Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η προσφορά του γερμανού ισχύει ακόμα?,?

 

Αποστολή από το Xperia E με τη χρήση Insomnia App

Λοιπον η προσφορα ιχυει ακομα στα 269 ευρω μαζι με 3 παιχνιδια!!!!!Οσοι πιστοι!!Θα επερνα Xbox One αλλα μετα απο αυτην την προσφορα και την αδυναμια να μαζεψω θα το τσιμπισω!!!Λετε τελικα να αξιζει περισσοτερο απο το Χ1???Θελω να μ πειτε τι παιχνιδια να αγορασω πρωτα γτ ειναι τοσα πολλα!!!!Αξιζει το multiplayer της κονσολας και πια παιχνιδια εχουν καλο multi????Τελος θα χρειαστει να κανω εγραφη σε κανα αγγλικο nintendo club η κατι τετοιο που βλεπω!!!Παρεπιπτωντος εχω Wii το οποιο ηταν τελειο και εχω wii mote kai nunchuck

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά του γερμανού ισχύει ακόμα?,?

 

Αποστολή από το Xperia E με τη χρήση Insomnia App

Λοιπον η προσφορα ιχυει ακομα στα 269 ευρω μαζι με 3 παιχνιδια!!!!!Οσοι πιστοι!!Θα επερνα Xbox One αλλα μετα απο αυτην την προσφορα και την αδυναμια να μαζεψω θα το τσιμπισω!!!Λετε τελικα να αξιζει περισσοτερο απο το Χ1???Θελω να μ πειτε τι παιχνιδια να αγορασω πρωτα γτ ειναι τοσα πολλα!!!!Αξιζει το multiplayer της κονσολας και πια παιχνιδια εχουν καλο multi????Τελος θα χρειαστει να κανω εγραφη σε κανα αγγλικο nintendo club η κατι τετοιο που βλεπω!!!Παρεπιπτωντος εχω Wii το οποιο ηταν τελειο και εχω wii mote kai nunchuck

 

Koίτα όσον αφορά το multiplayer εξαρτάται από το παιχνίδι π.χ super mario 3d world,mario kart 8,rayman legends κτλ. έχουν φοβερό multiplayer. Κάποια όμως όχι. Τώρα αν θες μια κονσόλα για exclusive και όχι για multiplatforms τότε το wii u αξίζει πραγματικά. Οι περισσότεροι τίτλοι μέχρι τώρα είναι παιχνιδάρες και θα το καταευχαριστηθείς. Το club nintendo είναι πρόγραμμα επιβράβευσης για κατόχους κονσολών της Nintendo και υπάρχει στις χώρες που υπάρχει Nintendo, που σημαίνει ότι δεν υπάρχει στην Ελλάδα. Όμως μπορείς να κάνεις-όπως έκανες-  κάποιας άλλης χώρας. Στο club nintendo κάνεις register κονσόλες τις nintendo(wii,wii u,3ds κτλ.) και κάτι κόκκινα χαρτάκια που βρίσκονται μέσα σε συγκεκριμένα παιχνίδια και μαζεύεις πόντους(stars). Αυτούς τους πόντους μπορείς να τους εξαργυρώσεις στο star catalogue σε φυσικά δώρα( αν έχεις κάποιο φίλο-συγγενή που μένει στο Η.Β και μπορεί να στα στείλει) είτε σε πόντους για το wii shop (όχι για το wii u).

 

Τώρα για να κάνεις register το wii u στο club nintendo θα πας στο eshop->settings/other->club nintendo και θα κάνεις link το club nintendo σου με το NNID σου, άρα και με το wii u σου. Να ξέρεις πάντως ότι τα περισσότερα παιχνίδια έρχονται χωρίς τα χαρτάκια στην Ελλάδα.

 

Το wiimote και το nunchuk είναι συμβατό με την πλειοψηφία των παιχνιδιών :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πρώτον, δεν φταίει η Νortec για  τους κωδικούς, αφού πρέπει η NOE πρώτα να τους ελέγξει για να δει ότι δεν έχουν χρησιμοποιηθεί. Δεύτερον, αν δεν είχε πιέσει η Nortec την NOE δεν θα πέρναμε το promo καθώς μόνο οι χώρες με club nintendo το δικαιούνταν.

Νομίζω ότι δεν πρέπει να είμαστε τόσο σκληροί μαζί τους :)

 

Εγώ ξέρω ότι τον Μάιο αγόρασα το Mario Kart 8 και σε 5 λεπτά είχα και το Pikmin 3 με το εγγλέζικο account μου. Εσύ (ο κάθε εσύ, δεν είναι προσωπικό) αγόρασες το Mario Kart 8 και τρεις μήνες μετά ακόμα περιμένετε. Ως καταναλωτές ξοδέψαμε τα ίδια λεφτά πάνω κάτω, αλλά εγώ ευνοήθηκα, γιατί επέλεξα να μην στηρίξω μία αντιπροσωπεία από την οποία έχω μείνει δυσαρεστημένος πολλάκις στο παρελθόν.

 

Άρα πρέπει να είμαστε σκληροί μαζί τους. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ όταν έκανα registered το mario kart (uk account) πήρα τον κωδικό για το δωρεάν παιχνίδι σε 5 λεπτά. Το email όμως από το club Nintendo το έστειλαν μετα από δυο μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ξέρω ότι τον Μάιο αγόρασα το Mario Kart 8 και σε 5 λεπτά είχα και το Pikmin 3 με το εγγλέζικο account μου. Εσύ (ο κάθε εσύ, δεν είναι προσωπικό) αγόρασες το Mario Kart 8 και τρεις μήνες μετά ακόμα περιμένετε. Ως καταναλωτές ξοδέψαμε τα ίδια λεφτά πάνω κάτω, αλλά εγώ ευνοήθηκα, γιατί επέλεξα να μην στηρίξω μία αντιπροσωπεία από την οποία έχω μείνει δυσαρεστημένος πολλάκις στο παρελθόν.

 

Άρα πρέπει να είμαστε σκληροί μαζί τους. :)

Kαλά και εγώ από το uk το πήρα καθώς είμαι αρκετά χρόνια μέλος στο club.  Aπλώς αυτό που λέω είναι ότι πρώτα η NOE πρέπει να ελέγξει τους κωδικούς και μετά να δώσει τους άλλους. Σε αυτό δεν φταίει η Nortec. Εκτός εάν έχει ήδη τους  κωδικούς από την NOE και απλώς δεν τους στέλνει λόγω διακοπών, το οποίο προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο.

 

Και μην νομίζεις ότι την στηρίζω, ούτε μια φορά δεν έχω ψωνίσει από αυτούς και γενικά από ελληνικό μαγαζί (εκτός του SMG2), καθώς θεωρώ ανεπίτρεπτο να μην υπάρχουν στα παιχνίδια που προορίζονται για την ελληνική αγορά χαρτάκια του club. Επίσης, αν το wii u δεν ήταν region locked θα το έκανα import, αφού δεν γίνεται στην Αμερική να έχουν τα παιχνίδια 30-50$ και εδώ ανεξαρτήτως τίτλου 60€, δηλαδή μας κλέβουν κανονικά :)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αν ασχολείται κανείς με Monster Hunter Ultimate ας στείλει pm να κανονίσουμε κανένα κυνήγι ;)</p>

<p> </p>

<p>Παρεμπιπτόντως το παιχνίδι σπέρνει  :D</p>

 

Τι ακριβώς παίζει με το multi και γενικά με το game!!!!στείλε πμ Γιατί Τρίτη-Τετάρτη θα έχω το Wii u και ψάχνω για games

 

Αποστολή από το Xperia E με τη χρήση Insomnia App

<p>Αν ασχολείται κανείς με Monster Hunter Ultimate ας στείλει pm να κανονίσουμε κανένα κυνήγι ;)</p>

<p> </p>

<p>Παρεμπιπτόντως το παιχνίδι σπέρνει  :D</p>

 

Για λεγε πρπ τι παίζει με το παιχνίδι γτ ενδιαφέρομαι

 

Αποστολή από το Xperia E με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι action με στοιχεία rpg. Στο multi κυνηγάς σε ομάδες μέχρι 4 ατόμων. Σκοτώνεις τέρατα και φτιάχνεις armors και weapons από τα μέρη τους αλλά και από διάφορα στοιχεία που βρίσκεις στο περιβάλλον, έτσι ώστε να γίνεσαι δυνατότερος για να αντιμετωπίζεις και ολοένα και πιο δυνατά τέρατα. Το παιχνίδι έχει τεράστιο περιεχόμενο και μπορεί να σου κρατήσει συντροφιά αν το θελήσεις μερικές εκατοντάδες ώρες. Επίσης αυτό τον καιρό το βρίσκεις και σε πολύ καλή τιμή. Πάντως να ξέρεις όπως όλα τα mh έτσι και αυτό, πρέπει να του αφιερώσεις αρκετό χρόνο για να δεις τις αρετές του.

 

Όταν πάρεις το u στείλε μου το id σου να σε addαρω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι action με στοιχεία rpg. Στο multi κυνηγάς σε ομάδες μέχρι 4 ατόμων. Σκοτώνεις τέρατα και φτιάχνεις armors και weapons από τα μέρη τους αλλά και από διάφορα στοιχεία που βρίσκεις στο περιβάλλον, έτσι ώστε να γίνεσαι δυνατότερος για να αντιμετωπίζεις και ολοένα και πιο δυνατά τέρατα. Το παιχνίδι έχει τεράστιο περιεχόμενο και μπορεί να σου κρατήσει συντροφιά αν το θελήσεις μερικές εκατοντάδες ώρες. Επίσης αυτό τον καιρό το βρίσκεις και σε πολύ καλή τιμή. Πάντως να ξέρεις όπως όλα τα mh έτσι και αυτό, πρέπει να του αφιερώσεις αρκετό χρόνο για να δεις τις αρετές του.

 

Όταν πάρεις το u στείλε μου το id σου να σε addαρω. 

έχω φίλο που έχει περάσει τις 2.500 ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι τον Μάιο αγόρασα το Mario Kart 8 και σε 5 λεπτά είχα και το Pikmin 3 με το εγγλέζικο account μου. Εσύ (ο κάθε εσύ, δεν είναι προσωπικό) αγόρασες το Mario Kart 8 και τρεις μήνες μετά ακόμα περιμένετε. Ως καταναλωτές ξοδέψαμε τα ίδια λεφτά πάνω κάτω, αλλά εγώ ευνοήθηκα, γιατί επέλεξα να μην στηρίξω μία αντιπροσωπεία από την οποία έχω μείνει δυσαρεστημένος πολλάκις στο παρελθόν.

 

Άρα πρέπει να είμαστε σκληροί μαζί τους. :)

Ρε φιλε πως το εκανες αυτο???Τι ακριβως παιζει???Αξιζει και γω να παρω εγγλεζικο account??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εκεινο το διαστημα το χα γραψει και εγω. αγορασα απο media markt το ΜΚ8 και εστειλα στην νορτεκ τον κωδικο με γραψανε για περιπου ενα μηνα και τελη ιουνιου το κανα register στο uk club nintendo και σε 5 λεπτα κυριολεκτικα ειχα το πικμιν 3.καντε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω WiiU αλλά έχω ένα Wii.

Θυμάμαι στα παιχνίδια που αγόραζα,τουλάχιστον όσα ήταν φτιαγμένα απ την ίδια την Nintendo είχαν μέσα τα χαρτάκια με τους πόντους.

Και μπήκα και εγώ στο κεντρικό ευρωπαικό site της Nintendo και έτσι τα εξαργύρωσα,αγοράζοντας virtual console games με τους πόντους που είχα μαζέψει.

 

Τώρα ποια δεν λειτουργεί το ίδιο σύστημα στο WiiU ? Έχουν αλλάξει τα πράματα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μαιλ για το δωρεάν παιχνίδι λεει αυτό "Εφόσον δεν υπάρχει λάθος με την καταγραφή των στοιχείων ή τον κωδικό PIN που καταχωρήσατε, θα λάβετε download κωδικό για το παιχνίδι που επιλέξατε στο e-mail που δηλώσατε μέχρι τις 31 Αυγούστου 2014."

 

οπότε έχουμε ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...