Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα και εδω,

 

Οντας nintendo fan εδω και πολλα χρονια αποφασισα να προχωρησω στην αγορα του wii u. Καλα τα ps και τα xbox κτλ αλλα εδω υπαρχει συναισθηματικο δεσιμο αφενος περισσοτερο παιχνιδι παρεας λογω wii αφετερου.

 

Απλα ειμαι λιγο αδαης και θα ηθελα τις πολυτιμες συμβουλες πριν προβω στην αγορα.

 

1. Απ οτι ειδα το χειριστηριο του wii u ειναι αυτο που εχει και οθονη. Για ενδεχομενο multiplayer προμηθευομαι κατι αντιστοιχο κι αν ναι ποσο κοστιζει; με λιγα λογια χρειαζομαι δευτερο χειριστηριο με οθονη; φαινεται λιγο ακριβο.

 

2. Ποια παιχνιδια μου προτεινετε να δω οπωσδηποτε στο wii u; μπορειτε να μου δωσετε ενα to do list; Σιγουρα βεβαια μαριο καρτ και σουπερ μαριο γενικα.

 

3. Καποιο bundle που θα μου προτεινατε να κοιταξω;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπερα και εδω,

 

Οντας nintendo fan εδω και πολλα χρονια αποφασισα να προχωρησω στην αγορα του wii u. Καλα τα ps και τα xbox κτλ αλλα εδω υπαρχει συναισθηματικο δεσιμο αφενος περισσοτερο παιχνιδι παρεας λογω wii αφετερου.

 

Απλα ειμαι λιγο αδαης και θα ηθελα τις πολυτιμες συμβουλες πριν προβω στην αγορα.

 

1. Απ οτι ειδα το χειριστηριο του wii u ειναι αυτο που εχει και οθονη. Για ενδεχομενο multiplayer προμηθευομαι κατι αντιστοιχο κι αν ναι ποσο κοστιζει; με λιγα λογια χρειαζομαι δευτερο χειριστηριο με οθονη; φαινεται λιγο ακριβο.

 

2. Ποια παιχνιδια μου προτεινετε να δω οπωσδηποτε στο wii u; μπορειτε να μου δωσετε ενα to do list; Σιγουρα βεβαια μαριο καρτ και σουπερ μαριο γενικα.

 

3. Καποιο bundle που θα μου προτεινατε να κοιταξω;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

1 - Όχι. Παίρνεις pro controller ή χρησιμοποιείς τα wiimotes/nunchucks  που πιθανόν ήδη έχεις.

 

2 - Mario Kart 8 και Super Mario 3D World οπωσδήποτε. Μετά Mario και Luigi Bros, DK: Tropical Freeze, Wind Waker HD, Pikmin 3 και Wonderful 101.

 

3 - Αυτό το bundle είναι ότι πιο συμφέρον υπάρχει αυτή τη στιγμή. Δεν χρειάζεται να κοιτάξεις πουθενά αλλού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπερα και εδω,

 

Οντας nintendo fan εδω και πολλα χρονια αποφασισα να προχωρησω στην αγορα του wii u. Καλα τα ps και τα xbox κτλ αλλα εδω υπαρχει συναισθηματικο δεσιμο αφενος περισσοτερο παιχνιδι παρεας λογω wii αφετερου.

 

Απλα ειμαι λιγο αδαης και θα ηθελα τις πολυτιμες συμβουλες πριν προβω στην αγορα.

 

1. Απ οτι ειδα το χειριστηριο του wii u ειναι αυτο που εχει και οθονη. Για ενδεχομενο multiplayer προμηθευομαι κατι αντιστοιχο κι αν ναι ποσο κοστιζει; με λιγα λογια χρειαζομαι δευτερο χειριστηριο με οθονη; φαινεται λιγο ακριβο.

 

2. Ποια παιχνιδια μου προτεινετε να δω οπωσδηποτε στο wii u; μπορειτε να μου δωσετε ενα to do list; Σιγουρα βεβαια μαριο καρτ και σουπερ μαριο γενικα.

 

3. Καποιο bundle που θα μου προτεινατε να κοιταξω;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Μπράβο που αποφάσισες να αποκτήσεις wii u, δεν θα το μετανιώσεις. ;) Τώρα ας απαντήσω στις ερωτήσεις σου.

 

1. Η οθόνη που λες ονομάζεται gamepad και μέχρι στιγμής δεν πωλείται ως standalone, οπότε multiplayer παίζεις είτε με το wiimote είτε με κάποιο άλλο συμβατό controller π.χ pro controller.

 

2. Εκτός από αυτά που ανεφέρονται από επάνω θα σου πρότεινα επίσης το Pushmo World,little inferno και αν δεν το έχεις παίξει σε άλλη κονσόλα το child of light που είναι στο eshop, . Εμένα, επίσης μου άρεσε το Injustice: Gods among us.

 

3. H πιο συμφέρουσα προσφορά είναι αυτή που αναφέρθηκε παραπάνω, γιατί δίνει 4παιχνίδια +1 δώρο αν κάνεις register το MK8 μέχρι 31 Ιουλίου και 1 τιμόνι. Επίσης, επειδή είναι το deluxe edition έχει ένα promotion στο οποίο για κάθε παιχνίδι που κατεβάζεις από το eshop μέχρι το Δεκέμβριο του '14 σε επιβραβεύει με πόντους. Για κάθε 500 πόντους που μαζεύεις σου δίνουν 5 € στο eshop account σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας που λες δεν εχεις wii μην ξεχνας οτι το wiiu ειναι backwards compatible με τα παιχνιδια του wii.Οποτε κοιτα οπωσδηποτε τα ΕΚΠΛΗΤΙΚΑ mario galaxy,metroid prime trilogy και donbkey kong country returns για το wii.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Επίσης, για το wii θα σου πρότεινα loz: twilight princes και skyward sword, project zero 2 και xenoblade chronicles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Silent Hill Shattered Memories και το Another Code: R και πολλά άλλα, υπάρχει ένα σχετικό topic. Είχε διάφορα διαμαντάκια το Wii που πέρασαν σχεδόν απαρατήρητα από το ευρύ κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω πολλά ωραία παιχνίδια να μαζεύονται και πλάκα πλάκα έχει πολλά περισσότερα αυτή τη στιγμή από το PS4 μου που μαζεύει σκόνη. Ψήνομαι αν βρω κανένα μεταχειρισμένο γύρω στα 200 να το πάρω. Επίσης βλέπω λίγο πιο λογικές τιμές στα παιχνίδια (super mario bros το έχει στα μαγαζιά στα 25 πια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Βλέπω πολλά ωραία παιχνίδια να μαζεύονται και πλάκα πλάκα έχει πολλά περισσότερα αυτή τη στιγμή από το PS4 μου που μαζεύει σκόνη. Ψήνομαι αν βρω κανένα μεταχειρισμένο γύρω στα 200 να το πάρω. Επίσης βλέπω λίγο πιο λογικές τιμές στα παιχνίδια (super mario bros το έχει στα μαγαζιά στα 25 πια).κΑΙ

Αυτή τη στιγμή το wii u έχει πολλά ποιοτικά παιχνίδια, βέβαια δεν μπορώ να πω ότ είναι φθηνά, αλλά αξίζουν τα χρήματά τους. Να ξέρεις ότι μόλις το πάρεις στα χέρια σου δεν θα το αφήνεις ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...