Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και αν θες να παίξεις διπλό τι γίνεται; Πχ Street Fighter...

 

Πάντως το γεγονός ότι μεταφέρει όλο το HUD στο χειριστήριο δεν μου αρέσει. Δεν θέλω να σκύβω το κεφάλι μου για να βλέπω πόση ενέργεια μου απομένει. Ελπίζω να το προσέξουν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 με το tablet και ο άλλος με τo νέo Wiimote Plus.

 

Χάλι μαύρο δηλαδή. Αυτό είναι απαράδεκτο. Τώρα κατάλαβα γιατί την ονόμασε U, γιατί θα παίζεις μόνο εσύ! :)

 

Τεχνικά όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις δυο ταμπλέτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενόμενο ήταν. Αναλογίσου πόση ισχύς χρειάζεται για να επεξεργαστεί 2, 3 οί παραπάνω οθόνες ταυτόχρονα και να τις κάνει ασύρματα streaming.

 

Από τη μιά έχεις το θέμα του bandwidth της ασύρματης επικοινωνίας και από την άλλη την επεξεργαστική ισχύ για πολλαπλές ανεξάρτητες οθόνες + τα δεδομένα input από τα touchscreens και τα κουμπιά.

 

Το κόστος θα ήταν απαγορευτικό. Ίσως στο Wii U 2 να δούμε κάτι τέτοιο.

 

Βέβαια ο Miyamoto είπε ότι θα το μελετήσουν τό θέμα, οπότε ίσως και να εκπλαγούμε ευχάριστα, αν και προσωπικά το βρίσκω αρκετά δύσκολο.

 

Πάντως η κονσόλα οπτικά είναι σαν το παιδί του XBOX360 με το Wii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και γω ειμαι καπως επιφυλακτικος με ολα οσα ακουγονται,

ειμαι σιγουρος οτι μεχρι την μερα κυκλοφοριας η Nintendo θα βγαζει πολλους

ασους απο τα μανικια της για να μας εκπληξει ευχαριστα.

 

Για να δουμε λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αφού συνήλθα από το 45ωρο ταξίδι από την Ε3, δυο μέρες πλήρους αϋπνίας και τέσσερις νωρίτερα όπου κοιμόμουν 2-3 ώρες, ας τα γράψω τώρα, γιατί αν κλέισω τα μάτια θα ξυπνήσω... στην gamescom.

 

Αναλυτικά για την εμπειρία μου από το Wii U μιλάω κι εδώ, αλλά επιγραμματικά:

*Προσωπική άποψη: Η Nintendo δεν είχε σκοπό να το ανακοινώσει τώρα και για αυτό και ουσιαστικά δεν είχε κάτι χειροπιαστό να δείξει πέρα από 1-2 παιχνίδια της Ubisoft που τα είδαμε κι εδώ... Τα υπόλοιπα ήταν όλα concept demos και όχι παιχνίδια που πρόκειται να κυκλοφορήσουν

*Το χειριστήριο είναι απίστευτα πιο βολικό από όσο περίμενα (και φοβόμουν, θα έλεγα). Πανάλαφρο και το κυριότερο το νιώθεις στο χέρι σου σαν χειριστήριο (και όχι σαν... iPad-ofla!). Με εξέπληξε ευχάριστα γιατί όταν το αντίκρισα στη συνέντευξη Τύπου ψιλοπανικοβλήθηκα.

*Τα γραφικά δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να είναι κάτω από το επίπεδο του X360, όπως άλλωστε είδα και ιδίοις όμμασι στα demos του Zelda και του Japanese Garden... Βέβαια θα ήταν τουλάχιστον αυτοκτονία αν ίσχυε κάτι τέτοιο και δεν ξέρω τι θα γίνει σε περίπτωση που σε 2-3 χρόνια (και βάλε?) έρθουν οι αντικαταστάτες των PS3/X360...

*Υπάρχουν τεράστιες δυνατότητες για πρωτοτυπία και ενδιαφέροντα, καινοτόμα παιχνίδια... Αρκεί να έχουν όρεξη οι devs, που από ό,τι φαίνεται έχουν, αφού τους έπαιρνα συνέντευξη για τα παιχνίδια τους και στο τέλος καταλήγαμε να συζητάμε off-the-record για τις ιδέες που μας ήρθαν αυτές τις μέρες μετά την παρουσίαση του Wii U...

*Τώρα που -όπως φαίνεται- σχεδόν όλα τα "hardcore" multiplatform franchises θα έρχονται και στο μηχάνημα της Nintendo θέλω να δω τι δικαιολογία θα βρίσκουν οι haters για να το αφορίσουν ως "παιδικό" και "casual"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αφού συνήλθα από το 45ωρο ταξίδι από την Ε3, δυο μέρες πλήρους αϋπνίας και τέσσερις νωρίτερα όπου κοιμόμουν 2-3 ώρες, ας τα γράψω τώρα, γιατί αν κλέισω τα μάτια θα ξυπνήσω... στην gamescom.

 

Αναλυτικά για την εμπειρία μου από το Wii U μιλάω κι εδώ, αλλά επιγραμματικά:

*Προσωπική άποψη: Η Nintendo δεν είχε σκοπό να το ανακοινώσει τώρα και για αυτό και ουσιαστικά δεν είχε κάτι χειροπιαστό να δείξει πέρα από 1-2 παιχνίδια της Ubisoft που τα είδαμε κι εδώ... Τα υπόλοιπα ήταν όλα concept demos και όχι παιχνίδια που πρόκειται να κυκλοφορήσουν

*Το χειριστήριο είναι απίστευτα πιο βολικό από όσο περίμενα (και φοβόμουν, θα έλεγα). Πανάλαφρο και το κυριότερο το νιώθεις στο χέρι σου σαν χειριστήριο (και όχι σαν... iPad-ofla!). Με εξέπληξε ευχάριστα γιατί όταν το αντίκρισα στη συνέντευξη Τύπου ψιλοπανικοβλήθηκα.

*Τα γραφικά δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να είναι κάτω από το επίπεδο του X360, όπως άλλωστε είδα και ιδίοις όμμασι στα demos του Zelda και του Japanese Garden... Βέβαια θα ήταν τουλάχιστον αυτοκτονία αν ίσχυε κάτι τέτοιο και δεν ξέρω τι θα γίνει σε περίπτωση που σε 2-3 χρόνια (και βάλε?) έρθουν οι αντικαταστάτες των PS3/X360...

*Υπάρχουν τεράστιες δυνατότητες για πρωτοτυπία και ενδιαφέροντα, καινοτόμα παιχνίδια... Αρκεί να έχουν όρεξη οι devs, που από ό,τι φαίνεται έχουν, αφού τους έπαιρνα συνέντευξη για τα παιχνίδια τους και στο τέλος καταλήγαμε να συζητάμε off-the-record για τις ιδέες που μας ήρθαν αυτές τις μέρες μετά την παρουσίαση του Wii U...

*Τώρα που -όπως φαίνεται- σχεδόν όλα τα "hardcore" multiplatform franchises θα έρχονται και στο μηχάνημα της Nintendo θέλω να δω τι δικαιολογία θα βρίσκουν οι haters για να το αφορίσουν ως "παιδικό" και "casual"...

 

Τώρα θα λένε ότι χρειάζεσε 2ο χειρηστήριο για να παίξεις multiplayer και αυτό θα είναι του wii. ότι να ναι δηλαδή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου διαβασα ότι δεν θα παίζει ούτε dvd ούτε blu ray ......

ρε nintendo τι μλκιεσ είναι αυτές???

 

όντως. αλλά αυτό θα το κάνουν για να ρίξουν την τιμή της κονσόλας... αν και θα ήταν καλό να μπορεσουμε να βλεπουμε τις ταινιες στο χειρηστηριο... Τουλάχιστον ελπίζω να είναι φθηνή η κονσόλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου διαβασα ότι δεν θα παίζει ούτε dvd ούτε blu ray ......

ρε nintendo τι μλκιεσ είναι αυτές???

 

καλά η Nintendo μια ζωή έκανε κάτι τέτοια άκυρα...βγάζει το Ν64 με το πρωτοποριακό τότε χειριστήριο και τα απίστευτα γραφικά και μου υποστηρίζει cartridge και όχι CD...κυκλοφορεί το Wii με τον επαναστατικό χειρισμό και δεν παίζει DVD

 

ε δεν θα με εκπλήξει κάτι τέτοιο τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...