.Για ναργιλε θα σου προτεινα τον αλαντιν 460/470,οι οποιοι παιζουν στα 85,και σε αυτη τη τιμη δε βλεπω κατι καλυτερο.Οσο για τη θερμαστρα,καλο θα ειναι να τη παρεις απτην αρχη(15-20 ευρω μαξ),γιατι με οποιονδηποτε αλλο τροπο θα τυρρανιεσαι.Στο θεμα του καπνου,υπαρχει προβλημα μεγαλο..Διαβασε προηγουμενα ποστ και θα καταλαβεις.Σε καμια περιπτωση μην αγορασεις καπνο χωρις ταινια φορολογιας,διοτι εχει γεμισει ο τοπος με μουφες.Αυτα για αρχη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, nas91 είπε

Καλως ηρθες στο club.Θα σου προτεινα να διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες,ετσι ωστε να εχεις μια ιδεα για τις τιμες και τα αξεσουαρ που χρειαζεσαι ως αρχαρια στο χομπυ του ναργιλε.Για ναργιλε θα σου προτεινα τον αλαντιν 460/470,οι οποιοι παιζουν στα 85,και σε αυτη τη τιμη δε βλεπω κατι καλυτερο.Οσο για τη θερμαστρα,καλο θα ειναι να τη παρεις απτην αρχη(15-20 ευρω μαξ),γιατι με οποιονδηποτε αλλο τροπο θα τυρρανιεσαι.Στο θεμα του καπνου,υπαρχει προβλημα μεγαλο..Διαβασε προηγουμενα ποστ και θα καταλαβεις.Σε καμια περιπτωση μην αγορασεις καπνο χωρις ταινια φορολογιας,διοτι εχει γεμισει ο τοπος με μουφες.Αυτα για αρχη..

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τις τελευταίες μέρες ψάχνω αρκετά, διαβάζω βλέπω βίντεο αλλα και εδώ οι σελίδες είναι πάρα πολλές. Όλα μου είναι άγνωστα και προσπαθώ σιγά σιγά να βγάλω μια άκρη. Τον 460 δε τον βρίσκω κάπου διαθέσιμο και η επόμενη επιλογή μου, αν και ανεβαίνει η τιμή, θα ήταν ο 470 που όντως των προτείνουν πολλοί . Για τον καπνό καταλαβαίνω ότι υπάρχει θέμα και είναι και ο λόγος που έχω δεύτερες σκέψεις για το αν θα πάρω ναργιλέ ή όχι. Οι πέτρες που βρίσκουμε πιο εύκολα είναι κάτι που θα μπορούσα να δοκιμάσω; Αν κατάλαβα καλα είναι μόνο γεύση χωρίς καπνό που δεν με πειράζει και τόσο αν δε μπορώ να βρω κανονικό καπνό. Επίσης οι Irsa Mix Fruits είναι και αυτές απλές γεύσεις; Ζητώ συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Dimpuff είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τις τελευταίες μέρες ψάχνω αρκετά, διαβάζω βλέπω βίντεο αλλα και εδώ οι σελίδες είναι πάρα πολλές. Όλα μου είναι άγνωστα και προσπαθώ σιγά σιγά να βγάλω μια άκρη. Τον 460 δε τον βρίσκω κάπου διαθέσιμο και η επόμενη επιλογή μου, αν και ανεβαίνει η τιμή, θα ήταν ο 470 που όντως των προτείνουν πολλοί . Για τον καπνό καταλαβαίνω ότι υπάρχει θέμα και είναι και ο λόγος που έχω δεύτερες σκέψεις για το αν θα πάρω ναργιλέ ή όχι. Οι πέτρες που βρίσκουμε πιο εύκολα είναι κάτι που θα μπορούσα να δοκιμάσω; Αν κατάλαβα καλα είναι μόνο γεύση χωρίς καπνό που δεν με πειράζει και τόσο αν δε μπορώ να βρω κανονικό καπνό. Επίσης οι Irsa Mix Fruits είναι και αυτές απλές γεύσεις; Ζητώ συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις 😇

Ο 460 και ο 470 ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα,οπτικα μονο διαφερει ελαχιστα..Στα 85 ευρω πας εκει.Αν το βρισκεις πιο ακριβα,τοτε καλυτερα πανε στο big maks rapier(ρωσσικος),ο οποιος παιζει στα 100 ευρω και ειναι οτι καλυτερο αμεσως μετα τον αλαντιν.Για πετρες μη το σκεφτεις καν,μακρια.Με ελληνικους καπνους δεν εχω ασχοληθει καθολου μεχρι τωρα,εκτος απο κατι panorama,οι οποιοι ειναι για πεταμα. Μια εταιρια που ακουγεται πολυ ειναι η vulkana(ελληνικη).Προτεινω να ξεκινησεις απο εκει,και αργοτερα ισως βρεις ακρη η γνωστο να φερεις απο εξωτερικο.Για εμενα αξιζει να προχωρησεις στην αγορα εαν σου αρεσει ο ναργιλες.Στο σπιτι το απολαμβανεις πολυ περισσοτερο,συν οτι ξερεις τι καπνιζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους! 

Έχει καταφέρει να παραγγείλει κανείς καπνούς απ' το shisha nil ρε παιδιά; Δε με αφήνει να πάω καν στο check out. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Triantafy είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους! 

Έχει καταφέρει να παραγγείλει κανείς καπνούς απ' το shisha nil ρε παιδιά; Δε με αφήνει να πάω καν στο check out. 

Χρόνια πολλά καλή χρονία.

Η ερώτηση σου έχει απαντηθεί πολλαπλές φορές σε αυτό το νήμα. Μπορείς να κοιτάξεις λίγο πιο πίσω και είμαι σίγουρος ότι θα βρεις αυτό που αναζητάς.

Υ.Γ. Θα μου ήταν πιο εύκολο να απαντήσω απλά αλλά θέλω να ενθαρρύνω την αναζήτηση. Δεν μπορούμε να έχουμε μασημένη τροφή για τα πάντα!

Επεξ/σία από stalker96
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καθε σελιδα του θεματος,οι ιδιες και οι ιδιες ερωτησεις σχεδον καθημερινα.Αν δε σεβεστε το χρονο σας,σεβαστειτε τουλαχιστον το δικο μας,και των ανθρωπων που προσπαθουν να βγαλουν μια ακρη και να μαθουν 5 πραγματα,αλλα βλεπουν 300 σελιδες με τα ιδια και τα ιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω πως ρωτησα πολυ ευγενικα, δεν καταλαβαινω λοιπον προς τι η επιθεση. Αν σας ηταν τοσος κοπος να απαντησετε, δε θα γραφατε ενα κατεβατο οπως και κανατε, αλλα θα απαντουσατε με ενα απλο ναι ή οχι. 

Και συγνωμη, αλλα δεν εχω το χρονο να κατσω να διαβασω 300 σελιδες.

Καλο σας απογευμα κυριοι.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Triantafy είπε

Νομιζω πως ρωτησα πολυ ευγενικα, δεν καταλαβαινω λοιπον προς τι η επιθεση. Αν σας ηταν τοσος κοπος να απαντησετε, δε θα γραφατε ενα κατεβατο οπως και κανατε, αλλα θα απαντουσατε με ενα απλο ναι ή οχι. 

Και συγνωμη, αλλα δεν εχω το χρονο να κατσω να διαβασω 300 σελιδες.

Καλο σας απογευμα κυριοι.

Καλη/ε μου κυρια/ε,νομιζω πως η απαντηση που λαβατε ηταν παραπανω απο ευγενικη.Δε χρειαζετε να διαβασετε 300 σελιδες,αλλα οι 5-6 τελευταιες θα σας καλυπταν.Παρ'ολα αυτα,ουτε που μπηκατε στο κοπο να ψαχτειτε,και αυτο γιατι θελετε μασημενη τροφη(οχι μονο εσεις,πολλοι εδω μεσα).Λοιπον,οπως ειπα,η απαντηση βρισκεται 5-6 σελιδες πιο πισω.Μελετηστε τις και θα λαβετε την απαντηση που δε σας δινει κανεις..Καλο σας βραδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω δεν μπηκε στο κοπω να διαβασει τι γραφει μεσα στο shisha-nil οτι απαγορευεται να στειλουν καπνους εκτος γερμανιας..θα κατσει να διαβασει τις προηγουμενες σελιδες ; xD

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα γνωμη για τετοιο ειδος ναργιλε;

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/nargiledes/mikroi-nargiledes/ms-shisha-scandi-pink-gold/
Ειχα εναν alladin που επεσε και εσπασε επειδη καποιος τον κουνησε και σκεφτομαι κατι που θα μπαινει πανω στο τραπεζι και θα ειναι πιο safe. Εχουν διαφορα μεγαλη στο καπνισμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2021 στις 12:30 ΜΜ, christosdimi2021 είπε

Καλησπερα γνωμη για τετοιο ειδος ναργιλε;

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/nargiledes/mikroi-nargiledes/ms-shisha-scandi-pink-gold/
Ειχα εναν alladin που επεσε και εσπασε επειδη καποιος τον κουνησε και σκεφτομαι κατι που θα μπαινει πανω στο τραπεζι και θα ειναι πιο safe. Εχουν διαφορα μεγαλη στο καπνισμα;

Και τον καλο τον ανοξείδωτο μπορεις να τον βαλεις στο τραπεζι,αν τωρα θες κατι καλο και να.μην σπαει να χαλαει παρε τον vz raido

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2021 στις 12:30 ΜΜ, christosdimi2021 είπε

Καλησπερα γνωμη για τετοιο ειδος ναργιλε;

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/nargiledes/mikroi-nargiledes/ms-shisha-scandi-pink-gold/
Ειχα εναν alladin που επεσε και εσπασε επειδη καποιος τον κουνησε και σκεφτομαι κατι που θα μπαινει πανω στο τραπεζι και θα ειναι πιο safe. Εχουν διαφορα μεγαλη στο καπνισμα;

Φιλε,αν επεσε ο αλαντιν και εσπασε,σκεψου τι εχει να γινει ετσι και πεσει αυτος που μας δειχνεις.

Και διπλασια η αξια του,και πολυ πιο ευθραυστος.Απο καπνισμα δε γνωριζω πως ειναι.

Η καλυτερη λυση ειναι να αγορασεις ναργιλε με Universal γυαλα,ετσι ωστε και να σπασει,ανα πασα στιγμη να μπορεις να βρεις γυαλα,φθηνα κ γρηγορα.

Μια αλλη λυση ισως ειναι οι ναργιλεδες Hydrex,που ειναι απο πλεξιγκλας..

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...