Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε καμια περιπτωση δεν ειπα οτι δεν με ενδιαφερουν τα γραφικα. Ισα ισα αυτο τονιζω παντα.

Αλλα προφανως δε καταλαβες το ειρωνικο της τελευταιας παραγραφου.

Εγω αγαπητε Τζον οταν μεγαλωνα η Ν εδινε κονσολες στο κοσμο που και γαμω τα γραφικα ειχαν τοτε αλλα το κυριοτερο μπορουσε να σταθει ως STANDALONE κονσολα μεσα στο σπιτι (κατι που εσυ δεν προλαβες και γνωρισες αργοτερα)

Εφαγε τη φολα με το Gamecube και μετα το γυρισε στις κασουαλιες και στα motion controls (inovation και καλα)

Αντε ειπαμε να κανουμε υπομονη μια γεννια αλλα και δευτερη; Που θελει να το παει το παραμυθι.

Ξερω οι καιροι αλλαζουν αλλα εγω οταν αγοραζω κατι θελω αυτο να με καλυπτει οσο γινεται απο ολες τις αποψεις οσον αφορα τα γουστα μου. Και αυτο πλεον η Ν δεν το προσφερει εδω και παρα μα παρα πολλα χρονια.

Την μια γεννια σου δινει SD οταν ο αλλος εχει περασει στο HD πριν εσυ μαλιστα κυκλοφορησεις κονσολα, ενω τωρα που εβγαλε HD σου δινει καρτουνιες οταν οι αλλοι ψαχνουν να δουνε σε ποιο συστημα βλεπεις καλυτερα τα facial grimaces και τις ρυτιδες του προσωπου.

Δε λεω καλα και ομορφα τα καρτουν, χρειαζονται και αυτα αλλα μη μενουμε μονο εκει κολλημενοι.

Εντελως ακυρη συγκριση και το ξερεις. Μην εθελοτυφλεις

GTA βρισκεις ανετα στα 30 ευρω. Μπορω να σου βρω ενα σωρο μεγαλους τιτλους για PS3 κατω απο 20 στο πολυ χαλαρο.

Ζελντα μεσω αγγελιας το λιγοτερο να το βρεις στα 40-45. Δεν ειναι το ιδιο.

Οσο για το να παμε στο σκρουτζ. Ολα τα exclusives του PS3 τα βρισκεις χαλαρα 20 ευρω (τα περισσοτερα).

Ποιο απο τα παλια καλα exclusives του Wii βρισκεις κατω απο 35; Για το U ουτε κουβεντα βεβαια. Και οι δυο ξερουμε πως το Zelda Remake 60 θα εχει και μετα απο ενα χρονο. Το Remake ετσι;

Για να μη πιασω παλι τις τιμες λανσαρισματος κονσολας με hardware 10ετιας και flash memory (εδω πραγματικα γελαμε) αντι για σκληρο δισκο μεσα. Τη κονσολα την παιρνω με προοπτικη να την κρατησω και οχι να παιζω 1-2 παιχνιδια το χρονο. που θα χωρεσουν αυτα; Δωσε και 50αρικο για external να κρεμεται ο σκληρος και το καλωδιο....

Και μην ακουσω το επιχειρημα περι XBOX 4GB + PS3 12GB. Αυτα ειναι για τους εντελως casual που θελουν να παιζουν ενα PES + COD το χρονο. και υπαρχουν πολλοι τετοιοι.

Γιαυτο αλλωστε και εγω παραπανω ανεφερα οτι δεν αξιζει το Wii U σε αυτη την τιμη που εχει τωρα,εκτως αν υπαρξει καποια τρομερη προσφορα,το ιδιο ανεφερα και για τις τιμες γενικα στο Wii U.Οσο για το GTAV,υπαρχει λογος που μπορεις να το βρεις τοσο και αυτο ειναι λογο της προσφορας που ειχαν πριν καποιο καιρο ορισμενα καταστηματα το παιχνιδι αυτο. Δεν λεω οτι οι τιμες των παιχνιδιων του ps3 ειναι ακριβως ιδιες με αυτες των παιχνιδιων του Wii U,αλλωστε πλεον εχει βγει και νεα κονσολα.Και μην ξεχνας οτι για το Wii U μπορεις να παιξεις και παιχνιδια του Wii σε αυτο,γιαυτο και συνηθως δεν πεφτουν οι τιμες σε γνωστα παιχνιδια βλεπε SMG2,The Last Story κλπ.(κακο για την τσεπη μας βεβαια :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το να θέλει κάποιος να παίζει τα πάντα απο όλες τις κονσόλες δύσκολα ε;

Μα γιατί, το Wii δεν είναι καν HD κονσόλα, και το Wii U ούτε καν FullHD.. :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να θέλει κάποιος να παίζει τα πάντα απο όλες τις κονσόλες δύσκολα ε

Τι διάολο γιατί να βγάλεις χολή;

 

Πήρα ps4 έπαιξα κυριολεκτικά τα πάντα, ξε%#$λωσα, το έδωσα γιατί με τα facial expressions που λές δε βλέπεις gameplay και θα το ξαναπάρω όταν με το καλό έχει κάτι να παίξω.

 

Πήρα επιτέλους wiiU χθές που ήμουν κωλοhyped και ήδη είχα στακάρει games πριν κάν πάρω την κονσόλα, θα παίξω και εδώ ότι έχει και αν δω να σκονίζεται την δίνω. Δε θα πεθάνουμε μαζί με μια κωλοκονσόλα. Παίρνεις/παίζεις και αν δεις οτι δε σε ικανοποιεί την δίνεις.

 

Πως είναι δυνατόν να βγάζεις next gen hate για το wii u όταν το xbone δεν έχει έρθει ελλάδα καν και το ps4 έχει 6 ports του 60ευρου;

Ας έρθει η επόμενη γενιά και βλέπουμε. Τώρα που ούτε κονσόλες ούτε games υπάρχουν είναι τουλάχιστον άτοπο να κάνεις κάτι τέτοιο. Και αν το πρόβλημα είναι τα γραφικά τότε και τα ps4/xbone είναι σκουπίδια μπροστά σε ένα καλούτσικο pc.

 

Νόμιζα οτι τα έχουμε λύσει αυτά χρόνια τώρα...

 

 

 

edit: My body is ready...

 

PMjOdwh.jpg

 

Klainmain,με γεια το Wii U.Βεβαια αυτα που γραφεις παραπανω για το Ps4 τα θεωρω λιγο ακραία(το πουλαω και ξανααγοραζω αργοτερα),και για το πρωτο που αναφερεις να μην ξεχνιομαστε’’Λεφτα υπαρχουν :P.

 

Οσο για τις εικονες βλεπω δεν εχεις  Mario ή Metroid :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gkalas και ο Ikaruga ακόμα δεν έχει wii u αλλα μια χαρά τις δέχεσαι τις απόψεις του σαν "ολοκληρωμένες" ,δεν είναι εκεί το θέμα.όσοι λένε θετικά για το wii u μπράβο ,όσοι λένε αρνητικά είναι hater και έχουν Holy2 boo wendy boo,έτσι είναι οι hardcore nintendo fans.

η διαφορά είναι όμως οτι και εγώ όπως και πολλοί είμαστε νιντέντο φανς,αλλα κατακρίνουμε κάποιες κινήσεις της εταιρίας,δεν τα βλέπουμε όλα μέλι γάλα. παραπάνω λες οτι η καλύτερη κίνηση atm είναι pc+wii u.... σοβαρά? pc+ps3+3ds είναι και όχι pc +wii u ,για ένα mario 3d να χανες gtav/ni no kuni πέρυσι,mgs φέτος και άλλα πολλά. nope.

Που το ξερεις οτι τις δεχομαι ολες?Στο μυαλο μου εισαι?Λιγη σοβαροτητα αδερφε.Η καλυτερη κινηση αυτη τη στιγμη ειπα και οχι γενικοτερα.Κατεχω τα παντα απο κονσολες (εκτος απο τις δυο "next gen") οποτε δε χανω κανενα παιχνιδι πουθενα γιατι ειμαι gamer και οχι hater.Δε θα χασω ουτε ni no kuni,ουτε last of us,ουτε journey,ουτε Alan wake,ουτε Halo ουτε τα επικα Zelda,Mario Galaxy,Ζak and wiki,Μario Kart και θα παιξω τα Μultiplatforms στο Pc μου με 1080p και 60αρια fps.Φυσικο ειναι οταν εχω τα παντα να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη και για καμια κονσολα δε βγαζω ποτε χολη γιατι θα την παρω και θα παιξω τα 6-7 διαμαντακια που θα βγαλει γιατι παραπανω δε βγαζουν.Τα multiplatforms οπως σου ειπα στην Pcαρα μου.Το ps4 το ειδα,δε μου εκανε εντυπωση καμια σε κανεναν τομεα οποτε το μοναδικο Next Gen που εχω στο μυαλο μου αυτη τη στιγμη ειναι το Pc που εφτιαξα και τιποτα αλλο.(επειδη για σας Next gen σημαινει μονο το καλυτερο Hardware απο την προηγουμενη γενια).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα games θα έρθουν σιγά σιγά. ^^

 

Για κάποιον που πήρε ps4 απο κωτσο, όχι απλά δεν έχασα αλλα έβγαλα κιόλας για αυτό το ξεταύλωμα. Δεν είναι υπερβολή είναι απλή λογική διαχείριση. Απο το να έχω μια κονσόλα που την κοιτάω προτίμησα να κάνω μια "τράμπα" να δω και τον κόσμο του wiiU και αν δεν είμαι ικανοποιημένος εδώ είναι οι Αγγελίες, το δίνω και αυτό ή τέλος πάντων πράττω ανάλογα. Δε χρειάζεται να υπάρχουν λεφτά, αλλά διάθεση.

 

Στην προηγούμενη γενιά θεώρησα καλό να έχω και τις 3 κονσόλες μαζί με ένα καλούτσικο pc. Τώρα τα πράγματα αλλάζουν. Μπορεί ξερωγω το playstation now να γίνει η νόρμα. Μπορεί τα steambox να επικρατήσουν και εμείς με τις κονσόλες να βαράμε τα πουλιά μας στον τοίχο. Δε θα κάτσω να κάνω επένδυση για βάθος 2ετιας και να την κοιτάω, ιδιαίτερα όταν πρόκεται για batch απο κονσόλες πρώτης γενιάς που έχουμε δεί τι μπορεί να βγάλουν (καλη ώρα με την κάκιστη thermal του ps4).

 

Thank god υπάρχουν καμια 10ρια τίτλοι που με τραβάνε πάρα πολύ οπότε θεωρώ το wii u μαζί με pc και τα απομεινάρια της προηγούμενης γενιάς (που είναι ΠΑΡΑ πολλά) την καλύτερη επιλογή μέχρι να πάρουν τα πάνω τους τα next gen και να ξεκαθαρίσει το τοπίο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να θέλει κάποιος να παίζει τα πάντα απο όλες τις κονσόλες δύσκολα ε; 

Τι διάολο γιατί να βγάλεις χολή;

Καταρχας δε βγαζω καμια χολη. τις προσωπικες μου σκεψεις και αποψεις καταθετω που πηγαζουν απο τη λογικη μου (υποκειμενικη το ξερω) την οποια η Ν προσβαλει ως gamer εδω και 10 χρονια κοντα οσον αφορα το home console gaming. Αλλιως με εχει μαθει εμενα.

Παίρνεις/παίζεις και αν δεις οτι δε σε ικανοποιεί την δίνεις.

Καλως η κακως δεν εχω μαθει να σκεφτομαι και να λειτουργω ετσι. Βλεπεις μεγαλωσα αλλιως εγω που οτι επερνα το κραταγα και συνεχιζω να το κανω. Δοξα τον θεο γερός να ειμαι να μην εχω αναγκη να τα δωσω οτι εχω.

Πως είναι δυνατόν να βγάζεις next gen hate για το wii u όταν το xbone δεν έχει έρθει ελλάδα καν και το ps4 έχει 6 ports του 60ευρου;

Αμα ηταν next gen καλα θατανε. Μεχρι στιγμης το μονο που εχω δει ειναι gameplay με καρτουν να χοροπηδανε σε γραφικα επιπεδου PS3 για να παραφρασω τα λεγομενα μερικων Ν φανς που λενε για το PS3 οτι πατας Χ + Υ και προχωρας μπροστα 

 

Νόμιζα οτι τα έχουμε λύσει αυτά χρόνια τώρα...

Σορρυ αλλα γι αλλους οι καιροι αλλαζουν και προχωραμε μπροστα και για αλλους μενουν 10 χρονια πισω

 

PS: Καλοριζικο και καλοπαιχτο το U

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα γραφικά είναι το "προχωράμε μπροστά", τότε έκανες λάθος που πήρες PS4, το οποίο είναι 5+ χρόνια πίσω.

Κατά τ' άλλα, επιμένω, "δεν μας ενδιαφέρουν τα γραφικά". Και αυτά δεν είναι δικά μου λόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα γραφικά είναι το "προχωράμε μπροστά", τότε έκανες λάθος που πήρες PS4, το οποίο είναι 5+ χρόνια πίσω.

Αυτο το -5 χρονια θα το δεις στη πορεια

Υπομονη κανε κανα εξαμηνο το πολυ και εδω θα μαστε μη βγαινουμε ομως οφφτοπικ με το ΠΣ4

εχω φτιαξει το αναλογο νημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά τα αρνητικά που λέτε για το Wii U σε μένα λειτούργησαν θετικά ωστε να το πάρω πάντως.

Ήθελα να παίρνω ένα παιχνίδι το οποίο να μην έχει και κάποιο τρελό story (mario π.χ.) και να παίζω όταν θέλω να παίζω χαλαρά ή κανα fun to play διπλό.

Αναγκαστικά :P λοιπόν με τις τιμές στα ύψη θα πάρω το mario το οποίο δε θα το τερματίσω σε μία βδομάδα. Μπορεί να μου πάρει και μήνες. Με εξαίρεση φυσικά τα zelda και γενικά τα rpg της Ν.

Στο nes ο,τι έπαιζα το έλιωνα και μάλιστα λίγα είχα τερματίσει γτ κάθε φορά (στα περισσότερα παιχνίδια πλήν εξαιρέσαιων) ξεκίναγες το παιχνίδι απο την αρχή γιατί δεν είχε save. Αυτή την εμπειρία ήθελα να αναβιώσω.

Κατα τα άλλα σίγουρα δεν αξιζει για τους περισσότερους ως main κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κατά τ' άλλα, "δεν μας ενδιαφέρουν τα γραφικά".
Αλλά οταν μπαίνει και το Wii U στη σύγκριση με τις "next-gen" κονσόλες, "δεν είναι καν FullHD, ας πάει με τις παλιότερες".

F*ck logic.

 

Καλά κλασική τακτική ΚΑΙ αυτή. Τα γραφικά στο gaming μετράνε μόνο όταν συγκρίνουμε κάτι που έχει χειρότερα γραφικά από αυτό που «αγαπάμε». Όταν συγκρίνουμε καλύτερα γραφικά, τότε δεν μας ενδιαφέρουν!

 

 

Αμα ηταν next gen καλα θατανε. Μεχρι στιγμης το μονο που εχω δει ειναι gameplay με καρτουν να χοροπηδανε σε γραφικα επιπεδου PS3 για να παραφρασω τα λεγομενα μερικων Ν φανς που λενε για το PS3 οτι πατας Χ + Υ και προχωρας μπροστα 

 

Επειδή μάλλον αναφέρεσαι σε εμένα, εγώ είχα μιλήσει πολύ συγκεκριμένα για τα God of War. Ότι κατά 90% το μόνο που έκανα στα τρία GoW ήταν να πατάω τετραγώνο, τετράγωνο, τρίγωνο (στο hard επίπεδο). Τώρα, πως από τρία γκέιμς έφτασες να το γενικεύεις σε ολόκληρη την κονσόλα είναι απορίας άξιο. Αν δεν αναφέρεσαι σε εμένα, συγνώμη για την παρανόηση. :P

 

Πάντως είναι σωστό αυτό που λες. Μέχρι στιγμής το μόνο που έχουμε δει είναι gameplay. Γιατί, ξέρεις, για παιχνίδια μιλάμε ξέρω 'γω. Τα υπόλοιπα είναι δευτερευούσης σημασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το -5 χρονια θα το δεις στη πορεια

Υπομονη κανε κανα εξαμηνο το πολυ και εδω θα μαστε μη βγαινουμε ομως οφφτοπικ με το ΠΣ4

εχω φτιαξει το αναλογο νημα :)

Δυστυχώς αυτό που πιστεύω οτι θα δούμε, σίγουρα δεν θα είναι τόσο εντυπωσιακό όσο αυτό που είδαμε στο PS3 (όσον αφορά την οπτική εξέλιξη).

Το PS4 έχει κοινό hardware (PC) και όχι κάτι το νέο/πρωτόγνωρο όπως είχε το PS3, το οποίο έπρεπε να το μάθουν για να αποδόσουν.

Σαν ανοιχτό βιβλίο είναι στους devs και δεν θα έχει τόσο ξεζούμισμα όσο είχε το PS3. Πιστεύω πολύ γρήγορα θα δούμε τι μπορεί να κάνει, γιατί το hardware υπάρχει εδώ και χρόνια στην αγορά.

 

Φυσικά τα παραπάνω είναι προσωπική άποψη, και μακάρι να έχω άδικο και να έχει μέλλον η κονσόλα (πάλι, όσον αφορά την οπτική εξέλιξη).

 

υγ : δεν ξέρω αν λέει κάτι αυτό, αλλά είχα τα χρήματα για να πάρω PS4, ακόμα και ΧΟ, και προτίμησα να πάρω μια κάρτα γραφικών με 175€

υγ2 : και για ακόμη μια φορά, πρώτα θα τιμήσω το Wii U και μετά PS4/XO (αρκεί να πληρωθώ κάποτε απο την πρακτική μου.. :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει, απλά έτσι είναι, οι περισσότεροι που έχουν PC, έχουν σίγουρα και μία κονσόλα Nintendo.

 

Το αν στέκεται μόνη της ή όχι είναι σχετικό. Σχεδόν όλοι οι καινούργιοι τίτλοι βγαίνουν πλέον και στο Wii U.

Τώρα επειδή η ΕΑ τσούχτηκε με το Origin και δεν έβγαλε τα BF3/4-Crysis 3 κλπ γιατί (και καλά) δεν μπορεί να τα σηκώσει η κονσόλα, είναι άλλο θέμα.

 

Και είναι και τι θέλεις απο την κονσόλα. Εγώ απλά θέλω να παίζω τα exclusives τους, κάτι πέρα απο αυτό (πχ που τρέχει καλύτερα το BF4) δεν με ενδιαφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gkalas και ο Ikaruga ακόμα δεν έχει wii u αλλα μια χαρά τις δέχεσαι τις απόψεις του σαν "ολοκληρωμένες" ,δεν είναι εκεί το θέμα.όσοι λένε θετικά για το wii u μπράβο ,όσοι λένε αρνητικά είναι hater και έχουν Holy2 boo wendy boo,έτσι είναι οι hardcore nintendo fans.

η διαφορά είναι όμως οτι και εγώ όπως και πολλοί είμαστε νιντέντο φανς,αλλα κατακρίνουμε κάποιες κινήσεις της εταιρίας,δεν τα βλέπουμε όλα μέλι γάλα. παραπάνω λες οτι η καλύτερη κίνηση atm είναι pc+wii u.... σοβαρά? pc+ps3+3ds είναι και όχι pc +wii u ,για ένα mario 3d να χανες gtav/ni no kuni πέρυσι,mgs φέτος και άλλα πολλά. nope.

 

Συμφωνοι αλλα εχω ηδη δηλωσει οτι αν τα ειχα τωρα τα φραγκα χαλαρα την αγοραζα τωρα και ξερω πολυ καλα γιατι θα την αγοραζα σε αντιθεση με πριν 6 μηνες που ουτε θα την αγγιζα. Αυτη ειναι η διαφορα βασικα. Επισης πολυ πιθανο να την εχω καθως εχω συναδελφο σε αδεια στην Ελλαδα και πιθανον να του ζητησω να μου τη φερει μολις επιστρεψει οποτε δεν ειναι καθολου απιθανο σε καμια 10αριά μερες να ειμαι και εγω κατοχος WiiU. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε ενας φιλος για να παιξουμε το Mario 3d world που πηρα σημερα και επαθε πλακα.Το παιχνιδι ειναι φανταστικο.Διπλο δινει ρεστα.

 

Πού να το δεις με 3 ή 4 που το παίζω με τους κουμπάρους...

 

Να σφαζόμαστε κιόλας για το score ή για το που θα πάμε ή για το ποιός θα πρωτοκαβαλήσει το νερόσαυρο...

 

Btw...φου στο pad (όποιος κατάλαβε...)! Ακόμα κλαίμε με κάτι τόσο, μα τόσο απλό...34χρονα γαϊδούρια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...