Προς το περιεχόμενο

Wii U: Η νέα κονσόλα βιντεοπαιχνιδιών της Nintendo έρχεται το 2012


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτοι που το δοκίμασαν στην έκθεση λένε τα καλύτερα επίσης λένε ότι είναι και πολύ ελαφρύ!!

 

Όταν χάνεις και νευριάζεις τι γίνεται; Έχει... Αντοχές; :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κίεμένα φίλε, αλλά μήπως πρόσεξες κάτι περίεργο? Ο Link κρατούσε το σπαθί με το δεξί χέρι (πάλι).....

Μήπως αυτό σημαίνει ότι θα υπάρχει και σπαθί-χειριστήριο; Αλλιώς γτ να μην το κάνουν πάλι αριστερόχειρα?

Είμαι βέβαιος οτί αυτή τη φορά θα υπακούει με ακρίβεια στις κινήσεις του χεριού , και όχι σαν το Twilight Princess που έκανε συνέχεια το ίδιο πράγμα!

Αναμένω κι άλλα video από το game πως και πως!

 

 

Είναι δεξιόχειρας γιατί έχει βασιστεί στο Twilight Princess του Wii το όλο βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά "respect"!

Ως συνήθως η Nintendo καινοτομεί και δίνει υλικό στους υπόλοιπους για να την αντιγράψουν!

 

Περιμένω βέβαια να εμφανιστούν και τα πρώτα βίντεο με "Wii U accidents" για να δώ πέρα απο το πώς καταντάει η τηλεόραση και το σε ποια κατάσταση καταλήγει το χειριστήριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο για καλο το βαλανε ή για κακο ; :X

 

Σε ένα graphics tech demo δεν κοιτάμε χρώματα και σχέδια (τα οποία αλλάζουν ανάλογα τον τίτλο που παίζει κανείς), εφε κοιτάμε και τα εφέ του είναι πολύ καλά (όχι σαν του PS3, αλλά αξιοπρεπή για την εποχή τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα graphics tech demo δεν κοιτάμε χρώματα και σχέδια (τα οποία αλλάζουν ανάλογα τον τίτλο που παίζει κανείς), εφε κοιτάμε και τα εφέ του είναι πολύ καλά (όχι σαν του PS3, αλλά αξιοπρεπή για την εποχή τους)

 

Για ποια εποχη ειναι αξιοπρεπη ; Του 2005 ; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια εποχη ειναι αξιοπρεπη ; Του 2005 ; :rolleyes:

 

Προφανώς γουστάρεις flame αλλά σόρρυ φίλε τώρα π κατάλαβα που το πας δεν θα ασχοληθώ γτ μάλλον είσαι fanboy που νιώθει κόμπλεξ επειδή μια εταιρία που δεν υποστηρίζει άνοιξε τα μάτια της. Cheers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς γουστάρεις flame αλλά σόρρυ φίλε τώρα π κατάλαβα που το πας δεν θα ασχοληθώ γτ μάλλον είσαι fanboy που νιώθει κόμπλεξ επειδή μια εταιρία που δεν υποστηρίζει άνοιξε τα μάτια της. Cheers...

 

Κανεις λαθος.Καθολου fanboy δεν ειμαι.Ουτε κονσολα δεν εχω , μονο στο pc παιζω ....

Οταν ειδα στην αρχη το χειριστηριο ενθουσιαστικα !!! Οταν μαλιστα ειδα οτι θα βγουν και πιο "hardcore" τιτλοι , ξετρελαθηκα..... :mrgreen: :mrgreen:

Αλλα οταν ειδα αυτο το videο απογοητευτηκα.Περιμενα πιο πολλα πραγματα .....

 

Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να περιμενουμε να βγει η κονσολα και μια επισημη ανακοινωση με το hardware ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο για καλο το βαλανε ή για κακο ; :X

 

Η ποιότητά του video έιναι πολύ πάνω από ps3 kai 360. Pc οι κονσόλες δεν θα γίνουν ποτέ. παντως αυτά που είδα κέρδισαν μια θέση στο σαλόνι μου , δίπλα στο pc μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο για καλο το βαλανε ή για κακο ; :X

 

ορίστε ?

Μιλάμε για real time rendering demo που σημαίνει ότι ότι δεν είναι βίντεο αλλά πως ο επεξεργαστής και η κάρτα γραφικών αναπαράγουν σε πραγματικό χρόνο ζωντανά τα γραφικά..

Ξαναδές το βίντεο και παρατήρησε λίγο προς το τέλος όταν το λουλουδάκι πέφτει μέσα στη λίμνη και μετά βγαίνει το ψάρι.

Τόσο αληθοφανές texture και animation νερού πρώτη φορά βλέπω.

Ούτε το Crysis δεν έχει τέτοιο νερό στα very high.

 

Σύμφωνα με ανακοίνωση της IBM το Wii U θα χρησιμοποιεί μια νέα τεχνολογία RAM της IBM,και σύμφωνα με το endgadget το οποίο επικοινώνησε μετά από αυτή την ανακοίνωση με την IBM,ο επεξεργαστής του Wii U θα είναι ο βασικός 4πύρηνος της σειράς power7 με 3.5ghz στα 45mm.

 

Για όσους δεν ξέρουν η σειρά power7 είναι η πιο δυνατή της IBM που ανταγωνίζεται τους Intel Sandy Bridge στην αγορά servers/supercomputers,και είναι μέρος της σειράς επεξεργαστών που χρησιμοποιήθηκαν για τη κατασκευή του Watson. Κάθε πυρήνας power7 διαθέτει τουλάχιστον 4mb cache,και 4 threads IBM SMT (Simultaneous Multi Threading)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ασχολουμαι με γραφικα ( 3D objects , textures , shapes , animation κτλ ) και αυτο που ειδα δεν με ενθουσιασε.Οχι οτι ειναι για τα σκουπιδια το παραπανω , αλλα για κονσολα που θα εχει ενδιαφερον ακομα και για τα επομενα 4 - 5 χρονια μου φανηκε "λιγο". Αυτο εννοω παραπανω. Ελπιζω να εχω αδικο ,γιατι μου αρεσε παρα πολυ , παρ ολο που δεν συμπαθω ιδιαιτερα τις κονσολες.

Και οκ σταματω εδω , γιατι με παρεξηγησατε !!! Καθολου ορεξη για flame δεν εχω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ασχολουμαι με γραφικα ( 3D objects , textures , shapes , animation κτλ ) και αυτο που ειδα δεν με ενθουσιασε.Οχι οτι ειναι για τα σκουπιδια το παραπανω , αλλα για κονσολα που θα εχει ενδιαφερον ακομα και για τα επομενα 4 - 5 χρονια μου φανηκε "λιγο". Αυτο εννοω παραπανω. Ελπιζω να εχω αδικο ,γιατι μου αρεσε παρα πολυ , παρ ολο που δεν συμπαθω ιδιαιτερα τις κονσολες.

Και οκ σταματω εδω , γιατι με παρεξηγησατε !!! Καθολου ορεξη για flame δεν εχω :-)

Εντάξει όντως έχουν βγει καλύτερα tech demos π.χ. αυτό που έβγαλε η Epic για την νέα έκδοση της Unreal Engine ή κάποια που είχε δείξει η AMD για τις κάρτες γραφικών της..

Αλλά πιστεύω πως θα είναι αρκετά καλό,και ο Reggie μας είπε πως αυτό είναι δείγμα από πρώιμο

kit αφήνωντας να εννοηθεί πως μπορεί να γίνει και καλύτερη δουλειά...

Να πω την αλήθεια μέχρι να δούμε ένα παιχνίδι που να μην είναι port από άλλη κονσόλα, και να έχει φτιαχτεί για να αξιοποιήσει τις δυνάμεις της,θα πρέπει να κρατάμε επιφυλάξεις.

Πάντως αν αυτά που ακούγονται για τα τεχνικά χαρακτηριστικά του μηχανήματος δηλαδή ο επεξεργαστής που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ μου,και το ότι θα μπορεί να παίξει το Metro: Last Light σε 1080p,αληθεύουν,πιστεύω μιλάμε για ένα μηχάνημα που έχει αρκετές δυνατότητες..

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...